Skocz do zawartości

[7000] Kross Vento 5.0 czy coś innego?


Tomaszy_1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukam pierwszej szosy dla mnie. Mam 193 cm wzrostu. Wcześniej jeździłem na MTB i zdecydowałem się na zmianę.

Mój wzrok przykuł Kross Vento 5.0. Rozmawiałem telefonicznie z przedstawicielem sklepu, w którym mają go w rozmiarze XL i usłyszałem, że żadna szosa od Krossa nie będzie dobra dla mojego wzrostu. 

Macie jakieś doświadczenia? Czy jest tu ktoś wysoki, kto jeździ na tym rowerze? Ewentualnie, o czym innym mogę myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie o tym vento myśleć, XL będzie ok jeśli mowa o tej geometrii

https://kross.eu/pl/rowery/szosowe/road/vento-5-0-rubinowy-czarny-matowy

Ogólnie to chyba najlepszym aluminium na 105 jest rose pro sl, trzeba tylko napisać do nich kiedy się spodziewają dostępności, pewnie 61 by ci najbardziej pasowało

https://www.rosebikes.pl/rose-pro-sl-disc-105-2693207?product_shape=mandarin+red

BTW z takim wzrostem to bym szukał używki. Duże rozmiary wiszą miesiącami więc masz spore pole do popisu i może uda się kupić coś fajnego za przyzwoitą kasę. A jeśli tarcz nie potrzebujesz to już w ogóle eldorado

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat niedawno byłem na tournee po sklepach i nie odniosłem takiego wrażenia. Było wręcz przeciwnie, moim zdaniem bardzo sensownie mi doradzano a i nawet oferowano usługi fittingu czy pomiaru rozstawu kości miednicy na takiej specjalnej poduszce. Wydaje mi sie to logiczne, bo niezadowolony klient nie wróci. 

Zresztą przykład powyżej, gdy sprzedawca odradza sprzedaż roweru ze swojej oferty bo podejrzewa ze dany rozmiar nie będzie jednak pasować do wymiarów, no jaki w tym cel by miał mieć. 

@Tomaszy_1 Uważam, że niezbędna jest wizyta w sklepie a przed nią najlepiej dokładny pomiar wymiarów ciała. Mam wśród swoich znajomych taki przykład, gdzie jeden kolega ma niewspółmiernie długie ręce do reszty ciała, drugi niewspółmiernie długie nogi. Obaj mają większe rozmiary rowerów, niż by to wynikało z rozmiarówek. A i obu doradzono taki rozmiar w sklepie. Powaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi!

Nie myślałem o używanym, bo zakup nowego mogę zamortyzować w firmie i efektywna cena będzie niższa. Poza tym nie jestem ekspertem od rowerów i nie wiem, czy nie kupiłbym używanego "bubla".

Problemem teraz jest dostępność rowerów, mało jest miejsc, gdzie można przymierzyć rower. Często moja wizyta w sklepie, gdy na mnie popatrzył sprzedawca kończyła się szybko skwitowaniem "na pana wzrost (193) nie mamy nic" :(

Stąd moje pytanie, czy ktoś wysoki ma doświadczenie z tym rowerem? Lub czymś innym podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do roweru, który poszukuję - - - dużo biegam, w tym po górach, trochę też jeżdżę rowerem górskim (w tym roku >3k). Szukam szosy, bo lubię dłuższe wycieczki rowerowe (>100km), a poza tym chcę to traktować jako porządny trening dodatkowy do biegania. Mieszkam w Krakowie, więc okolica nieco pagórkowata bądź górzysta, jeśli trochę dalej odjadę.

Nigdy szosy nie miałem, więc trochę nie wiem jak zacząć tą przygodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...