Skocz do zawartości

[wokół Tatr 200km] chętny towarzysz?


Rekomendowane odpowiedzi

Byłby jeden towarzysz chętny na wypad dookoła tatr? pytam wstępnie, wypad późna wiosna lub lato, jadę crossowym rowerem na slickach, lepiej żeby ktoś na podobnym, a nie na szosie bo mi będzie uciekał:P może też być MTB ale opony slicki bo będzie się męczył. Trasa do zrobienia w 1 dzień, wyjazd skoro świt, bez gonienia i napinki, 15godz może zejść taka trasa;) Miałem już w te lato jechać ale nie wyszło.
ok 200km, przewyższenie ok 2400m

mapa:

https://pl.mapy.cz/s/poverodefa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carraluch

dla rowerów na tym odcinku nie było żadnych ograniczeń. Przejazd przez granicę przez Suchą Hoore i ścieżką asfaltową na Chochołów. 

 

 

 

Trasę dookoła Tatr przejechałem już dwa razy....  w 2022 jadę po raz trzeci..  

 

https://rajdwokoltatr.pl/

 

Mimo piorunów, burz, golasów (a szczególnie golasek) :D  nad jeziorem koło Liptovkiego Mikulasa - WARTO ! 

 

ojjj   WARTO! 

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2021 o 11:13, zajonc napisał:

Spoko, że jest odzew, dodam jeszcze, że trasa 100% asfalt

Masz zaznaczony fragment „drogi pod Reglem” , to nie asfalt.  Ale to nie problem , pojechać w dół ul Kościeliską i w stronę ronda Kuźnickiego  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kemusi napisał:

Ps. Nie wiem jaką trasę obmyśliłeś  , to pewnie tylko część planu? Ładniej jest od Suchej Hory przez pola w stronę Magury Witowskiej, widoki na zachodnie ..

Tak, wariant z Suchej Hory szlakiem żółtym na Magurę Witowską znam. Dalej czarnym szlakiem do Witowa. Wariant z Oravicy do doliny Chochołowskiej mnie zaciekawił, bo krótszy i nigdy tamtędy nie jechałem.
@Kemusi - dziękuję. Poniżej w linku propozycja nie koniecznie asfaltem.
https://www.komoot.com/tour/608296397?ref=wtd
@zajonc - to nie jest próba nakłonienia Cię do zmiany planów. Raczej luźna wariacja na temat ;)

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi po głowie termin majowy tak by Tatry było mocno ośnieżone. Jak nic się nie zmieni to mogę wyskoczyć. Pytanie gdzie masz w planach start i czy tylko weekendy wchodzą w grę czy nie? 

Tak w temacie ogólnych kombinacji jak by ktoś był zwłaszcza lokalny i podał info jak obecnie wygląda dostanie się na Górków Wierch w Jurgowie. Otworzyli tam dość konkretną restaurację i zastanawiam się czy poprawili do niej dojazd albo w ogóle powstało coś nowego. Chciał bym dostać się tamtędy na Rzepisko i zjazd do Żdziaru ale na cienkich laczkach nie chce wpakować się w spore kamerdolece. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem dziwny bo jaram się takimi wczesnowiosennymi widokami. Już mi latem się nie che. Co do reszty to ja wiem jak się dostać na górę ale mam dość mocno kamieniste wspomnienia. Więc nadal jak ktoś by był w okolicy to prośba czy jest coś lepiej czy nie. Po co mam się jakimś szajsem mordować jak z Podspadów idzie tam asfalt. Albo jeszcze inaczej bo z asfaltu po zjeżdzie w kierunku Jurgowa jest ze 100 metrów do granicy i ponoć dalej po naszej stronie jest tam droga. Pytanie więc czy da się przebić bez kłopotu ten w sumie mikry 100 m odcinek? Byłem tam latem ale jak na złość zapomniałem to obadać. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...