Skocz do zawartości

[napęd] 2x10 nie działa płynnie - zagadka


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się że nie :P 

Czasami zdarzają się takie niespodzianki. Dość długo był wałkowany temat o skaczącym łańcuchu na kasecie 11s Shimano, nie pamiętam który model. Okazało się że jedna zębatka ma jakiś zadzior czy profilowanie, które powoduje że łańcuch skacze. Wiele osób o tym pisało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rzeczy niewytłumaczalne albo cieżkowytłumaczalne i czasami tak się właśnie dzieje. Na jednej kasecie będzie działać na drugiej nie. I dodatkowo może w tym nie być żadnej powtarzalności. To jednak zostaw sobie na deser. Najpierw kwestie najbardziej prawdopodobne trzeba wykluczyć (linka, hak, manetka, koło krzywo zapięte w qr (jeśli tam qr)...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, schwinn0 napisał:

Ale ta kaseta była chyba od początku i wszystko było ok...

Tak po założeniu chodziło idealnie. 

 

52 minuty temu, chudzinki napisał:

Tak sobie czytam i nikt nie wspomniał o odległości kółeczka przerzutki od kasety. 

Próbowałem różnych ustawień bez skutku.

@Dokumosa mam jakąś stara kasetę z łańcuchem więc chyba założę ja na próbę i zobaczę czy będzie tak samo. Może jest tak że ta kaseta która obecnie jest założona jest w jakiś sposób uszkodzona bo była używana na alu bębenku z dużymi wrzerami. Problem pojawia się na najczęściej używanych biegach tam gdzie wrzery były największe wiec może łańcuch jakoś uszkodził te miejsca na kasecie które pomagają w zmianie biegów bo wypadały one w miejscach gdzie nie powinny być. No jest to możliwe.

A tak na marginesie to kaseta Srama w połączeniu z bębenkiem alu to pomysł najgorszy z możliwych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kaseta wykluczona. Założyłem dziś starą kasetę Shimano plus łańcuch hg 95 i napęd działa tak samo źle jak na kasecie Srama. Objawy identyczne. W serwisie Treka był założony nowy pancerz i linka mimo to linka jest delikatnie zakrzywiona w okolicach dolnego portu gdzie linka wychodzi z ramy. Także to najprawdopodobnie jest przyczyną całej afery. Pytanie co powoduje zakrzywienie linki w tym miejscu ale wynika z tego że powstaje ono natychmiastowo bo napęd nie działał od razu po wyjeździe z serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower wraca dziś do serwisu Treka bo @Sarmata twierdzi że skoro zapłacił za wymianę linki to ma działać... Także nie mam jak zrobić foto. Zresztą i tak byłoby ciężko ująć to na zdjęciu bo to dziura w okolicach suportu w której mieści się tylko końcówka pancerza . Jak na moje oko to pancerz wchodzi w ten port pod dziwnym kątem, może coś się tam wyrobiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że linka przez ramę idzie bez pancerza a pancerz do ramy jest przypinany na trytki i nie ma możliwości poprowadzenia pancerza z większym łukiem. Rower trafił do serwisu z niedziałającym napędem i tak z niego wyjechał, teraz założyli nowa linkę i mówią że działa. Pytanie jak długo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...