Skocz do zawartości

[Gravel] z gniazdem pod stopkę rowerową


thetere

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieją tacy producenci co w gravelach projektują odpowiednie gniazda pod stopkę ( gwinty na dolnej rurze, czy też mocowanie przy suporcie ), bo oprócz CUBE który nawet w karbonach dodaję taka fanaberię, nie spotkałem się z tym rozwiązaniem. Ogranicza to marketingową; zdaję się, uniwersalność roweru, a przesiadając się z crossa, nie chciałbym jej tracić. Nawet w elektrycznych fulach coraz częściej dają taką możliwość.

Stosowanie stopki na obejmę rury nie interesuje mnie, przerabiałem to w innych rowerach.

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałem 26' na crossa to była w moim przypadku jedna z trzech kluczowych kwestii ( wygląd, geometria, stopka ), a to dlatego, że w 26' nóżka mocowana na obejmę rury dała się we znaki. Rozumiem że ktoś może sobie kupić rower w teorii najbardziej uniwersalny, i jeździć nim po lesie gdzie są drzewa, czy też wyjeżdżać na szybkie rundki gdzie nie ma potrzeby schodzenia z roweru, toteż nie musiałby korzystać z takiego gniazda i stopki. Dla mnie i zapewne wielu innych taki uniwersalny rower powinien ją mieć. Różni są rowerzyści, ja skręcam bardziej w stronę turystyki, czyli w sobotę o 8.00 wyjeżdżam, wracam po 22, w między czasie robię 200 km, coś zwiedzam, strzelam foty, idę na obiad, itd. stopka jest mi niezbędnie potrzebna.
Nagoniony trochę PRem gravelovym pomyślałem o zmianie, bo ten typ roweru ma wiele zalet, ale brak stopki mnie blokuje, dlatego też zamiast debatować o sensie takiego mocowania, może ktoś gdzieś widział u jakiegoś producenta taka możliwość ?    

Edytowane przez thetere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, moim zdaniem stopka bardzo się przydaje. Tym bardziej do takiej jazdy, co autor opisał. Nie musisz kłaść rower na ziemię i mieć w wyniku zasyfione gripy czy napęd, nie musisz szukać na każdym przystanku jakiegoś podparcia, którego może nie być, a jak już jest, to nie musisz pilnować czy rower przypadkiem nie zamierza gdzieś się stoczyć. Inna sprawa, że wybór roweru w zależności od tego czy jest miejsce na stopkę to juz przesada. Jak nie ma dedykowanego mocowania, a kształt dolnej rury tylnego trójkąta utrudnia zamocowanie stopki w taki sposób, żeby rower był stabilny (mam taki przyklad przed sobą), wciąż pozostają inne opcję - stopka na QR, na pedal, z mocowaniem na 2 rury tylnego trójkąta, nawet chyba na miskę suportu HTII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2021 o 20:47, thetere napisał:

Nagoniony trochę PRem gravelovym pomyślałem o zmianie, bo ten typ roweru ma wiele zalet, ale brak stopki mnie blokuje,

Może się najpierw przymierz i przejedź tego typu sprzętem zamiast zajmować się takim szczegółem jak mocowanie stopki... Chyba, że już to zrobiłeś i jesteś pewien że chcesz iść w tę stronę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...