Skocz do zawartości

[Koło] Jakie koło pod wolnobieg i tarczę do 100zł?


drajwer112

Rekomendowane odpowiedzi

Uzyje tej opcji, ze zaplataja w sklepie przy kupnie wszystkich czesci :) podobno profesjonalista przy narzedziu park toola wiec powinno byc dobrze. Tak w ogole, to gdzie mam sie zglosic zeby mi zaplatali? 

2. Jakbym zlozyl to kolo z inna obrecza, np. Ta powyzej (ambrosio camel) tez by byl spokoj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Camel jest wąski, 19mm Zac też jest relatywnie wąska, ale lepsze już taka. 

I czy tutaj są pracownicy sklepu? Napisz do nich, zadzwoń, jak to wygląda, w sumie to długość szprych które dodasz do koszyka też oni powinni dobrać, ciężko to policzyć bez posiadania części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako iż wszystko wiem, napisałem do sklepu i wiem co i jak przymierzam się do zakupu, ale jedna rzecz wciąż nie daje mi spokoju.

Ta obrecz RYDE jest 19x559, nie bedzie za waska? Z tej tabelki wynika, ze moge do niej zalozyc opony 0,9-2,35 cala, ale czy na pewno? Wejdzie opona 2,0/2,1? Mozliwe, ze zadawalem juz gdzies to pytanie.

Chyba przednie kolo nie bedzie mialo nic do tego, ze z tylu mam 36 szprych a z przodu 32? Albo, ze przednie kolo jest troszeczke szersze od tylnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej,  a tak w ogole, to nigdzie nie napisalem, ze kolo nie bedzie mialo lekko, bedzie "katowane" (no wheelie to raczej nie katowanie kola) wlasnie wheelie, roznym skakaniem czy innymi trickami. Skakaniem oczywiscie mam na mysli jakies bunnyhopy czy cos, zadne gorki pagorki (nie wiem jak sie dokladnie to miejsce nazywa, ale sa tam takie rampy z piasku i ludzie rowerami tam skacza). Mam nadzieje, ze ta obrecz sie nie wygnie od samej jazdy na kole.

2. Pierwszy raz kupuje klucz do wolnobiegu, bedzie ok? Bede odkrecal shimanowski wolnobieg 7 rzedowy.

http://e-bmx.pl/opis/534418/klucz-do-wolnobiegu-typu-shimano.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym musial opaske zamowic taka bedzie ok? Tam jest podana dlugosc 18mm a obrecz ma 19 bedzie ok?

Tasmy izolacyjnej wolalbym uniknac, bo podobno po dluzszym czasie obkleja sie i ciezko ja odkleic.

Skoro juz przy oskach - z tego co wiem krzywa os powoduje "gibanie" sie kola ktore wystepuje tez wtedy, gdy kolo ma centre. Jak wiec mam rozroznic kiedy rozsypie mi sie oska, a kiedy kolo bedzie wymagac centrowania? A moze sa inne objawy? Kto pyta nie bladzi :)

 

https://www.centrumrowerowe.pl/tasmy-samoprzylepne-do-obreczy-schwalbe-pd2351/?v_Id=2049&gclid=Cj0KCQiAt8WOBhDbARIsANQLp95IyP6duBvOiUFz2T2LAwaiRXby7AHm--3pLPsqeon4JW_0EFUXbSAaAouqEALw_wcB

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak oszczędzasz na kole to na co Ci opaska za 30 złotych? Tani naklejany Zefal będzie okej, albo jakakolwiek solidna opaska do dyszki, czy to Schwalbe właśnie (ale tańsza) czy jakiś M-Wave czy Continental, to co akurat znajdziesz w sklepie. 

Jak oś Ci się ugnie to koło przechyli się na jedną stronę, "centra" to odchylenia obręczy od pionu, zazwyczaj naprzemienne. 

Łatwo sprawdzisz to patrząc czy koło jest zamocowane równo między widełkami w ramie. Koła wymagającego centrowania w ten sposób nie zauważysz, bo to kilkumilimetrowe odchylenia obręczy od piony, za to krzywa oś jest łatwiejsza do wychwycenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...