Skocz do zawartości

[Lakier ramy] Zabezpieczenie przed błotem. Impregnacja?


Rekomendowane odpowiedzi

Po jeździe w błotnych warunkach dużo błota przykleja mi się do spodu dolnej rury ramy. Chciałbym ją zabezpieczyć, może zaimpregnować, generalnie zapobiec przyklejaniu brudu

 

Na tą chwilę po każdym myciu roweru na ramę używam DETAILER SZYBKI POŁYSK, w celu usunięcia zacieków. Gama produktów do konserwacji lakieru samochodowego jest spora.

Czy ktoś z was może używał wosków samochodowych, powłok ceramicznych lub innych środków w tym celu i z jakim skutkiem?

 

Dodam, że wzdłuż dolnej rury ciągną mi się 2 przewody: hamulcowy i od sztycy, więc foli raczej nie dokleje. Mój lakier nie jest do końca błyszczący, ale nie całkowicie matowy coś pomiędzy, ale jestem w stanie poświęcić ten mat dla szybszego usuwania błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satyna będzie mocniej przyciągała brud. Próbuj wosku, ale porządnego a nie jakiegoś marketowego. Polecam Dodo Juice. Nałożysz go palcami a potem spolerujesz. Robię tak u siebie.

Czy błoto nie będzie przywierało? Będzie, bo to błoto, ale zmyje się nieco łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy można przed każdym wyjazdem psiknąć sprayem silikonowym, tylko jaki to ma sens? Najlepiej mieć taki mały opryskiwacz ciśnieniowy. Póki świeże, spłukać z grubsza po jeździ i tyle.

BTW. Impregnacja oznacza nasączanie materiału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, adas651 napisał:

Po jeździe w błotnych warunkach dużo błota przykleja mi się do spodu dolnej rury ramy. Chciałbym ją zabezpieczyć, może zaimpregnować, generalnie zapobiec przyklejaniu brudu

Skoro taką mamy porę roku, to to zostaw i tyle, za chwilę i tak przyczepi się kolejne błotko. Napęd, hamulce, łożyska - o to trzeba dbać i czyścić, a dowolnie uświniona rama w niczym nie przeszkadza. Chyba że tego błota jest już na kilogramy 😁 No chyba, że jesteś z tych co to pucują rower na błysk po każdej jeździe - jeśli tak to współczuję ;) 

PS. Zawsze możesz jeszcze założyć pełne błotniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skom25 napisał:

Od biedy można przed każdym wyjazdem psiknąć sprayem silikonowym, tylko jaki to ma sens?

Cytat

No chyba, że jesteś z tych co to pucują rower na błysk po każdej jeździe - jeśli tak to współczuję  

Właśnie tego chciałbym uniknąć czyli przesadnego dbania o czystość roweru. Samo błoto mi  na ramie nie przeszkadza, ale gdy noszę rower po klatce schodowej jakaś jego ilość odpada. Ja zwyczajnie nie chcę zostawiać po sobie brudu. 

 

Spróbuje wosku i niedługo opiszę efekty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk Ci nic nie da, albo da mało przy takiej ilości. Jakieś błoto się przylepi i tak, a do niego kolejne kawałki.

Nie kupuj pseudo wosku z marketu, czy wosku syntetycznego bo Ci wyjdą białe mazy na satynowym lakierze i będziesz miał problem. Tylko naturalny wosk jak wspomniany Dodo Juice. On zachowuje się tak jakbyś wziął na palce smalec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...