Skocz do zawartości

[9xxx?g] Road to Gravel by Dave


DaVeRc

Rekomendowane odpowiedzi

Filip - na całe szczęście z rowerem szosowym czy przełajowym jest łatwo - można się posiłkować parametrami określonymi przez UCI i jakoś tej "czystości rasowej" (sztucznie bo sztucznie) ale jednak bronić - masz kierownicę szerszą niż 50cm, złe proporcje trójkątów albo niepozamykane albo nie takie opony? To sobie wymyśl inna nazwę - dlatego też fitness to nie jest żaden rower szosowy z prostą kierownicą. ;)

PS. to nie jest poważna wypowiedź, żadna tam ortodoksyjna, nie trzeba prostować "moich" konserwatywnych poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

Nie wiem, ale autor tego nie zanegował. Dodatkowo post o dużym wzniosie mostka i podkładkach sugeruje że tak jest.

Jeżeli chodzi o nazywanie Gravelem. Ja wiem że Gravel to styl życia, broda i te historie. No ale jakoś dotychczas nie było tematów że ktoś brał stare MTB, zakładał opony 25c i obwieszczał że buduje szosę. A jeżeli tak było, to był szybko sprowadzany na ziemie. No ale teraz nie można, trzeba się klepać po pleckach i mówić że Ty też możesz nazwać swój rower Gravelem.

Duży wznios mostka to raczej chęć uzyskania bardziej rekreacyjnej pozycji bo z tego co widzę to rura sterowa widelca jest mocno docieta i podkładek pod mostek to tam wejdzie centymetr. Przerabianie "starego MTB" na szosę to już faktycznie skrajność. A po "pleckach" to będziesz musiał się "klepać" coraz częściej bo producenci używają tej chwytliwej nazwy do coraz większych  wynalazków, więc ludzie też ja będą coraz bardziej naciągać. Sam zresztą zachwycałeś się rowerem z sąsiedniego tematu gdzie ktoś nazwał "gravelem" damskiego fitnessa Speca z napędem 1x i gravelowymi oponami , chociaż jak mówisz - "kilka lat temu" - byłby to zwykły cross z marketu 😉

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ten Spec jeśli chodzi o kształt ramy to wcale tyłka nie urwał. No chyba że to celowo ma wyglądać tak retro a ja tego nie kumam 😀 Moje zdanie jest takie że rama Krossa z tego tematu może być fajną bazą na rower do "zastosowań gravelowych" tylko trza do tego podejść z głową. Tyle że jak widać nasz"projektant" chciał chyba tylko pokazać swój "projekt" a nie nad nim podebatować. No chyba że się przestraszył po pierwszych reakcjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rama też się nie podoba, ale jako całokształt to naprawdę fajny rower. Widać że zrobiony z głową.

No cóż. Robiąc coś takiego trzeba się liczyć z krytyką. Natomiast chętnie zobaczę dalszą część, chociażby po to żeby się przekonać czy miałem rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak macie rację gravela z tego nie da się zrobić, do dupy ten projekt... Teraz zrobię z niego fulla, za amor tylny posłuży mi stara sprężyna od kanapy, tylko nie wiem jak zrobić blokadę skoku,hmm 🤔

Swoją drogą rura podsiodlowa była włożona na pałę... 

Tak na serio część osób wiedziało przede mną co zrobię z rowerem i od razu spadła fala krytyki 🙂część nawet wiedziała jakich części użyje, brawo kuzynowie Nostradamusa, fajna gówno burza się z tego zrobiła, a nikt się nie zapytał co będę robił na własna rękę a co będzie gotowe, a czego nie będzie. 

Teraz rowerem grawelowym można nazwać rower krosowy, dlatego użyłem takiego słowa, jeżeli komuś to przeszkadza to zmienię tę słowa na inne ktore zasugerowali ktore koledzy. 

Lepiej taka rame wywieźć na złom albo postawić koło kontenera niech zabiorą niż zrobić z niej coś nawet jakby miała stać w piwnicy. 

Jestem uparty i projekt zostanie ukończony tak czy siak. 

Mianowicie podam listę części, które zostaną użyte lub dokupione w celu realizacji składania roweru . 

*korba 3 blaty deore m532 

*przerzutka przednia deore xt

*przerzutka tylna deore

*kaseta deore 9 rzędowa

*opony land cruiser od schwalbe 1.95

*hamulce i tutaj znak zapytania bo mam dwie pary kół jedne pod vki drugie pod tarcze, coś pomyślę 

*kierownica raczej bycze rogi plus klamki hamulca na końcówkach kiery 

*manetki do końca nie wiem co i jak to będzie wyglądać, 

Mam też amor o skoku 120mm powietrzny kloc sr suntour i być może, coś się zmieni, może być tak że zrobię coś bliżej mtb, coś na wyprawę coś wygodnego naprawdę nie wiem pomysłow mnóstwo. Czas pokaże, a czas mam tylko w weekend żeby dłubać. 

 

Podoba mi się coś w ten deseń, muszę opony przełożyć i zobaczyć jak to będzie wyglądać. 

 

 

_20211210_142151.JPG

Kiedyś kross wyglądał tak

_20211210_143007.JPG

Edytowane przez DaVeRc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mu wmontował sztywny widelec, napęd 1x9 i hamulce tarczowe a do tego jakieś fajne oponki bo te land Cruiser to są ciężkie kloce które szybko się zużywają i w założeniu są do wszystkiego tak naprawdę są do niczego. Z tą kierownicą typu bycze rogi i klamkami na końcach to już przesada. A przy tych założeniach które masz to jak złamiesz granice 12,5kg to będzie dobrze 🤣

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DaVeRc napisał:

Chyba jednak macie rację gravela z tego nie da się zrobić, do dupy ten projekt... Teraz zrobię z niego fulla, za amor tylny posłuży mi stara sprężyna od kanapy, tylko nie wiem jak zrobić blokadę skoku,hmm 🤔

Swoją drogą rura podsiodlowa była włożona na pałę... 

Tak na serio część osób wiedziało przede mną co zrobię z rowerem i od razu spadła fala krytyki 🙂część nawet wiedziała jakich części użyje, brawo kuzynowie Nostradamusa, fajna gówno burza się z tego zrobiła, a nikt się nie zapytał co będę robił na własna rękę a co będzie gotowe, a czego nie będzie. 

Teraz rowerem grawelowym można nazwać rower krosowy, dlatego użyłem takiego słowa, jeżeli komuś to przeszkadza to zmienię tę słowa na inne ktore zasugerowali ktore koledzy. 

Lepiej taka rame wywieźć na złom albo postawić koło kontenera niech zabiorą niż zrobić z niej coś nawet jakby miała stać w piwnicy. 

Jestem uparty i projekt zostanie ukończony tak czy siak. 

Mianowicie podam listę części, które zostaną użyte lub dokupione w celu realizacji składania roweru . 

*korba 3 blaty deore m532 

*przerzutka przednia deore xt

*przerzutka tylna deore

*kaseta deore 9 rzędowa

*opony land cruiser od schwalbe 1.95

*hamulce i tutaj znak zapytania bo mam dwie pary kół jedne pod vki drugie pod tarcze, coś pomyślę 

*kierownica raczej bycze rogi plus klamki hamulca na końcówkach kiery 

*manetki do końca nie wiem co i jak to będzie wyglądać, 

Mam też amor o skoku 120mm powietrzny kloc sr suntour i być może, coś się zmieni, może być tak że zrobię coś bliżej mtb, coś na wyprawę coś wygodnego naprawdę nie wiem pomysłow mnóstwo. Czas pokaże, a czas mam tylko w weekend żeby dłubać. 

 

Podoba mi się coś w ten deseń, muszę opony przełożyć i zobaczyć jak to będzie wyglądać. 

 

 

_20211210_142151.JPG

Kiedyś kross wyglądał tak

_20211210_143007.JPG

Było tak od razu.

Zostaw hamulce tarczowe, kup tylko widelec sztywny z mocowaniem. Nie będzie to majątek. Koła możesz użyć aktualne, bo czemu nie?

Co do sztycy. Na tym zdjęciu też widać że jest w kosmosie. Jesteś pewny że nie jest nadmiernie wysunięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie kupić widelca od szosy pod koło 29 i później wsadzic tam takowe i właśnie z mocowaniem pod tarcze, widziałem kilka sztuk na olx. 

W obu dwóch moich MTB mam tak wysoko

 

_20211210_194445.JPG

_20211210_194708.JPG

Edytowane przez DaVeRc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DaVeRc napisał:

Zastanawiam się czy nie kupić widelca od szosy pod koło 29 i później wsadzic tam takowe i właśnie z mocowaniem pod tarcze, widziałem kilka sztuk na olx. 

 

I wsadzisz szosowe 700x28C ? Hmm... 🙄

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KNKS napisał:

I wsadzisz szosowe 700x28C ? Hmm... 🙄

Opona 28c to żaden problem w porównaniu z tym że przód roweru poleci jakieś 5cm w dół. Tak jak już wcześniej pisałem minimalna wysokość widelca do tej ramy to 450mm oś-korona (osobiście bym patrzył za 470mm). Z tego co kojarzę to Accent, Force i Mosso maja takie alu widelce a jak ci się nie spieszy ta na Alli znajdziesz duży wybór. Od biedy moglby być ten. Ciężki ale ma 45cm https://m.olx.pl/d/oferta/stalowy-widelec-mtb-accent-1-1-8-cala-CID767-IDMMEyA.html?reason=observed_ad

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj normalnie sztywnego widelca z aluminium pod koła 29'. One są sporo niższe niż amortyzatory nawet o skoku 100 mm.

Ja miałem kiedyś Accent ( do teraz jeździ), ale Mosso czy Force to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie ma normalnego widelca pod koła 29,  są widelce, w których mieści się koło 29 i tak mogą być opisane przez sprzedawcę. Kupujący musi sam dotrzeć do geometrii  swojej ramy i dopasować widelec wg potrzeb. Wymiar 47O i 510 a nawet 450 przyjmą koło 29, a dadzą odmienne rezultaty.  Wysokość suportu i prowadzenie roweru, czy dzielność na stromych podjazdach ( tendencja do odrywania się przodu) - do przemyślenia.

Wąskie bycze rogi w rowerze 29 nie są hmmm ergonomiczne. Trzeba dla nich skrócić mostek do minimum a wąski uchwyt źle się prowadzi w szybkich slalomach w bogatym w korzenie lesie. Ten sam odcinek trasy na zwartym rowerze i innej ramie z taką samą kierownicą jest przyjemnością.  
 

Im węższa opona ma być z przodu ( z wyższym ciśnieniem) tym bardziej warto zrezygnować z widelca alu, na rzecz stali lub węgla... trzeba jednak kompensować utratę wysokości opony rozmiarem widelca, tak aby suport i kąty ramy spełniały założenia.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że 29' to jest tylko jakaś tam informacja o długości, dlatego też pisałem że będzie sporo niższy. Accent jest na tyle niski, że 29' miał dokładnie tyle ile amortyzator 26' 100 mm - SAG. 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

Szukaj normalnie sztywnego widelca z aluminium pod koła 29'. One są sporo niższe niż amortyzatory nawet o skoku 100 mm.

Ja miałem kiedyś Accent ( do teraz jeździ), ale Mosso czy Force to to samo.

Jeśli rower ma służyć do " zastosowań gravelowych" to w ramie pod koła 27,5 te 45cm nie powinno być jeszcze problemem. Mniej odpada, a  kolega w swojej wizji stanął chwilowo na wersji z widelcem od szosy 🤣 Z tego co zrozumiałem to rower ma być na kołach 27,5.

16 minut temu, Alsew napisał:

🤣

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...