Skocz do zawartości

[Napęd] Trzaskanie w napędzie


gregorianov

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 2 tygodnie temu,  dałem rower do serwisu, w którym wymieniono mi łańcuch, zębatkę przednią i tylnią, mechanizm korbowy, linki i pancerze. Po wyjeździe z serwisu gdy jechałem na przerzutce przedniej 2 i tylniej 5 czasami jak wjeżdzałem na górkę lekko coś przeskakiwało czasami. Ostatnie parę dni, jak jadę na przerzutce 2-5 to cały czas co jakiś czas przeskakuje i trzeszczy dużo mocniej niż na samym początku po wyjeździe z serwisu, mam wrażenie że zaraz łańcuch spadnie z roweru mimo to ani razu tak się nie zdarzyło. Dziwne, jest to że wszystkie inne przerzutki poza tą 2-5, chodzą prawidłowo, i nie ma żadnych problemów. Przed oddaniem roweru do serwisu, jeździłem prawie cały czas na przerzutce 2-5. Czy wiecie jaka może być tego przyczyna ? Czy jakaś zużyta część nie została wymieniona, czy coś źle zostałe złożone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu trzeba podregulować przerzutkę - to częsta przypadłość, jak zmienia się linki i pancerze. Pancerz się układa, linka minimalnie wyciąga, serwis powinien zrobić korektę i powinno grać. A dwa - skoro robili naprawę to po prostu do nich podjedź i niech zdiagnozują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...