Skocz do zawartości

[Amortyzacja przednia i tylna] FOX 34 Talas 29 FIT CTD


Exmind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jakis czas temu zakupiłem sobie rower 

Kona CoilAir Deluxe i chciałbym w nim zmienić całe zawieszenie w Amortyzacji ,nawet dla wizualizacji wzrokowej 

Kashima Coated 😁

Przedni amortyzator jaki w nim siedzi to :

Fox 36  FIT RC2 o skoku 160mm mierząc metrowką.

Dolny Damper :

Fox Float RP23 190x55 

Pytanie czy istnieje nadzieja na zamontowanie lepszej Amortyzacji w tym rowerku z powłoką 

Kashima Coated.

Mam też przedni Amortyzator który leży w garażu

FOX 34 Talas 29 FIT CTD (150-120) o 160mm  skoku.

 

 

IMG_20211122_093820~3.jpg

IMG_20211130_132736~2.jpg

IMG_20211202_195229~2.jpg

IMG_20211202_195250~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A ta Kona to nie jest przypadkiem na koła 26'? Jeśli tak, to ciężko będzie dorwać Foxa z Kokoshimą, a ten z garażu to jest pod koła 29.

W celu " wizualizacji wzrokowej" lepiej zacznij od wymiany mykmyka na model z wewnętrznym prowadzeniem przewodu, bo taki wiszący jak masz teraz paskudnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiosny wytrzyma 😁

A co do Kony wiem że jest na kołach 26 a amortyzator funkcjonował na kołach 27,5 co ma to do tego?

Czy mogę zamontować Damper o rozm 200x55? Czy koniecznie musi być o tych samych rozmiarach.

Edytowane przez Exmind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.

Sorry nie będę obijał w bawełnę.

Mam stary jeszcze rower i dumam co mogę z niego sprzedać by doinwestować w swój konkretny cel tak jak pisałem wyżej.

Dzis próbowałem wsadzić stare koła pod Kone 27,5 i weszły jest nawet z 2 cm luzu by dokupić opony z większą szerokością,tylko przedni amor ma wejście 20mm i jest lipa nie wsadzę przedniego koła .

Sam nie wiem od czego zacząć,doszedłem do wniosku że zostawię sobie dwa komplety kół.

Jedne na Zimę a drógie na wiosnę.

Amor ze starego roweru idzie na sprzedaż i zakup pod koła 27,5 ze stożkowym wejściem, tylko nie wiem jaki Amor byłby najlepszym rozwiązaniem by móc wsadzić dwa kompletne koła Float ,Talas? O jakim skoku.

DSC_0336~2.JPG

IMG_20211203_111545~2.jpg

IMG_20211203_111553~2.jpg

Tak naprawdę jestem zaskoczony że jeździłem starym rowerem o Amorze pod koła 29 😂

I chyba nie korzystałem z całego jego skoku ponieważ było by za wysoko he he .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...