Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] rock shox judy 4 - Przetarcia lag symetryczne


Komornik212

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem szczesliwym posiadaczem rock shoxa judy 4, ktory ostatnio dostal przetarc na lagach... przetarcia są chyba nie gorzne, bo zrobily sie na warstwie odbarwienia od oleju, bo amortyzator ma system u-turn i lezal dlugo skrecony, i wlasnie mam pytanie co moglo byc przyczyna tych przetarc, bo są one symetryczne, są z przodu górnych lag,w tym samym miejscu na obu... amor i tak pojdzie do serwisu niedlugo,ale chcialbym wiedzec co moze byc przyczyną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, skom25 napisał:

Brak serwisu i syf w środku. Przetarte lagi powodują że widelec zmienia się w złom. Zrób serwis i więcej w niego nie inwestuj.

zrobie serwis, z tego co sie dowiedzialem to porzadne czyszczenie goleni, i nie bedzie sladu po przetarciach, bo to nalot jakis mi sie wytarl, chrom jest czysty, tak czy siak dzieki za info

 

13 minut temu, Galvatron napisał:

Kiedy ostatnio zmieniałeś olej w dolnych goleniach?

powiem tak, kurde nigdy, 15 lat bez serwisu, ale juz wiem ocb i bedzie serwis z wymiana uszczelek wszystkich i czyszczenia od a do z

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, skom25 napisał:

Brak serwisu i syf w środku. Przetarte lagi powodują że widelec zmienia się w złom. Zrób serwis i więcej w niego nie inwestuj.

na gorze jest ladny chrom, pozniej tam gdzie u turn go skladal, do tego miejjsca jest ladnie,pozniej jest brazowy nalot, i teraz ten nalot mi sie starł i jest zonu chrom, ale dalej cos na nim jest

obraz_2021-12-11_225217.png

Otwórz zdjęcie

 

 

tu widac ten nalot brazowawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skom25 napisał:

To jest zdarty chrom i widzisz goły metal. W środku masz bagno i zapewne brak oleju.

na żywo to widzialem i to nie jest metal,ale nie bede sie klocil, inne pytaie,czy jak zdejme dolne lagi to czy mi jakis okej wyplynie? w sns odkrecam dolne lagi i je zdejmuje i czy w tych lagach jest olej jakis?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co zakładasz temat i pytasz, skoro wiesz lepiej?

Normalnie powinien być olej. U Ciebie wyleci jakaś czarna, mniej lub bardziej płynna ciecz. 

A jak nie wierzysz, to pooglądaj sobie zdjęcia innych, którym też się wytarł nalot z oleju i na wierzchu wcale nie ma gołego metalu.

https://www.google.com/search?q=stanchions+wear&tbm=isch&ved=2ahUKEwjYt67139z0AhUumYsKHeHXD1wQ2-cCegQIABAA&oq=stanchions+wear&gs_lcp=CgNpbWcQAzoGCAAQCBAeOgQIABATOggIABAIEB4QE1AAWPYYYPwZaAJwAHgAgAGKAYgBqAiSAQQxMi4xmAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWfAAQE&sclient=img&ei=8R-1YZj7Ia6yrgThr7_gBQ&bih=569&biw=1263&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mordo psialem z serwisantem przed chwila i mu powiedzialem jak to wyglada i oboje stwierdzilismy ze to jest mzoliwe,ale takze tez mozliwe jest przetarcie, i na tych zdj co mi wyslales są przetarte golenie ale nie z chromu, i wlasnie ciezko jest okreslic, bo ja mam czysty chrom, jakis nalot i znowu niby chrom w miejscu przetarcia... no trudno, judy 4 jest tani jak barszcz to kupie co najwyzej jakies golenie i dalej bede jezdzil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Komornik212 napisał:

mordo psialem z serwisantem przed chwila i mu powiedzialem jak to wyglada i oboje stwierdzilismy ze to jest mzoliwe,ale takze tez mozliwe jest przetarcie, i na tych zdj co mi wyslales są przetarte golenie ale nie z chromu, i wlasnie ciezko jest okreslic, bo ja mam czysty chrom, jakis nalot i znowu niby chrom w miejscu przetarcia... no trudno, judy 4 jest tani jak barszcz to kupie co najwyzej jakies golenie i dalej bede jezdzil

 

Mordo, to po co wątek i pytania skoro wszystko z tym Twoim serwisantem wiesz?

Według mnie tam jest na górze chrom, miejscami rdza, a wytarcie jest do gołego metalu. Wydaje się gładkie i świecące, bo syf na ślizgach go szlifuje.

Jak kupisz górne, to kup też dolne, bo ślizgi pewnie też są zajechane.

8 godzin temu, Komornik212 napisał:

tych zdj co mi wyslales są przetarte golenie ale nie z chromu

A co to za różnica? Tam masz zdjęcia zdartej anody, bo golenie są aluminiowe. Ten sam mechanizm.

Ogólnie ten widelec to szmelc. Rock Shoxa według aktualnych zaleceń serwisuje się co 50h, a nie co 15 lat. No ale jak z serwisantem doszliście do wniosku że jest dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...