Skocz do zawartości

[Hamulce] Tektro C550 - poprawa hamowania


Speedster2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

czy ktoś ma wiedzę bądź eksperymentował z Tektro C550 ? Kupiłem Domane AL3 2021 i przez sezon 2x prostowałem tarczę a po wyjedzie na Czorsztyn wiem że chcę poprawić efektywność. Tarcze obie 160 lecz czego szukać by dobrze to hamowało ? Jakieś lepsze klocki do kompletu ? Nie chcę wydać 250 zł za sztukę tarczy, lecz jak będzie to warte to do przemyślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż nacinane tarcze TRP+ nowe klocki. Bardzo mile mnie zaskoczyły. Tzn nie mam u siebie ale kilka testów  na nich miałem okazję zrobić.

TRP TR-29 Tarcza hamulcowa 160mm

Poleciłbym ci hamulce które używam, ale one nie występują w wersji DM--- Hayes cx

Dobre tarcze to wydatek minimum 100 zł sztuka.  Z tego co widzę masz montowane na śrubki, tak więc może coś od Hayesa??? V6

large_33544

i oczywiście klocki nowe.

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woojj to już są  konkrety ;) do 150 zł za tarczę się szykowałem, jeśli jest coś wartego dopłaty to również do rozpatrzenia jak pisałem.  Jakieś polecane klocki pod to TRP ? 
Same zaciski ponoć są już 2 tłoczkowe to chyba nie najgorzej ? Czy mimo wszystko do zmiany ? Chciałem zmienić grupę napędową żeby zyskać hydraulikę ale przy dzisiejszych cenach ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Speedster2000 napisał:

Jakieś polecane klocki pod to TRP ? 

Ja to testowałem ze zwykłymi Clarcksami organicami. Dotarło się super i to w momencie. Ale tam na pokładzie były tarcze TRP na pająku ale też z nacięciami. Masz mocowanie na 6 śrub więc wybór dobrych tarcz jest duży. Oczywiście przy mechanikach trzeba osiągnąć minimalne tarcie na lince- dobrej jakości pancerz + szlifowana linka nierdzewka, żeby cała siła szła w zacisk a nie na pokonanie oporów gdzieś po drodze.

Ja używam hamulców hayesa jak i ich tarcz- bdb jakość na zwykłych pancerzach. Ale ty masz to co masz, więc kup dobre tarcze- obojętnie jakich użyjesz hampli dobra tarcza to podstawa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Robiłem regulację tych zacisków dzisiaj. Zastanawiam się czy te śrubki w środku którymi można ustawić odległość klocka od tarczy (pojedynczo dla każdej strony) powinny być dokręcone ma maxa czy zostawione luźniej z racji, że to ma działać jako taka automatyczna regulacja odległości klocka od tarczy? 

Co do samej poprawy hamowania bardzo dużo u mnie dały klocki Gafler. Niestety szybko się wycierają ale siła hamowania nieporównywalnie mocniejsza do fabrycznie zakładanych klocków od Tektro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...