Skocz do zawartości

[hamulce xt] kompatybilność z manetką i tarczami


mapajo

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo. Proszę o pomoc w doborze hamulców i tarcz. Planuję wymianę hamulców na xt o symbolu br m8100 lub br m8120 oraz zakup tarcz do nich. Mam w związku z tym następujące pytania:

1. czy manetka deore m6100 będzie kompatybilna z klamką hamulca br m8120?

2. Czy różnica w cenie pomiędzy bm m8100 (2 tłoczki), a br m8120 (4 tłoczki) warta jest zapłacenia w kontekście sposobu działania hamulców (z informacji zawartych na forum wynika, że jedynie modulacja w nowszych jest lepsza)

3. Czy mogę także prosić o wskazanie modelu tarcz optymalnych do tych hamulców? Obecnie stosowane przeze mnie przegrzewają się, potrafią łapać bicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Będzie. Manetka i klamka są w standardzie I-Spec EV. Ewentualnie manetka może być na obejmę, ale wtedy też będzie pasować.
2. 4-tłoczkowe z założenia mają większą moc hamowania. Jeśli będziesz jeździł po płaskim, to ich nie potrzebujesz. ;)
3. CenterLock - RT-MT800, 6 śrub/IS - SM-RT86 lub nowe RT-MT905 (są tylko 203 i 180).

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Będzie bez problemu

Ad. 2. Siłą hamowania wzrośnie kilka %, ale 4-tłoczkowce mają dużo większą pojemność cieplną - trudniej to przegrzać na ostrych zjazdach

Ad. 3. Niestety tutaj shimano poległo od kiedy tarcze do RT76 włącznie robione są chinach a modele ice-tech mają właśnie tendencję do przegrzewania się i krzywienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hamulce zamontowane. Przeszkadza mi jedynie ergonomia manetki deore m6100 (mam wersją na obejmę - ograniczony zakres ustawienia, tj. ruchu w kierunku środka kierownicy). Czy możecie Państwo napisać mi jak przykręcić manetkę do obejmy hamulca? (czy jest konieczność zakupu manetki w wersji ispec ev lub jakiegoś adaptera?).

Edytowane przez mapajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...