Skocz do zawartości

[napęd] Korba, suport, łańcuch, kaseta - 500zł? - rower Romet Yolene 2


mikul22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Napęd mojego Romet Jolene 2 wyzionął ducha. Czy możecie polecić/skompletować mi nowy napęd porównywalny/lepszy? Czy wystarczy kwota 500zł?

Jeżdżę dość "ostro?" po lasach, korzeniach, czasem góry (ciężki teren, kamienie,  itp), ale i asfalt przy większych prędkościach. Obecne przełożenia dobrze mi służyły, uniwersalne rozwiązanie, lecz nie mogę już znaleźć tych części - brak dostępności. Przerzutki + manetki działają dobrze, więc nie chciałbym ich wymieniać, jeśli to możliwe.

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez mikul22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pasował Ci oryginalny napęd, to może nie warto inwestować w wiele lepszy a przy tym warty więcej niż rower. Jakaś korba Shimano z takim samym stopniowaniem, kaseta i łańcuch. Może suport. Bo tu zaraz odezwa się chłopaki, że bez sztywnej osi w korbie to się jeździć nie da, a w ogóle bez sprzęgła to tylna przerzutka nie może działać...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Porównywalny w sensie jakości i producenta, czy pod względem stopniowania?

I jedno i drugie :)

47 minut temu, Dokumosa napisał:

No to jeśli ma być jeszcze korba to do tego co powyżej napisałem dodać można fc-t4060 i suport sm-bb52, powinno wyjść kilka zł więcej niż założony budżet. Wszystko na teraz jest dostępne w hiosternie.

No ciekawie się robi, już pod tysiaka podchodzi. Hmmm... będzie trzeba przemyśleć sprawę. A co do przerzutki/manetek, czy konieczna jest wymiana? Ne da się tego pogodzić? Działa cały czas dobrze, zawsze to niższe koszty.

Edytowane przez mikul22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dokumosa napisał:

No to jeśli ma być jeszcze korba to do tego co powyżej napisałem dodać można fc-t4060 i suport sm-bb52, powinno wyjść kilka zł więcej niż założony budżet. Wszystko na teraz jest dostępne w hiosternie.

No ciekawie się robi, już pod tysiaka podchodzi. Hmmm... będzie trzeba przemyśleć sprawę. A co do przerzutki/manetek, czy konieczna jest wymiana? Ne da się tego pogodzić? Działa cały czas dobrze, zawsze to niższe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba w tym rowerze miała wymienne tarcze, jeśli wkład obrotu jest sprawny, to wymień dwie największe zębatki, kasetę i łańcuch (bo pisałeś, że "Przerzutki + manetki działają dobrze, więc nie chciałbym ich wymieniać"). Do tego kasetę shimano hg-51 albo hg-41 i łańcuch (budżet pozwala nawet na jakiegoś wippermana, lepszego KMC czy srama 870).

Jeśli suport też do wymiany, to w tym budżecie poszukałbym m361 (ale tam jest ciut inne stopniowanie - co ciekawe wersja mtb 175 jest najdroższa)) albo zdrowej używki na kwadrat w stylu deore 510 czy leżącego na allegro speca - https://allegro.pl/oferta/korba-specialized-strongarm-ii-nie-deore-xt-11103218123

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma wymienne tarcze, tylko takich samych nie mogłem znaleźć, z Truvativ. Nie wiem, czy mogę założyć inne, jak dobrze dobrać (twardość materiału, żeby wszystko współgrało odpowiednio). suport, przerzutki i manetki działają dobrze. Zjechane są zębatki przód jak i tył i łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikul22 napisał:

No ciekawie się robi, już pod tysiaka podchodzi. Hmmm... będzie trzeba przemyśleć sprawę. A co do przerzutki/manetek, czy konieczna jest wymiana? Ne da się tego pogodzić? Działa cały czas dobrze, zawsze to niższe koszty.

Nie pod tysiaka tylko w okolicach 560zł. Kaseta 49zł, manetka 46zł, przerzutka 156zł, łańcuch 39zł, korba 222zł, 47zł. Jeśli przerzutki działają prawidłowo to kup tylko nową kasetę (hg41 za 49zł) i łańcuch (kmc x8 za 39zł). 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie fajna cena na 4060 w biostern. I na bb52 tez.

Fct4060 + bb52 + kmc x8 oem = 310, kasety x8 nie maja, więc hg41/hg51 11-32 60zl z jakiegoś innego źródła. Plus dostawa i klucz do suportu HTII, ew. inne potrzebne klucze, jeżeli sam będziesz wymieniał.

 

Ewentualnie można się nie spieszyć z wymianą korby, zacząć od kaseta+łańcuch, może się okaże że korba przyjmie nowy. 

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc,

Poniższe części, jak rozumiem będą wszystkie ze sobą współpracować i pasować do moich manetek i przerzutek? Które więc wybrać? Tutaj koszty już w sumie nie mają znaczenia. Różnice małe, w zależności gdzie się kupi, i czy przesyłka się będzie sumowała, +-15zł przy każdej części.

1. Kaseta: Czy te kasety normalnie założę na swoje koło, czy bębenek nie ma znaczenia?

- HG-51 11-32T - 57zł

- HG41 8s 11-32 -56zł

2. Łańcuch:

- KMC X8 x114 OEM - 39zł

- Sram PC-870 - 65zł

3. Korba + suport:

- FCT4060 44/32/22 175mm 9rz - jakoś tak nie miałem przekonania nigdy do Alivio.

- poczekać na coś lepszego?

 

Czy możecie mi powiedzieć, czy te koronki będą pasowały do mojej korby?

1. Sram TRUVATIV MTB 9rz 32T

2. Truvativ 44T MTB 9rz Steel

Może to byłoby dobrze wyjście wymienić je? Jakoś wcześniej nie mogłem ich znaleźć, albo złych słów/nazw używałem. Pytanie, czy warto wymieniać same koronki, które kosztują tyle, co nowa korba Alivio FCT4060?

 

Które wybrać?

17 godzin temu, wojtasin napisał:

Ja to łączyłem z blatami shimano. Zobaczę, może mam gdzieś jeszcze niezjechany, duży blat od firexa, mógłbym Ci podesłać za zwrot kosztów przesyłki. Środkową możesz wziąć od shimano, ale być może będziesz musiał popracować kwadrans z pilnikiem.

Dziękuję, ale raczej nie chcę się już bawić w przeróbki, ma to pasować i koniec.

Edytowane przez mikul22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wojtasin napisał:

Jeśli masz wydać dwie i pół paczki na same zębatki, to lepiej pójść inną drogą - alvio to nie jest zły sprzęt.

Dobrą ofertę korb na kwadrat ma też MIranda.

https://allegro.pl/oferta/miranda-alfa3rc-44-32-22-mechanizm-korbowy-mtb-cit-10626150950

Nawet jako dawca zębatek. Tam w opisie jest błąd, zębatki są wymienne i największa jest chyba nawet aluminiowa. Warto dopytać sprzedawcę i to ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pociągnę dalej temat:

Kaseta zamontowana, łożyska piasty nasmarowane, ...

Czy  korba SHIMANO DEORE FC-M591 175MM (260zł) to dobry sprzęt i czy będzie pasowała do zestawu?

- Manetki Sram x5 + przerzutki: przód Sram 3.0 + tył Sram x5

- kaseta HG-51 11-32T + łańcuch KMC X8 x114

- jaki suport do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...