Skocz do zawartości

[opony szosowe] jaki kolor wybrać?


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek bardziej w formie ankiety. :) Tyle, że do pytania w ankiecie nie mogę dodać fotki.

Przeglądam zdjęcia swojej szosy i przypomniałem sobie, że na wiosnę planuję wymienić opony.
Rower jest w czarnym macie (z brokatowym napisem, ale widać go jedynie w mocnym słońcu), pozostałe elementy również są czarne. Zresztą najlepiej widać to na zdjęciu:

https://www.forumrowerowe.org/uploads/monthly_2020_09/tcr4.jpg.ae25c33a6807463e7639a9623c8fe328.jpg

Generalnie stylistyka "stealth" bardzo mi się podoba, jednak przeglądając zdjęcia w sieci widzę, że szosy w takim malowaniu dobrze wyglądają z oponami typu "skinwall".

 

Jakie jest Wasze zdanie? Zostawić czarne opony, czy celować w beżowe ścianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego wykończenia, WEDŁUG MNIE pasuje właśnie beżowy bok. Jest to jeden z nielicznych, o ile nie jedyny przypadek że te opony dobrze się zgrywają.

Dobra. @Mihau_ jednak mnie przekonał że wcale nie wyglądają dobrze.

Czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do odpowiedzi powyżej. Chociaż kilka, bo teraz to niezły masz. No i uchwyt na Garmina na kierownicę, a nie gumki!

Jak chcesz odrobinę "wyróżnić" rower, to polecam aluminiowe śrubki w wybranym kolorze. Może złoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chudzinki napisał:

No i weź tu spytaj o kolor opon, a zaraz wyjdzie, że rozmiar źle dobrany... 🤣.

Tylko czarne wg mnie.

Nie rozmiar tylko geometria roweru

No takie ciemnobrązowe pokroju pirelli cinturato na pewno wyglądałyby lepiej niż to na fotce ale i tak czarne najlepsze xd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ na załączonym zdjęciu faktycznie nie wygląda to za dobrze... :D Ale niestety nie mogę odczytać, co to za opony.
Co do podkładek - zdjęcie było robione niedługo po zakupie. Wybieram się na fitting (tylko wybrać się nie mogę :P), więc pewnie część z nich zniknie.

@skom25 uchwyt do Garmina muszę kupić nowy, bo ten z zestawu połamałem przy okazji spotkania z drzewem. :whistling: Ciągle zapominam, bo to taka pierdoła...
Nie brnijmy w temat śrubek, błagam! ;)

 

7 minut temu, Mihau_ napisał:
14 minut temu, chudzinki napisał:

No i weź tu spytaj o kolor opon, a zaraz wyjdzie, że rozmiar źle dobrany... 🤣.

Tylko czarne wg mnie.

Nie rozmiar tylko geometria roweru

Coś w tym jest, chyba przeceniłem możliwości swojego organizmu wybierając tak wyciągniętą ramę. :) Nie jeździ mi się na niej zbyt komfortowo, dlatego liczę, że fitting coś pomoże.

 

Tych odcieni jest faktycznie tyle, że chyba ciężko będzie trafić z tym odpowiednim.
Będę musiał poobserwować jak najwięcej opon z tymi ściankami na żywo i ewentualnie na tej podstawie coś wybrać. Albo iść w czarne i nie kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być. Na niskiej obręczy wygląda jakbyś miał beżowe koło. Podejrzewam też, że lepiej wygląda w tej wersji opona 25c, a nie chociażby 32c. Z delikatnej wstawki, robi się nagle beżowa opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa jest jedną z opon, które brałem pod uwagę, niezależnie od koloru ścianek.
Poza nią jeszcze Conti GP 5000 (która jest pomarańczowo-brązowa, a to zdecydowanie odpada) i Schwalbe One.
Tylko jak tak na nie patrzę, to trochę obawiam się trzymania w zakrętach... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Corsy Vittori, gp5000 Continentala, P zero od Pirelli - wszystkie łyse a lepiej chyba nic mnie drogi nie trzymało. O Corsach veloflexach też kupe ludzi ma jak najlepsze zdanie.

Dobry slick na dobrej mieszance to jest dosłownie klej. Tańsze gumy jeszcze na dodatek reklamowane jako nieścierajace się... to zupełnie co innego.

Zresztą... taka zaffiro ma jakiś tam bieżnik a jest skrzyżowaniem tępej łyżwy z plamą oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...