Skocz do zawartości

[Dropper] jaka sztyca regulowana 31.6


gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie szukam droppera o średnicy 31.6mm. Mam wzrostu 174cm aktualnie siodełko mam podniesione 265mm ponad rurę podsiodłowa (mierzone bez wysokości samego siodełka) w głąb do wypustek z drugiego koszyka bidonu mam ok 260mm. Czyli wychodzi ze max długość u mnie to będzie z 520mm, stąd pytanie czy sztyca o skotu 170-180 będzie odpowiednia ?

No i najważniejsze co wybrać , jaką byście polecili ??

Z racji tego że z przodu i tyłu mam foxa z 3 pozycyjną blokadą skoku (obecnie manetka tylko 2pos) zastanawiam się czy nowego droppera nie ożenić z 3pos squidlockiem + dropper 3Pos squidlock plus dropper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skoku to ja bym brał maksymalnie tyle ile przyjmie rama - tu masz przykładowy kalkulator: OneUp Dropper Post Length Selector - OneUp Components CA Nie wiem jaki masz budżet, ale najlepsze sztyce na jakich jeździłem to Bikeyoke. Co do Squidlocka, to jest super, polecam, bardzo fajnie działa - ja mam jednak tylko 3pos bez droppera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany żeby brać najwięcej skoku ile przyjmie rama. Osobiście mając skok 125mm jeszcze nie znalazłem się w sytuacji w której zszedłem zadem do opuszczonego siodła. Warto zauważyć, że im większy skok sztycy przy nie zmienionej średnicy masztu, tym bardziej wygniatają się ślizgi. (o ile ktoś robi przebiegi na siedząco).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorskinie do końca rozumiem co miałeś na myśli

Cytat

Warto zauważyć, że im większy skok sztycy przy nie zmienionej średnicy masztu, tym bardziej wygniatają się ślizgi.

Cytat

 

 

Polecilibyście jakies konkretne modele (mysle że skok 150mm dla mnie bedzie wystarczając), budżet powiedzmy max 1500 z manetką (squidlock 500 i zostaje 1000 na samą sztyce...?) 

Kind shock

Crank Brothers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomierzyłem dzisiaj dokładniej i zastanawiam się czy 150mm nie będzie mało.

Maks co mogę wpuścić w rurę podsiodłowa tj 22cm, obecnie siodełko mam ustawione jak na zdjęciu. Sprzedawca twierdzi że wejdzie 180mm

Boje się że przy 150mm, po opuszczeniu sidelka będzie niestety nadal za wysoko (swoją drogą, mój rower orbea oiz w rozmiarze M jest sprzedawany ze skokiem 125mm)

IMG20211231130317~2.jpg

Screenshot_2021-12-31-13-31-50-46_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...