Skocz do zawartości

[Koło] Jakie koło pod wolnobieg i tarczę do 100zł?


drajwer112

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego, gdy klikne klamke z zacisku wydobywa sie strzal i hamulec przestaje dzialac? Jak przykrece linke w innym miejscu dziala, ale po dwoch wcisnieciach wraca. Linka nie postrzepiona. Przez to prawie bym sie zabil, 40kmh na kolach klikam hebel a tu nic, a wlasnie ludzie przede mna. Juz brak sil, non stop sie z tym mecze. Jak dobrze ze ariesy sa w drodze do mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest prosta, albo linka, albo wina za przeproszeniem smietnikowego zacisku. On jest stworzony do tego: piszczenia i ciaglej regulacji. Chociaz jeden plus, tyle razy je trzeba bylo regulowac, ze potrafie to zrobic z zamknietymi oczami :D

Miales doczynienia z avidami i hayesami, cos tam pisales gdzies. Na allegro w opisie (mechaniki tourney tx805). Kolega je ma, sa w miare dobre jak na moje, ale czy to prawda? 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--118459149.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z nimi do czynienia. Chyba gdzieś wala mi się w pudełku z częściami (o ile go nie oddałem) jakiś zacisk Shimano. Są bardzo mało popularne. 

I jeśli chodzi o zaciski mechaniczne to stają się powoli reliktem, zwłaszcza te lepsze. Zostają jedynie w tanich rowerach z tarczówkami, ale tam to jakieś podstawowe modele - albo jakieś badziewie, albo Tektro. Więc wszelka wiedza na ten temat to szukanie postów na forach sprzed lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem kiedys, ze wymienilem z "amortyzatora MODE" na SR SUNTOUR XCT. Dostalem go za darmo i mimo ze wymaga serwisu nie mam na co narzekac, dziala bez klopotu od 13+ stopni.

Zastanawia mnie jedna rzecz, ktorej jakos nie odczuwam i nie potrafie zobaczyc.

Czy zmienila sie diametralnie geometria ramy? Tamten "amor" mial skok z 50,80mm? Oczywiscie wykorzystywal z tylu milimetrow moze dwa, ale mniejsza, bo ten ma 100 i pytanie czy moze dojsc do pekniecia w okolicach glowki ramy? Nawet nie chce pomyslec co by sie stalo w przypadku pekniecia. Nie mam funduszy na nowa maszyne, dlatego w miare mozliwosci ulepszam to cos. 

http://imgur.com/a/VVdUioa - zdjecia z nowym i starym pochlaniaczem kraweznikow. Nie wstawie innych, najzwyklej nie mam, a nowych nie zrobie, bo w serwisie wkladaja mu arieski ( nie zrobie tego sam - wyrobione sruby tarczy ktorych btw nigdy nie ruszalem, brak linki i pancerza, czyli brak obcinaczy)

Przy okazji mozesz zobaczyc mojego makrokeszyka :D wielu napisalo by, ze mozna tym jedynie po bulki jechac, a przejezdzam codziennie nim wiecej niz ludzie na 4x drozszych rowerach tygodniowo i po wkladzie jakos sie trzyma :)

http://imgur.com/a/pxFcgG5

http://imgur.com/a/i9JdZ3U

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w dosc mlodym wieku, pracy w okolicy oprocz zbierania wisni za 50 groszy za cala skrzynke ani widu ani switu, a na sprzet do intensywniejszej jazdy powinienem wydac ok. 2000 tysiecy. Mozliwosci sprzedazy tego roweru ani widu ani switu, takiej ilosci pieniedzy od rodzicow albo rodziny tez. I mimo, ze za pieniadze ktore wlozylem w ten moglbym miec przyzwoita uzywke, to tez nikomu sie raczej 300km nie bedzie chcialo  jechac zeby mnie zawiesc. Dlatego pakuje w ten, plan jest taki, pokonczyc szkoly i w miare mozliwosci isc do pracy i zapracowac na cos porzadnego. Na pewno z rowerami sie szybko nie rozstane skoro az tak w tym wieku to lubie. Byle ten potrzymal do tego czasu az sie zacznie na nowa maszyne ciezko pracowac...

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kiedys ta zajawka zniknie i bedzie normalna jazda. Ale faktycznie warto kupic lepszy sprzet, bo rama to najwazniejsza czesc roweru,  a nie dosc, ze jest slabej jakosci, to wystarczy ze rower mi mocniej upadnie na strone przerzutki albo ktos mi sie w nia krotko mowiac wpierdzieli to moge nowy rower kupowac ze wzgledu na niewymienny hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym docieraniem klockow? Ile mniej wiecej km? Dzis wsadzilismy koledze do tych tektro aquila polmetaliki a2z eco. Troche pohamowal, zylety, ale mysle ze stac je na wiecej. A no i testy wskazaly na to, ze aquilki>mt200. Mt200 na zywicznych ale aquilki to nie hydrauliki.

I zawsze ciekawilo mnie jak dzialaja te zaciski czterotloczkowe. Tam sa cztery klocki czy jak??? Cztery klocki dociskajace tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariesy zamontowane i powiem tyle. Sa nawet dobre, ale maja pare hamowan na koncie, wiec raczej klocki niedotarte? Stawiaja na kolo spokojnie. Porownalem z mt200, ariesy bez szans. Ale moze klocki i tarcze potrzebuja czasu...

Masz jakis patent na bolace palce od hamowania przednim? Twarda klamke mam, ale miekszej nie ustawie bo uposledze prace hamulca.

I tu sie przyznam, wynikl moj brak doswiadczenia. Podczas regulacji przypadkowo wykrecilem srubke trzymajaca linke. Nie mialem pojecia jak to skrecic, myslalem ze jeszcze cos wypadlo (bylem w miejscu w ktorym ciezko bylo by cokolwiek znalezc). Jak sie udalo, krecilem aby przyblizyc nieruchomy tloczek, krece, krece, a tu nic.  Okazalo sie, ze trzeba jakas srubke poluzowac i pomoglo. Nowsza konstrukcja :) nie to co ten poprzednik, plastik..

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tam :) mocne są jak na mechaniki za 100zl w komplecie z tarczą. Od mt200 lepsze lub na takim samym poziomie...

Tak w ogóle, masz możliwość usunięcia posta? Jak będę miał jakieś problemy to nowy temat założę, tu trochę nabijanie postów jest.

A tutaj rodzynek od serwisu ;) nie za długa ta linka?? ;)

https://imgur.com/a/DlsOgQw

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...