Skocz do zawartości

[Koło] Jakie koło pod wolnobieg i tarczę do 100zł?


drajwer112

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojecia. Pod sruby, ktore trzymaja zacisk i odpowiadaja za regulacje jego pochylenia? Jesli nie, to poprawcie mnie. Nigdy tych podkladel nie rozumialem. Jedynie wiem gdzie w zacisku sa te wlasnie sruby, ta trzymajaca linke no i ta, ktora trzyma nieruchomy klocek. Reszty nie ruszalem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na coś Ty napchał tyle tych podkładek pod główkę śruby :D Jeszcze się okaże że ledwo łapie ona potem adapter. 

image.png.1425c78d108da5df1913e53519d078f9.png

Podkładki dajesz w to miejsce. Można te od v-brake ale najlepsze byłyby takie M6, pasujące do śrub w zacisku. Często jedna, dwie cienkie podkładki wystarczają. 

Powyżej zacisku nie musisz mieć aż tyle, wystarczą dwie włożone w siebie tj. tak jak ma to miejsca przy klockach v-brake. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dam znac czy pomoze.

Druga sprawa, tez ci wysle na youtube dzwiek hamowania tych hamulcow. Nie wiem moze te klocki nie sa zywiczne ale nie chce sobie nowej tarczy pozdzierac, bo przednia tak zalatwilem. Czylo mowisz,ze jak wloze zatluszczone klocki do nowej tarczy, to ona bedzie jedynie piszczec? Moge spokojnie wkladac nowe, czy lepiej odtluscic? Nie wiem co to za zabrudzenie, na pewno nie smar, bo nigdy tej starej nie zatluscilem raczej. Pewnie cos lekkiego. Plyn do naczyn starczy? Gabka z plynem po tarczy i splukac woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile razy powtórzone to samo Cię przekona ale tak, jakkolwiek zatłuszczone klocki nie zatłuszczą Ci tarczy. 

Obrazowo - czy nawet najbardziej tłuste jedzenie zatłuści Ci na trwałe talerz? No raczej nie. A tarcza, cóż, zużywa się od klocków. To naturalne. 

Płynem do naczyń nie odtłuszczałem więc nie wiem jak sobie radzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wole sie upewnic, jesli chodzi o rower :)

Dziekuje za pomoc z zaciskiem. Dwie podkladki pomogly.

A co z luzem w kole? Moge tak z miesiac, dwa pojezdzic? Zadne trasy po 50km, srednio 10km dziennie, aby zasiegnac swiezego powietrza. Nie "zabije" w ten sposob piasty?

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a gdzie dokladnie to wszystko sie znajduje, bo nie widze zadnych poradnikow, nawet nie wiem jak to sie nazywa ta czynnosc. Trzeba jakis specjalnych kluczy?

Dokladniej to co sie moze stac zmiele lozyska czy cala piaste trzeba bedzie wymieniac?

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis zalatwil sprawe.

Zrobilem tak jak trzeba bylo - rozkrecilem stery, byly calutkie usyfione. Bieznie nie sa w zlym stanie, zadnych wżerow nie zauwazylem.  Przy smarowaniu i czyszczeniu, zauwazylem, ze dolne lozysko nie posiada jednej lub dwoch kulek (jedna wypadla, wlozylem ja, ale mogla wypasc). Wydaje mi sie, ze mam takie lozysko, wiec je wymienie, ale mam pytania:

Lozysko dolne nie zlecialo po rurze sterowej, chcialem je wyjac aby je przeczyscic - ani drgnie. Jakies patenty?

Czym skutkuje jazda bez wszystkich kulek? Pytam z ciekawosci.

Stery nie skrzypia, dosc lekko sie kreca, ale nadal nie tak jak powinny. Jestem pewien, ze dobrze je skrecilem. Moze wina tego niekompletnego lozyska dolnego?

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie mam glowy do tych sterow. Rozkrecilem, nasmarowalem ŁT, skrecam je i jak lekko je skrece to lekko chodza ale jak podnosze kiere to czuje lekki stuk, jak ruszam kierownica czuje stuki. Jak mocniej skrece, to ciezko chodzi, tez czuc te stuki...

Niewazne jak skrece, po podniesieniu nie obracaja sie lekko. Te bieznie wydawalo mi sie ze mialy cos pomaranczowego, jakby nalot. Pozostaje wymiana?

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Oczywiscie dolne lozysko w ktorym brakowalo kulek zostalo wymienione. Ale nie jestem pewien, czy to nowe lozysko na pewno bylo dolnym. Jest jakas roznica? Wzialem ze starego roweru, przy wyjmowaniu widelca to lozysko(wianek) wypadlo, wiec mialem pewnosc, ze to dolne.

Teraz nie wazne jak skrece stery - przy podniesieniu kola i poruszaniu kierownica, slychac jakies szumy. Zle to zlozylem czy stery zlom? 

Wszystkie bieznie i wiankk wyczyscilem tak, ze sie blyszczyly.

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, drajwer112 napisał:

Ja juz nie mam glowy do tych sterow.

I trochę też nie rozumiem dlaczego się z tym męczysz. Czasem po prostu trzeba to oddać komuś innemu i pomoże. 

A może po prostu ten wianek ze starego roweru był nic nie wart. Wianków nie opłaca się czyścić, złotówkę kosztuje nowy, teraz może 1.5zł. Jeśli złożenie na nowych nie pomoże to kto wie, może to jakieś tanie stery i są felerne. 

Jak je skręcić nie potrafię Ci powiedzieć. Tak żeby nie było luzu, ale też nie za mocno - żeby po podniesieniu roweru kierownica z kołem lekko przechylała się na bok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak je skrecic, ale mimo poprawnego skrecenia, ciezko chodza.

Lekko, ale nadal kierownica nie idzie od razu w lewo po podniesieniu za rure.

Teraz przy ruszaniu kierownica slychac szuranie, tarcie. Jesli chcesz,.moge to nagrac. Jutro to rozbiore, zloze od nowa, nie wiem, moze cos pominalem. Nic nie zgubilem.

Dlaczego sam sie z tym mecze? Pisalem kiedys, ze ciezko u mnie z dowozem do serwisu. Na miejscu mi tego nie zrobia, a niektore rzeczy po prostu wole zrobic sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...