Skocz do zawartości

[Koła] Upgrade ze Specialized Axis 2.0


bobik2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad wymianą kół w swoim Specialized Roubaix SL4 (hamulce szczękowe). Myślę o dobrych kołach aluminiowych do 2000zł. Chętnie kupiłbym coś używanego, ale pytanie czy warto brać ryzyko tego że będą w kiepskim stanie za oszczędność kilkuset złotych? 

Przykładowo znalazłem coś takiego: 

https://m.olx.pl/d/oferta/kola-szosowe-campagnolo-eurus-dpro-szosa-przelaj-gravel-CID767-IDJeeyK.html

A może opłaca się skorzystać z firm składających koła? Tutaj mam jednak wątpliwości, czy przy takim budżecie jest w ogóle sens i czy zbyt duża cześć z założonej kwoty nie pójdzie po prostu na wynagrodzenie konstruktora.

Tak więc proszę o podanie jakichś sensownych modeli i o odpowiedź czy warto ich szukać jako używanych, czy jednak zakupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2k albo bym szukał jakiś fajnych alucarbonów (czasami się da bontragery dorwać) albo jakieś składane DT350 R460 (okolice 1550-1600g)  i do tego ogumienie bo droższych alusów niż 1500zl wg mnie nie warto ale może ktoś ma inne spostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kół składanych. Piasty DT + obręcze DT i będzie to najrozsądniejsze wyjście - napisz do daveo/lemonbike itd. i zobacz jaką konfigurację zaproponują przy twojej masie.

Nie ma sensu kupować systemowych, mało popularnych kół jak te campy z linku, kiedy się coś stanie to będą do wyrzucenia, nie ma do tego części zamiennych. Propozycja alu-carbon to w ogóle śmiech;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...