Skocz do zawartości

[zwift] Różnica w prędkości zwift vs aplikacja


Michal2008

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Dwa czujniki na rowerze kadencji i prędkości. Wskazania czujnika prędkości były sprawdzane w sezonie z licznikiem i czujnikiem sigmy i wartości były takie same (czujniki połączone z aplikacją wahoo). Do tej pory trenowałem na trenażerze z aplikacją wahoo pomiar prędkości i kadencji. Od dziś zacząłem używać zwifta; czujniki połączone z laptopem przez ANT+ i przez BT z aplikacją wahoo na telefonie. Kadencja jest identyczna na wahoo i zwift natomiast prędkość się różni. Czy jest to normalne?

Trenażer elite novo force. Widać, że prędkość się zmienia w zależności od nachylenia drogi. To zwift sobie jakoś sam to estymuje? To jaką prędkość wyświetla?, bo na pewno nie rzeczywistą tylnego koła...

Kolejna kwestia, zwift prosi o ustawienie obciążenia na 3 poziom, przy rowerze MTB dla mnie jest to trochę za mało, co się dzieje gdy korzystam z wyższych obciążeń? mocno oszukuje czy nie? Na przyszły sezon planuje już trenażer interaktywny, ale ten chcę jeszcze przejeździć na tym.

Za odpowiedź z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwift to estymuje. Prędkość na trenażerze (a w szczególności na takich aplikacjach jak zwift/rouvy) nie ma żadnego znaczenia. Nie zawracaj sobie tym głowy. To co ma znaczenie, to waty, o ile masz trenażer z miernikiem mocy albo miernik mocy w pedałach/korbie. Jak nie masz, to zwift też będzie to jakoś estymował (raczej niezbyt dokładnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...