Skocz do zawartości

[Koło] Jakie koło pod wolnobieg i tarczę do 100zł?


drajwer112

Rekomendowane odpowiedzi

No i puscilo :)

A teraz: czy takie klocki pod zacisk w ktorym klocki sa okragle i trzyma je magnes beda pasowac https://allegro.pl/oferta/klocki-hamulca-tarczowego-prox-organiczn-sng-bp-23-9717915789?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery_pla_ss&ev_adgr=rowery&ev_campaign_id=14398658358&gclid=CjwKCAjwiY6MBhBqEiwARFSCPrBkAatI0kQSEXQlbtHtZNoNRyrgdGpnJkFBnXp4qFK_23Bhyyf7HBoC_V0QAvD_BwE

pod tarcze  https://www.centrumrowerowe.pl/tarcza-hamulcowa-shimano-sm-rt26-pd8132/?v_Id=101968 wiec musza byc zywiczne.

Aktualne, nie dosc, ze pordzewiale (rower stal pod chmurka niestety bez mojej wiedzy - jest trzymany u kogos, juz tam jego kola nie postoja :) ) to jeszcze lby sruby wywiercone. Prawdopodobnie robota goscia w serwisie ktory musial miec jakies problemy z odkreceniem tego. Ten szajs sie lamie od patrzenia.

O zacisku wiem tyle - no name. Wstawiam zdjecie z ktorego niewiele wynika, ale reszte gdzies pogubilem.

http://imgur.com/a/qKZ6kmJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapobiegawczo można odtłuścić, ale jak była zapakowana to powinna być okej. Klocki możesz dać stare, co najwyżej przeleć je nowym papierem ściernym żeby je wyrównać. 

A nowe dobierasz wizualnie - wyciągając stary z zacisku. Wersja na magnes są z długą i krótką wypustką, druga wersja to  taka https://allegro.pl/oferta/klocki-hamulca-tarczowego-prox-hayes-sole-mx2-mx3-9717920124

Klocków Prox nie znam. 

I tak, możesz dać nową tarczę pod stare klocki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klocki nie byly zabrudzone, ale wydaje mi sie ze tarcza juz tak, bo mialem wrazenie, ze niechcacy polecialo troche wd na nia. Nie hamowalem, tylko tarcza pare razy otarla o klocki bo ledwo co kolo wlozylem, ale nie jestem pewien.

Edit: Stare wygladaja tak

http://imgur.com/a/7398SMX

Czyli te proxy beda pasowac.

Kupuje nowe, to i tak piszczy a nie hamuje, a moga mi jeszcze nowa tarcze zatluscic.

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, czasem to widać - bo są ciemniejsze niż niezatłuszczone, ale nie sądzę żeby było to regułą. Palce brudzą się prędzej od zużytych okładzin. 

A co ryzykujesz? Jak założysz zatłuszczone to nic się nie stanie, będą piszczeć. Tarcza się od nich minimalnie zabrudzi ale ją zawsze można wyczyścić, z klockami jest gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie dziala tak, ze jak zahamuje sie zatluszczonymi klockami w czysta tarcze to tarcza jest calkowicie do czyszczenia? Chyba ze ta regula dziala w ten sposob, ze jest calkowicie zatluszczona gdy kapnie jakis smar, no a potem klocki tez obrywaja. Akurat okladziny sa dosc ciemne. Moge ci zdjecie wrzucic, leza wyjete.

Edit: One mocno piszczaly przy starej tarczy, ale po moim  poprawnym wlozeniu ich(moj serwisant wymienil klocki nie regulujac hamulcow) byla cisza,pare hamowan znow pisk, ale o wiele ciszej. Ta tarcza jest pod zywiczne klocki, a nie mam pojecia jakie te sa, na starej tarczy jedynie rozmiar pisze. Niby przy zywicznych przy hamowaniu mozna czasami tzw. burczenie slyszec, czasami tak bylo, ale to mogla byc tez wina slabej jakosci tarczy/zacisku. Obie rzeczy sie potwierdzaja.

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale pod śruby są jeszcze podkładki zabezpieczające przed odkręcaniem - chyba że ich nie dostałeś. Bez nich też może być. 

Tarcza, jakkolwiek by się zabrudziła zawsze jest do wyczyszczenia. Tylko trzeba to zrobić dobrze i dokładnie. A klocki napiją się oleju, smaru, czegokolwiek i koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podkladki przypominaja spinki do lancucha? Nie mialem pojecia co to jest, a tymbardziej jak to uzyc. Na srubach jest klej do gwintow,.wiec o luzowanie sie nie musze martwic.

Przykrecalem naprzemiennie, sruby przykrecone tak, ze nie chca isc dalej. Nie dorzucalem tam calej sily, po prostu przykrecalem. Jesli sie wykrzywk, no to moja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem kolo i:

Luz na piascie (kolo lata na boki, dokrecone na maks)

Problem z zaciskiem. Niewazne jak wyreguluje, i tak ociera. Nigdy nie mialem takiego problemu. Wyjalem nawet klocki cofnalem wszystkie tloczki na max i tak ociera. Tarcza z zerowym przebiegiem sama sie wykrzywila?

Edit zalozylem stare klocki i podczas hamowania dzwiek jakby tarcza hamowala o blache. Zuzyte klocki czy juz zatluszczona tarcza? Co jedno hamowanie robi sie brudniejsza.

Czy moze to byc wina klockow? No ale o co by ocierala nawet JESLI ODKRECILEM sruby trzymajace klocek? Za duza tarcza? Niemozliwe. 160mm. Prosze o porade bo mam ochote ten zacisk roztrzaskac na kawalki.

Czy z tym luzem w kole moge jezdzic?

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta może być źle skontrowana, zdarza się. Jak duży jest ten luz - ciężko zdalnie ocenić. Naprawdę nie masz w pobliżu jakiegoś serwisu żeby to obejrzeli? Bo kurde bawimy się tu w teleporadę a to ciężkie jest :D

Jak zacisk ociera o tarczę to trzeba go podnieść, możesz mieć tarczę/zacisk/adapter które ze sobą nie grają. Jest na to jedno proste lekarstwo - podłożyć pod zacisk podkładki, aż będzie dobrze łapał klockami o powierzchnię cierną tarczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciezko z zawozeniem do serwisu.

Podkladki, te pod sruby? U mnie akurat z nimi jest tragedia. Niektore pogubilem wiec zastepuja je podkladki od starych vbrake, a poza tym jest tu straszny mix. Jutro moge Ci nagrac jak ten luz wyglada, + jak brzmi dzwiek hamowania, bo tak samo brzmiala tarcza z przodu, a ta z przodu byla zatluszczona.

Tu zdjecie miksu http://imgur.com/a/EoWYzTg

Dlaczego ciezko z zawozeniem? Najblizszy serwis 11km stad, a niestety, nie jestem dorosly, nie mam wlasnego auta i tez oszczedzam na czesciach, bo nie pracuje na siebie i nie mam stalych srodkow dochodu. Gdyby nie to, serwis by zaradzal na moje klopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...