Skocz do zawartości

[allmountain - trail - lekkie enduro] NS Define AL 150 1 - ciezki czy zwinny


feliz009

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, przymierzam sie do przesiadki z trailowki - NS Nerd Lite na NS Define AL 150 1.

Celem sa bike parki, ET, Zawoja, Szczyrk - trasy czerwone. Raczej trasy flow plus lekkie hopy i dropy i stoliki.

Macie doswiadczenie z tym rowerem? mieszane mam odczucia jak czytam testy na necie w stylu:

https://magazynbike.pl/2020/12/07/trendy-2021-trail-ns-bikes-define-al-150-2/

Z drugiej strony sa tez gdzieniegdzie pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz szczerość ale sugerowanie się co do zasady pismakami jest najdelikatniej to ujmując wadliwe przy zakupie tego typu roweru. To ty, twoja technika, kondycja decyduje jak prowadzi się rower a nie to co ktoś gdzieś napisał. Lepiej sugerować się kimś kto ma coś na co dzień a nie na chwilę. A i na to trzeba patrzyć z przymrużeniem oka. Fajnie jest pisać o testach ale trochę inaczej to wygląda jak się ten sam rower ma na stałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Galvatron napisał:

Jaki masz budżet?

Powiedzmy max 15 k

Co do artykułu to dość lakoniczny .. fakt. Niestety za granica tez znalazł się jeden dużo szerszy artykuł gdzie bardziej zgłębiają temat tylnego zawieszenia. 
Natomiast pociesza mnie fakt ze jest tez trochę głosów na plus. 
Myśle ze na opinie ma spory wpływ to na czym jeździło się do tej pory. 
Ogólnie rzecz biorąc to waham się miedzy DEFINE a lepsza trailowka na dobrym zawieszeniu i dobrej kinematyce. Np. Devinci Django

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej Sokole. Jaki wziąłeś rozmiar? Jestem na pograniczu S i M. Mam 170cm. Podobno NS w tym przypadku nakłania do mniejszego rozmiaru. Samemu ciężko mi określić cxy S nie jest za mała. Mierzyłem się do S i M. Na M jestem wyciągnięty do przodu a w S jestem bardziej wyprostowany. 430 vs 455 reach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 178 cm wzrotu i w ns podobno jestem na M. Po przymiarce wybrałem L bo na M bym się męczył za krótki. Jeżeli wysiadasz na rower np na M na obniżonym siodełku dotykasz swobodnie ziemi stopami to już możesz ryzykować w M . Później sprawdź czy jak sztycę podniesiesz na full to swobodnie pedałujesz. Plus sprawdź czy np na zjazdach wychylisz się na tylne koło.  Ewentualnie sprawdź czy siedzisz w lini z suportem bo powinieneś być delikatnie za inaczej rower będzie zbyt nerwowy.a i pamiętaj jak jesteś za bardzo wyciągnięty czy da radę podnieść kierownicę na podkładkach lub skrócić mostek. A jeżeli jeszcze rosniesz to bardziej składaj się do M 

Edytowane przez Sokole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, juz nie rosne ;)

Jesli chodzi o sztyce to na M jestem w stanie zrobic wszystkie te rzeczy, tyle ze to jest Mka z innym skokiemi troche i dluzszym reachem (to jest wersja AL 130 2) . Obok mierze Ske w wersji AL 150 1; gdzie reach jest 10mm krotszy niz tamtej wersji. 

Tak naprawdę niestety nie widze nigdzie dostepnej sztuki 150 1 M zeby sie przymierzyc. Ska wydaje sie ok, ale nie mam opcji pojezdzic w terenie. Ske mozna chyba wydluzyc mostkiem nieznacznie bo tam juz jest mostek 45mm(choc NS tego nie poleca)  plus wysunac siodelko na sztycy maks do tylu.

Co masz na mysli ze bedzie bardziej nerwowy jesli za krotki? bedzie bardziej reagowal na skrecanie kierownicy? btw...tam jest dosyc dluga kierownia - 800mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rower jest krótki to przy wyższych prędkościach musisz się bardzo pilnować bo można łatwo stracić kontrolę. Reaguje na każdy przerzut masy. Ale Plus jest taki że bardziej wybacza błędy. Ewentualnie ja miałem tak że jak jeździłem na M to chciało mnie czasami wybić przez kierownicę więc często siedziałem na tylnym kolem żeby go opanować. Co do Define to ma regulowany skok można zmieniać z 130 do 150 tylko wiąże się to że zmianą dampera plus widelca. Kupuj ten na którym się lepiej czujesz. Ale z tego co piszesz to M  ale musiał bym widzieć jaką masz pozycję 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego teraz zobaczyłem ze masz Kraków w miejscowośći a na stronie go ride jest dostepny NS BIKES DEFINE AL 150 2 w rozmiarze M i L( https://www.goride.pl/rowery-trail/ns-bikes-define-al-150-2 ) warto zadzwonic zapytac sie czy maja na magazynie czy na sklepie i jak cos niech sciagna na sklep i bedziesz mial wszystko w temacie 

 

Edytowane przez Sokole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tez znalazlem ta sztuke w goride. dziekuje za przeszukanie dostepnosci.

Planuje wlasnie przymierzyc sie do Mki w Goride i Ski w innym sklepie.

Sek w tym ze w zadnym z nich nie ma za bardzo gdzie sie przejechac gora dol w okolicy obu sklepow...

Masz jakis pomysl jak sprawdzic czy Ska lub Mke cos by dyskwalifikowalo z gory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia suportu abyś nie był nad nią tylko za nią . Jak wsiadasz na M to żebyś nie czuł się na wysokim koniu. A jak siadasz na S czy przypadkiem ciało nie chce się układać bardziej w stronę tylnego koła. Spróbuj utrzymać równowagę np w miejscu stojąc na rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 14.12.2021 o 07:37, feliz009 napisał:

Hej Sokole. Jaki wziąłeś rozmiar? Jestem na pograniczu S i M. Mam 170cm. Podobno NS w tym przypadku nakłania do mniejszego rozmiaru. Samemu ciężko mi określić cxy S nie jest za mała. Mierzyłem się do S i M. Na M jestem wyciągnięty do przodu a w S jestem bardziej wyprostowany. 430 vs 455 reach

Felix jestem w dokładnie tej samej sytuacji. Też mam 170 cm i chcę kupić Define Al 170 2, skłaniam się ku S i mam pytanie - kupiłeś tego Define i w jakim rozmiarze i jak się jeździ? Wcześniej jeździłem na Bluebird 29 w rozmiarze M ale Reach ma 435, dlatego bardziej skłaniam się do Define w rozmiarze S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.05.2022 o 00:29, Sokole napisał:

Feliz009 testowałeś gdzieś mocniej czy tylko Las Wolski ? 

Niedawno Las Wolski tez. Ogolnie ok. Duzo lepiej na wiekszym nachyleniu niz moj poprzedni Nerd. Ale z raz mi sie zdazylo jakby przednie kolo chcialo uciec w bok, jakby sie uslizgnelo. Nie wiem czy to kwestia rozmiaru ramy, czy za bardzo do przodu sie przechylilem, czy tego ze jezdze jeszcze na detkach....niedlugo zalewam mlekiem.

Wybieram sie tez do BB na ET i do Szczyrku ale to dopiero w polowie czerwca.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...