Skocz do zawartości
  • 0

Zakup roweru Unibike energy - czy warto ? E-Bike


Gość Marcin

Pytanie

Witam,

 

Piszę do państwa ponieważ potrzebuję pomocy technicznej w zakresie zakupu roweru.

Przepraszam z góry jeżeli zabieram czas na coś dla może nie być w waszej kompetencji bądź interesie.

 

Jestem zainteresowany zakupem roweru unibike energy 2021.

Posiada on silnik shimano e6100

Napęd na pasku gates

Napęd SHIMANO M4050/NEXUS DI2 C7050 (AUTOMATIC) / 36H

 

Posiadam obecnie rower batavus mambo 7 nexusem 7

 

Jak doczytałem napęd w unibike ma 5 przełożeń. Zastanawia mnie czy zakres 5 biegów oraz moich obecnych 7 będzie podobny ?

Czy w ogóle warto "pchać się" w ten system ?

W obecnym batavusie podczas jazdy codziennej do pracy, weekend rekreacyjnie wycieczki raczej po drogach twardych nie brakuje mi zakresu, a ilość 7 biegów umożliwia jazdę bez mała wszędzie. Szukam sprzętu który będzie najmniej awaryjny i służył długo. Co do silnika też nie mam wiedzy...

Stąd upodobanie dla modelu energy.

Proszę o poradę czy silnik z tym napędem jest "cichy" i będzie działał, pracował prawidłowo, bezawaryjnie?

 

Nie muszę mieć koniecznie e-bike'a po prostu jest w moim zakresie finansowym i jak zagłębiam się w temat to opinie o podzespołach są raczej pozytywne. Szukam u Was porady, osoby kompetentnej która rzetelnie doradzi, nie mającej w tym żadnego interesu, ponieważ dzisiejsze czasy są beznadziejne jeżeli chodzi o podejście po prostu życiowe człowiek do człowieka, każdy chce wycisnąć z innego jak najwięcej $, materializm ludzki mnie przeraża...

Przepraszam za wywody...

 

Bardzo proszę o poradę, ew wskazanie produktu którym warto się zainteresować i nie koniecznie e-bike.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Przy napędzie elektrycznym to ilosć biegów nie jest tak ważna, ale też nie jest tak że jest to bez znaczenia bo wiadomo lekki bieg na podjazdy potrzebny aby nie męczyć silnika i baterii podjazdami a cieżkie przełożenie do V-max. Jak nie zamierzasz bawić się w jazdy po teranach górskich to będzie ok.

Jedyna uwaga tylko taka że silnik schimano jest jednorazowy i nie ma możliwości naprawy i np. jak zębatka padnie - rozwiązanie to wymiana na nowy za 2K :/ Nie żeby to były bardzo awaryjne silniki ale są na necie ludzie którym się to przytrafiło niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...