Skocz do zawartości

[opona] Maxxis Ikon uszkodzona


DzikiKoziol

Rekomendowane odpowiedzi

@DzikiKoziol A zdejmowałeś tę oponę i patrzyłeś, co dzieje się wewnątrz? Uszkodzenie jest przy wentylu. Zbieg okoliczności, czy może masz lipną dętkę i zrobił się z niej w tym miejscu balon rozpychający oponę? Widywałem różne cuda dziejące się z kiepskimi dętkami.

I na przyszłość - wrzucaj zdjęcia bezpośrednio na forum, a nie na jakieś dziwne zewnętrzne strony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dętka nie ma tu większego znaczenia, wszelkie jej zniekształcenia na zgrzewaniu jak i każda łatka była by takim niuansem, a nie jest. Dętka po prostu wypełnia zawartość opony w jednym miejscu szybciej ale to się szybko wyrównuje 😉 Może w początkowej fazie pompowania miało by wpływ na ułożenie opony ale to rzadki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za zainteresowanie. Mechaniczne uszkodzenie? Hmm, wychodzi na to, że te Ikony to bardzo delikatne opony. Ja raczej jeżdżę dosyć statecznie, jak na pana w średnim wieku przystało. :P

 

Napiszę mejla do Centrum Rowerowego, w mordę chyba nie dadzą...

 

Co do zdjęć - przez notoryczne używanie fejzbuka uwsteczniłem się i zapomniałem jak wstawić zdjęcie na forum. Serio 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, woojj napisał:

Zareklamowanie używanej opony graniczy z cudem.  Jak udowodnisz te ciśnienia, że nie dobiłeś....itd. Jak dla mnie opona na śmietnik. Oczywiście spróbuj ale jak dla mnie to uszkodzenie mechaniczne. 

Daje się i to skutecznie ale musi być szybko a nie po takim czasie. Znam dwie osoby co reklamowały skutecznie Schwalbe bo po prostu odpadały klocki po tygodniu, dwóch jazdy. Nic nie tracimy zwłaszcza, że opony nie są tanie i powinniśmy takimi akcjami wymuszać jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również podpiszę się pod reklamacjami opon Schwalbe - działają. I nie chodziło o klocki ale opony pękające z boku.

Ale prawdą jest że to z reguły wychodzi na początku - tak było w tych przypadkach które znam. 

"Papierowe" i byle jakie ścianki opon Conti, pokroju Race Kinga kiedyś były podobnym problemem, coś takiego kojarzę z moich początków przeglądania forum. Ale chyba się to poprawiło, bo teraz jedyną firmą o której mógłbym powiedzieć że badziew im się zdarzy jest/było właśnie Schwalbe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...