Skocz do zawartości

[kask] poprawne zapięcie dolnego paska


irowerem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie trochę pewnie dla większości śmieszne pytanie, ale mam swój pierwszy kask i w razie czego szukałem odpowiedzi w necie i na youtube ale nie znalazłem, chodzi mi o to zapięcie dolne, jak mocne ono powinno być? Kwestia taka, że jak zacisnę w miarę mocno to np nie mogę pochylić głowy w dół - tak chyba nie powinno być?

Jeśli zluzuje no to ten pasek wydaje się, że lata trochę - zdjąć go nie zdejmę bo nie przejdzie przez brodę, no ale jakoś ściśle nie przylega.

Dodatkowo dla informacji kask to fox speedframe pro -> on ma zapięcie magnetyczne, to raczej nie ma znaczenia, ale po prostu jak ten pasek wyreguluje ze dociska skore no to w dół głowy nie pochyle, czy tak ma być? Czy raczej luźniej ten pasek? Bo ogólnie zielony w temacie jestem.

Kask nawet bez paska nie spadnie z głowy - to wiem bo po prostu ustawiam regulację, tym pokrętłem, żeby dobrze siedział na głowie, ale nie wiem jak się ma sprawa z tym paskiem dolnym. Jak mocno powinien być ustawiony. Bo jak zrobię za mocno to on mi włazi w "jabłko adama" przy zginaniu głowy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...