Skocz do zawartości

[do 6000] szukam roweru enduro/trail


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkowników. Szukam roweru do skoków dropów gapów, stolików itp., jazdy po lesie i troche pod górkę. Endoro/trail będzie dobry do takich rzeczy? Rower na kołach 27.5. Budżet ma około 6000 zł. Ma wzrostu około 159 cm, a więc pewnie musi mieć rozmiar s. Mam na razie upatrzonego krossa monna. Jak mozecie to napisze co sądzicie o tym rowerze. 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 6.000 zł ? W tym budżecie starczy na porządny przedni amortyzator + jakieś bardzo małe zakupy do Enduro, lub nie wystarczy na przedni amortyzator  :D ;) Na pewno Dartmoor Hornet w wersji Hardtail B) Na rowerze w pełni zawieszonym możesz sobie między skokami jeszcze pompować rower ( taki mi nauk został po rowerze w pełni zawieszonym B) ) dodatkowo też dociskać amortyzację podczas hamowania ( też taki dziwny nauk mi został :D B) ;)  ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Reign jest zbyt dobry i się ceni więc z 6 tys nie ma za bardzo o czym rozmawiać. Jest na OLX SL-ka za 7 i to są realne ceny plus coś tam na serwis. Jak masz z czego dozbierać to w takie coś celuj. Co by nie pisać sztywno 6 tys to mało na coś z roczników powyżej 2015 no chyba, że kupisz przecioranego życiem ale to się odbije na serwisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagować co sądzimy to można nad każdym rowerem. Ty masz kłopot bo mało kasy i używka a to się nigdy nie koczy z wydatkiem tylko na zakupie. Dartmoor to rowery w zdecydowanej większości  bardzo młodych osób czyli wszystkie konsekwencje z tym związane. Na inwestowanie to sory ale nigdy w życiu bym czegoś takiego jak Dartmoor nie kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _Piotrek napisał:

nauk

Nawyk.

Ile masz lat? Bo jeżeli będziesz jeszcze rósł w miarę dynamicznie, to żeby się nie okazało że za rok będziesz wymieniał ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fabian1 napisał:

@Tyfon79 to jaki rower kupić? 

Ja zwiekszy się budżet do 7500 to coś się kupi?

Dostałeś propozycję marki w 4 poście. Rocznikowo czyli od 2015 na średnim kole to jena z najmniej problematycznych konstrukcji na rynku. I faktycznie zwrócono uwagę by niekoniecznie iść w mały rozmiar jak jesteś młody i rośniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny Trance 27,5 ma dość przestarzałą geometrię. Poza tym, to nie jest sprzęt do ostrego latania.

 

Weź nowego Blackbirda 27,5":

https://velo.pl/gorskie/gorskie-zawieszone/enduro-275-fs/dartmoor/blackbird-intro-275-1

Z pozostałe kilka stów kup do niego podstawową sztycę regulowaną, np. Giant Contact Switch.

 

Problem z używanym rowerem jest taki, że przed zakupem trzeba dokładnie sprawdzić jego stan (przede wszystkim, czy rama nie jest pęknięta), a po zakpie zrobić kompleksowy serwis (zwkłaszcza zawieszenia), który może pochłonąć kolejny 1000 zł. Do tego dochodzi brak gwarancji. 

https://www.1enduro.pl/rower-uzywany-czesc-3-ocena-stanu-technicznego/

https://www.1enduro.pl/rower-uzywany-czesc-5-serwis-po-zakupie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, skom25 napisał:

Nawyk.

Ile masz lat? Bo jeżeli będziesz jeszcze rósł w miarę dynamicznie, to żeby się nie okazało że za rok będziesz wymieniał ramę.

Dzięki Filip, będę pamiętał ... ;) nawyk, jakoś tak mi przylazło na szybko z rana, ten nauk.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...