Skocz do zawartości

[Decathlon] zmiany i ambitne plany


Rekomendowane odpowiedzi

Mem był dokładnie tym, z czego śmieją się wszyscy w Europie... Że Białoruś stoi ziemniakiem i nie potrafi zrobić nic więcej...

Jeżeli ktoś wziął to na poważnie, to chyba nie rozumie czym są Memy...

No ale już wykasowałem i kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy dużo biedniejsi, natomiast moim zdaniem lepiej być biednym niż zbombardowanym. Decathlon, Auchan itp płacą podatki w Rosji, a więc pośrednio finansują rosyjskie działania wojenne. Moim zdaniem korzystanie z oferty firm, które traktują Rosję jak Państwo godne szacunku jest zakładaniem sobie samemu stryczka na szyję.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Chodzi o próbę powodowania sytuacji poprzez którą Putin będzie miał problemy z własnym narodem. 

To jest broń przeciw ruskim bo każdy boi się ich "przycisków' nuklearnych. 

 

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

Przecież napisałem to powyżej.

@Mihau_ dyskusja zaczęła się od "bojkotu". Ja tego nie popieram, nie widzę powodu. Dodatkowo, jeżeli Decathlon jest z Francji, Rosjanie w nim kupują, to gdzie lecą pieniądze? Do Rosji czy do Francji?

 

Wczoraj na fanpage'u swojego bloga wrzuciłem zdjęcie ustawki mojej grupy kolarskiej, jak się spotkaliśmy pod Deca. Takiego wylewu nienawiści dawno nie widziałem ;) Ogólnie mnie to śmieszy, bo 90% marek rowerów, na których jeździmy zostało w Rosji i nikomu to już nie przeszkadza? Spec, Trek, Giant, Cube etc. siedzą sobie tam w najlepsze. Hipokryzja level master. Tak jak wczoraj rozmawiałem ze swoją żoną. Polski Deca ma tyle wspólnego z Rosyjskim, że siedzibę główną z dyrekcją mają we Francji. 

Swoją drogą bojkotując polski oddział Deca działa się na niekorzyść naszych rodaków (i potencjalnie Ukraińców, którzy też pewnie w końcu przyjdą do pracy w takie miejsca). Zmniejszony ruch, nie wypełnienie targetów, a na końcu zwolnienia. Bojkotowanie polskiego Decathlona jest po prostu, w moim odczuciu, głupotą. 

Poza tym, czemu nie było bojkotów w przypadku wojny w Syrii czy Gruzji? Firmy od zawsze były w Rosji i wcześniej nikomu to nie przeszkadzało?

Edytowane przez Sil_afein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam rozmywające argumenty "a u Was to Murzynów biją". A właśnie, że nie. Nie toleruję nikogo kto aktualnie cokolwiek sprzedaje na rynku rosyjskim. Oczywiście nie mam na tyle samozaparcia żeby zostać śledczym i samemu szukać, ale jak się dowiem że ktoś inny tam dalej interes prowadzi... cóż powstrzymam się od zakupu towaru również od niego.

Swoją drogą to jak ostatnio słuchałem na tokfm jakiejś audycji motoryzacyjnej to padło tam ciekawe stwierdzenie. Aktualnie firmom W OGÓLE nie opłaca się niczego sprzedawać w ruskich sklepach - tam w sklepach towary są w rublach, które wymienione na euro czy dolary przez firmę z zachodu powodują że towary są deficytowe... po prostu nie opłaca się ściągać teraz tego papieru toaletowego, więc finansowo "bojkot" firmom się opłaca, jak ktoś tam dalej siedzi to traci. Więc powiem tak... a gówno mnie obchodzi czy komuś się podoba czy nie, gówno mnie obchodzą racjonalizacje, gówno mnie obchodzą wątpliwości... zostaną ruskie z ziemniakami i tyle. A im większa presja tym szybciej... a na szczęście jest duża oddolnie.

A Chińczycy to z nich plantacje i kopalnie trzeciego świata zrobią - za grosze ruskie będą im wszystko oddawać. Pewnie, że kupią każdą ilość gazu i ropy tylko co z tego jak za 3-4 lata zostaną jedynym kupującym... a takim się ceny nie da dyktować.

Kij im w oko - nigdy ich nie darzyłem niczym poza strachem i pogardą.

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abdesign

Mnie zastanawia ta mentalność, taka jak mongołów za czasów DżingisChana,  nie potrafią nic stworzyć by mieć dobrobyt a jedynie napadać i kraść....

To jest przerażające.

Naród jest bezwolnym bydłem w rękach władzy.. i za cara i za komuny...., nic się nie zmienia

A i mam jeszcze obawy że zachód sprzeda Ukrainę za garść petrodolarów..... (petrorubli...)

 A pieniądz jest ponad polityczny....

 Cały czas psioczy zachód że Chiny / złe/ niedobre/ komunistyczne a wszystkie firmy korzystają z produkcji u nich....

Jak to powiedział pewien cesarz    " pieniądz nie śmierdzi..."

Edytowane przez dovectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abdesign, masz rację. Prawda jest bardzo bolesna, jest spore poparcie w społeczeństwie dla działań Putina w Rosji, to nie jest tak że gdy on odejdzie to nagle Rosja zmieni się w gołąbka pokoju. Duża cześć społeczeństwa marzy o ZSRR, bez względu na cenę.

Wojna w Ukrainie jest wojną o Wolną Europę. Historia się powtarza, Rosja po zdobyciu Ukrainy, może się stać silniejsza tak jak Hitler po zajęciu Czechosłowacji.

Bojkot powinien dotyczyć każdej firmy, nie ważne jaką nalepką okleja towar. Tylko tyle możemy zrobić, albo aż tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prawda jest bardzo bolesna, jest spore poparcie w społeczeństwie dla działań Putina w Rosji, to nie jest tak że gdy on odejdzie to nagle Rosja zmieni się w gołąbka pokoju. Duża cześć społeczeństwa marzy o ZSRR, bez względu na cenę.

Dlatego nie ukrywam i nie będę swojej "sympatii" dla braci kacapów.

Zresztą jak być może ktoś przeczytał jakieś moje wymądrzanie się to ja tak już mam... Jestem starym anarchistą NIENAWIDZĘ totalitaryzmów i zamordyzmów ŻADNYCH. Więc od Chińczyków też unikam zakupów (nie jestem nienormalny - po prostu jak mam wybór to wybieram inaczej - tyle mojemu sumieniu wystarczy) Nie pijam chińskiej herbaty z laogai nie oglądam superduper fainych chińskich ostatnich tygrysosmoków mających mi zrobić wodę z mózgu i przekonać do jakiejś kultury wschodu (która już 100 lat nie istnieje a jest tylko cukierkowym, towarem eksportowym) wolę prawdę o Chinach czytając lektury pokroju "Piekło środka" Łozińskiego niż złote myśli "chinolubów" od Tai Chi... nie kupuję zębatek i korb "funsunga" - wolę chodzić na piechotę.

ps. byłem w Moskwie raz, w 1988 roku i mam wrażenie, że tamtejsi jeszcze komunistyczni Rosjanie byli 100x fajniejsi niż te putinowe kacapstwo obecnie. Kurde wtedy słuchali Wysockiego a teraz siergieja łagrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Że co ? Że byli fajniejsi ?
To tak nie działa, a raczej działa, ale na wszystkich - niezależnie od kraju, z którego pochodzą, bo ta cała współczesność technologiczno/konsumpcyjno/internetowa to z nami zrobiła...

PS  Houston, mamy problem w postaci 1.2 k w bonach ulokowanych w Decu... Spalić to !  No nie, aż tyle kasy to ja nie mam, żeby się tysiącem podetrzeć, i kupię póki jeszcze jest co, i może zanim podrożeje, choć nie mogę się zebrać od dłuższego czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, abdesign napisał:

Czy my to odczujemy? No jasne - będzie przekichane. Kryzys i bida jakiego nie zna człowiek co się urodził po 89'tym. Czy to jest warte tego żeby nasze dzieci żyły w świecie w którym znowu można mówić Rosjanom dzień dobry bo zajmują się pracą szkoła i wakacjami zamiast wojną? Zastanów się.

Nagle ci przeszkadza, że weszli na część Ukrainy? A co to niby wcześniej nie było Afganistanu, nie było zawirowań za Jelcyna, nie było Czeczenii, Gruzji, ... Zastanów się nad tym co piszesz bo chyba wynika z tego, że nie wiadomo czemu chcesz żyć sobie jak pączek w maśle. O nie kolego tak to nigdy nie było i nie będzie i wbij sobie to do głowy. Ludzi pogięło i to solidnie bo jak by Rosja weszła do innego Postsowieckiego kraju to by albo o tym w ogóle nie wiedzieli albo szukali na mapie. Chiny ci nie pasują, Rosja też to idz pogłaskaj Jankesów bo ci to w ogóle są naj we wszystkim. Dziecinada i tyle. Gdyby USA miały takie sąsiedztwo w postaci Iraku, Iranu, Libii i tak dalej to by bombowce latały tam 24/7. 

A tak w ogóle nie wiem jak to jest, że ktoś zamyka temat o konflikcie a tutaj robi się powoli śmietnik w temacie o Deca? Trochę konsekwencji nie gadamy o tym temacie skoro jest nie na miejscu. 

Edytowane przez Tyfon79
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deca to spory producent i pracodawca w Europie jak i od niedawna ma sporą fabrykę u nas. Bojkotujcie, brawo Wy. Ja dziś odwiedziłem ten sklep i już widzę, że zostawię u nich w tym roku rekordową kwotę. Bawcie się dalej jak dzieci a wiosną i tak drzwi się się do nich zamykać nie będą i tyle będzie z tego faka:laugh:

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpusciłem zakupy tam. Czas dać zarobić komuś innemu.

Coś jednak jest na rzeczy, bo nawet moja żona, sama z siebie, pytała sie mnie czy odpuszczam zakupy w moim ulubionym sklepie. Znaczy info sie rozeszło do szerszego odbiorcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wybrzydzałem, kupowałem to, co mi się podoba, albo ma dobrą cenę... Ale czasy się zmieniły. Decathlon nie tylko się nie wycofał, ale od razu zapowiedział ekspansję w miejsce pozostałych marek, które się zwinęły. Żabojady to kolaboranty, dlatego ja - korzystający regularnie z oferty deca czy auchan - więcej w tych sklepach złotówki nie wydam.

Każdy ma prawo do własnego osądu i wyrażenia opinii. Moja jest taka, że to nieetyczne zostawianie tam jakichkolwiek pieniędzy.

 

PS. GoSport jest ruski.

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. GoSport jest ruski.

 

Taka mała dygresja.

Ja wiem, że przyjęło się, że ruski, to tak nieco pogardliwie rosyjski, ale sam wyraz ruski pochodzi od rusinów oraz rusi (czerwonej, białej, kijowskiej, moskiewskiej), więc pierwotnie oznaczał ludy prawosławne wschodnio-słowiańskie, te żyjące na terenach obecnej Białorusi, zachodniej Rosji oraz Ukrainy, a także obecnej polskiej wschodniej i wschodnio-południowej Polski, albo też historycznie: polskich kresach (jedno z naszych województw, to było województwo ruskie: Przemyśl, Chełm, Lwów) + w/w. Stąd też pierogi ruskie czy Rawa Ruska. Więc imo, w przypadku gdy stronami konfliktu są Ukraińcy i Rosjanie, a chce się dopiec jednym, to użycie tego epitetu jest dość niefortunne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Swoją drogą ciekawe co byście zrobili, gdyby większość znanych marek została...
Chyba tylko własne uprawy i ręcznie szyta odzież zapewniłyby przetrwanie ;)
A w ogóle, to dlaczego kupujecie od Chińczyków ?
Przecież oni też są źli...

PS
Właśnie próbuję odzyskać kody do Deca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Swoją drogą ciekawe co byście zrobili, gdyby większość znanych marek została...
Chyba tylko własne uprawy i ręcznie szyta odzież zapewniłyby przetrwanie ;)
A w ogóle, to dlaczego kupujecie od Chińczyków ?
Przecież oni też są źli...

PS
Właśnie próbuję odzyskać kody do Deca.

1. Jesli chodzi o kody z programu lojalnościowego, to możesz zapomnieć. Zapomniałem, ze tam jest krótki termin ważności i mi tak 4 stówy ostatnio przeleciały, pisałem do suportu i mnie zlali bo ich zdaniem przepadły zgodnie z regulaminem. Bony generowane z kafeterii mają termin ważności 2 lata,  bony z programu lojalnosciowego kilkadziesiąt dni ( a powiadomienie o nich gmail traktuje jako jakiś spam)

2. Wrzucanie "Chińczyków" to zbyt duży szpagat logiczny jak dla mnie, co zresztą sam zauważasz. Nie ma sensu udowadniać spraw oczywistych. 

Za to Decathlon płacąc podatki za grube obroty w Rosji wspiera bezpośrednio reżim, który przyniósł pełnoskalową wojnę pod nasze domy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za to Decathlon płacąc podatki za grube obroty w Rosji wspiera bezpośrednio reżim, który przyniósł pełnoskalową wojnę pod nasze domy.

Zupełnie ja ten działający w Polsce, tyle że wspiera Polski budżet. Kij ma zawsze dwa końce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mandoleran napisał:

Czas zacząć polowanie na czarownice 🙃

image.thumb.png.24d1b83d483b1b3a4acb8c062d64ead2.png

na mnie to żadnego wrażenia nie robi. Wrzuciłem do excela zrealizowane zamówienia z ostatnich lat, wyszło 25 431.31 zł. Dodać warto że kwota wyższa na pewno bo wiele razy kupując w sklepie nie skanowałem karty (gdy nie widzialem ryzyka ze cos będe chciał oddac czy sie popsuje)

@skom25 OK

 

Ps, skoro już zeszliśmy na takie "geopolityczne" tematy, to mam dla Was piosenkę ktora się ani trochę nie zestarzała. Szkoda. 

https://www.youtube.com/watch?v=4AzXn_kIUc8&ab_channel=S.P.RECORDS

 

Edytowane przez Mateusz_Brycki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mateusz_Brycki napisał:

Za to Decathlon płacąc podatki za grube obroty w Rosji wspiera bezpośrednio reżim, który przyniósł pełnoskalową wojnę pod nasze domy. 

Jak nazwać osobę w Polsce co pracuje w Deca czy innym francuskim markecie? Jego praca jest nie etyczna i wspiera Putina? Sporo Ukraińców już pracuje w choćby w Auchuan. Powinni się zwolnić czy nie? Czy przy takim jątrzeniu i nawoływaniu do sporów będą za chwilę bezpieczni czy jakiś geniusz myśli opluje taką osobę bo wyszła z pracy w tych firmach? 

@KrissDeValnornic by nie zrobili bo widzisz jak nie zrobią zakupów w tym markecie to zrobią w innym kilometr dalej. Nie kupią w Deca to kupią gdzie indziej. Tacy twardziele, takie odważne. Ale jak by przykładowo Mac się nie zamknął a formalnie przecież wypłaca pensję tam w Rosji swoim pracownikom to już widzę te braki kolejek u nas... 

Ogólnie jak by ktoś nie zauważył ekonomicznie obrywamy kilkukrotnie bardziej tymi sankcjami niż Rosja, która jest całkowicie samowystarczalna. Nie wliczam do tego gdyby faktycznie całkowicie na już zakręcili gaz i ropę. Jak ktoś ma ochotę na merytoryczną polemikę bo o dziecinadzie nie wspominam to polecam zapoznać się z ostatnim wywiadem Pani Barbary Włodarczyk. Tam wyjaśnia nieco jak to obecnie wszystko w Rosji działa. Tak jeden przykład bo się podniecają, że nie będą latać za granicę i tak dalej. 70% społeczeństwa nie ma paszportów a z tej reszty i tak nie wszyscy bywali za granicą. Rosja to nie jakaś szajsbukowa botoksowa debilka za zalewa się łzami bo ten portal to cale jej życie. Jak pisałem bawcie się dalej tylko jak wspomniał @skom25kij ma dwa końce i nie ma próżni w biznesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...