Skocz do zawartości

[Śruby] Aluminiowe M3 do uchwytu Garmin


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Już standardowo, chciałem wymienić fabryczne śruby na aluminiowe w nowym uchwycie do Garmina. Dotychczas używałem śrub aluminiowych bez problemów, ale głównie M5 i czasami M4. W uchwycie zastosowane są M3, zarówno do zaciśnięcia obejmy jak i przykręcenia mocowania urządzenia w uchwycie.

Tak się zastanawiam. Czy śruby M3 wytrzymają w takim miejscu? Z jednej strony dużego obciążenia tam nie ma, z drugiej strony rower jednak się trzęsie, a przy wkładaniu/ wyjmowaniu urządzenia też używa się trochę siły.

@Punkxtr masz jakieś zdanie? Chociaż z tego co kojarzę, Ty stawiasz na tytan.

Garmin Edge Aero Handlebar Mount - 010-11251-15 | BIKE24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRO Bolt odpisał że z założenia nie używa się śrub aluminiowych w miejscach przenoszących obciążenie, ale w tym konkretnym przypadku nie są w stanie odpowiedzieć czy wytrzyma.

Gdyby to było M4, to bym się nie zastanawiał bo już używałem w uchwytach. No ale M3 to już patyczek, zwłaszcza że ma prawie 25mm.

Ja też używam nierdzewnych, ale czarne śruby na czarnym uchwycie po prostu wyglądają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem jedną śrubę M3 z aluminium i spróbowałem ją połamać kombinerkami. Poszło zaskakująco łatwo, łatwiej niż sądziłem.

Zapytam też na forum weight weenies. Tam robią dziwniejsze rzeczy niż M3 w uchwycie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...