Skocz do zawartości

[~10 000] Szosa endurance/road+


Rekomendowane odpowiedzi

Recenzje zarówno nowego tcra jak i defiego znajdziesz na YT na roadracing.Komentarze też mogą Tobie pomóc. Czy są to jedne z najbardziej zaawansowanych ram- być może, czy dopracowanych- pewnie są lepsze aczkolwiek mam już trzeciego. Giant to największy producent na świecie więc jest hajs na realne badania w tunelach, itp. Czy odczujesz różnicę w sztywności? Na pewno jest, ale raczej nie będzie to zestawienie plastelina vs stal. Jest różnica w sztywności między tcrem z 2017, a obecnym co wynika z innej budowy ramy i oczywiście sztywnych osi. TCR pod górę pojedzie szybciej i wydajniej niż Defy, ale wydaje mi się , że przeskok z Krossa nawet na Defiego będzie mocno odczuwalny. TCR i Defy to trochę inne światy. Pierwszy jest rozwijany mocno w kierunku sportu, osiągów, sztywności i tego typu pierdy, a Defy w stronę typowego endurance, wygody, ale jednak nie kosztem wydajności. Oczywiście warto pamiętać, że koła warto by z czasem wymienić- same PR2 ważą niecałe 2kg plus tarcze, opony Gavia tubuless 350-370gram. O kołach pr2 nie mogę powiedzieć złego słowa poza tym , że trochę ważą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientowałem się u dystrybutorów Gianta, z dostawami nowych modeli jest kiepsko, daty dostepnosci podaja z zakresu marzec- czerwiec. W jednym z lokalnych sklepów jest dostepny Giant Defy Advanced 3 2021 w moim rozmiarze ML. Utargowałem za niego 8500, co doradzicie, brac? Co prawda jest on tylko na Tiagrze, ale moze lepiej za roznice 2300 w porownaniu do nowego Defy Advanced 2 na 105 kupic lepsze koła? Co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już twoja decyzja.

Osobiście bym tego nie kupił. Czyt. ogólnie bym nie kupił roweru na tiagrze bo uważam ją za grupę "do niczego". Tzn. rower z tym osprzętem jest za drogi jak dla amatora a jeśli ktoś jest ambitniejszy to przeszkodą będzie brak możliwości sensownego apgrejdu bez wyrzucania worka kasy. Jeśli masz czym jeździć i nie napalasz się, że musisz mieć rower już to szukałbym jednak 105

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-gravel-szosa-focus-paralane-8-8-CID767-IDLnLi5.html#95cd0093ed

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od początku nastawiałem się na minimum 105, ze względu na możliwość przejścia na grupę wyżej, podejrzewam jednak, że o ile dokładałbym jakieś pieniądze do roweru to na zmianę kół aniżeli na zmianę grupy na wyższą. Obecnie jeżdżę na Tiagrze i nie mam zastrzeżeń. 

Co do Focusa, to pierwsza kwestia to wygląd nie do końca mi pasuje, sztyce ma aluminiową, korbe pozagrupową i wierząc tym co podają to waży więcej niż Giant na Tiagrze, 9.3 vs 9.0.

Coraz bardziej skłaniam się ku Giantowi, tylko patrząc na odpowiedzi dystrybutorów to z ta dostepnością rzeczywiście może być kiepsko, a kilka sklepów straszy podwyżkami cen katalogowych na początku roku... Stąd zacząłem się zastanawiać nad tym modelem Defy Advanced 3. Ale przekonania nie mam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do Ciebie...z jednej strony do jazdy po górkach im więcej przełożeń tym lepiej z drugiej...swoje najlepsze czasy kręciłem na 9rz. tiagrze na alu ramie jak jeszcze byłem piękny i młody. Tak więc ten tego...to noga decyduje, ale im lepszy rower tym większą przyjemność daje z jazdy przy dobrej nodze. Nie wiem, czy nie wprowadzam w błądd i nie gadam głupot, ale wydaje mi się, że gdzieś tu czytałem o możliwości upgradu tiagry do 11rz. Jeśłi coś kręcę to proszę kolegów o sprostowanie. Co do dostępności i podwyżek to podzwoń po autoryzowanych dystrybutorach (tych ze strony www), a podwyżki raczej będą parę procent. Defy mają być niby szybciej niż tcry, ale to ciągle wizja drugiego kwartału. A co do kół to za te 2300zł różnicy jesteś w stanie kupić ciekawe koła alu z wagą niestety...1600-1700gram. Niżej nie zejdziesz na sztywnych osiach w tym budżecie. Możesz wsadzić ciekawy i sztywny zestaw dtrr511db/dt350/cxray lub d-lighty (ciekawy bo stożek 32mm ładnie ubierze ten rower), albo lżejszy zestaw na dtrr411db na niższym profilu. Do tego lżejsze opony i 400gram urwiesz,a to już czuć na górkach i pagórkach. Dobre oferty znajdziesz w Lemonbiku lub Daveo. Karbon najniżej chyba 3500zł od sprawdzonego kołodzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak udało się coś nabyć drogą kupna ??

Również stoję przed podobnym dylematem jak Ty jednaj ja celuje w nowego Gianta CONTEND AR 1. Na dniach premierę miały nowe rowery Canyona Endurance gdzie wchodzą opony 35mm, jak na razie nie ma nigdzie opinii.  Również interesuje się Focusem Paraline 8.8. Fajne są Superior X-ROAD Issue jednak rama alu za 8.999 to trochę przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzeszaldo8999zł za alu to niby przesada, ale contand ar1 to widzę, że już ponad 8k wychodzi więc też niezbyt kolorowo. Przy tych cenach to jeśli budżet nie jest sztywny i można go mocniej nadszarpnąć to może defy na 105. Tyle, że ponad 3k trzeba dołożyć. Koła i opony te same więc w sumie ponad 3k dopłaty za ramę. Z drugiej strony te 3k to można przeznaczyć na upgrade kół i opon w contendzie co doda mu nieco wigoru i zbijemy wagę 0,5kg jak nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.01.2022 o 12:01, Grzeszaldo napisał:

I jak udało się coś nabyć drogą kupna ??

Również stoję przed podobnym dylematem jak Ty jednaj ja celuje w nowego Gianta CONTEND AR 1. Na dniach premierę miały nowe rowery Canyona Endurance gdzie wchodzą opony 35mm, jak na razie nie ma nigdzie opinii.  Również interesuje się Focusem Paraline 8.8. Fajne są Superior X-ROAD Issue jednak rama alu za 8.999 to trochę przesada...

Odstąpiłem od road+ i geometrii endurance i zamówiłem TCR Advanced 2, ma być początkiem kwietnia. 

Canyon wygląda cenowo bardzo fajnie, aczkolwiek kiedy te rowery beda i czy uda się je kupić to też zupełnie inna kwestia. Na Twoim miejscu przy takim budżecie dołożyłbym do karbonu... Aczkolwiek wiem ze to tez nie mały przeskok cenowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...