Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Podobna zawartość

• Przez niuti
      Panowie, 
      doradźcie coś w sensie jakie opony i szerokość założyć do gravela. Wyjazdy głównie, las, szutr, kamienie, korzenie, piach itp. To główne przeznaczenie tych opon, wszelkie asfalty itp. sprawa drugorzędna. 
      Zanabyłem sobie takiego używanego, ma tam jakieś Kendy szer. 35, ale to cieniutkie moim zdaniem i strach się bać zejść z ciśnieniem. 
      Dzięki. 
    • Przez sharku111
      Cześć. Parę miesięcy temu kupiłem 2 rowery w GoSporcie, Kross Explorer 3.0, opony Mitas Gripper 700x40C. Pompuję je do 4,5 atmosfery (max. dop. 500 kPa) i ciągle schodzi z nich powietrze. Tzn nie od razu ale w ciągu dwóch tygodni, do ok. 2,5 atmosfery. Nie jeździmy codziennie, raczej właśnie raz na 2 tygodnie, kilkanaście kilometrów po ścieżkach z powodu braku czasu i za każdym razem trzeba szukać stacji i pompować. Czy tak powinno to wyglądać? Szwagier mówi, że powietrze nie schodzi mu przez całą zimę, pompuje ponad 3 atm. Inny kolega, że pompuje do oporu raz czy dwa razy w sezonie i dlatego martwi mnie ta sytuacja w nowych rowerach.
      Sprawdziłem wentyle na ślinę i nie ma przecieku. Ja rozumiem, że powietrze musi schodzić. No ale 1 bar na tydzień?? Co ile Wy pompujecie?
    • Przez SylwesterQ
      Witam serdecznie wszystkich! 
      Rozglądam się powoli za rowerem i coraz bardziej głupieje jaki po prostu wybrać. 
      Zastanawiam się czy modele, które wam podam nadają się na wycieczki po 50 km i raz wczas na skróty przez polane lub las. 
      Generalnie potrzebuje czegoś co za rok się nie popsuje, myślałem o takich modelach przy moim wzroście 170 cm :
        Romet wagant 7 2021, na mnie robi wrażenie, ale nawet nie wiem gdzie go kupić, boję się z internetu, bo ja sobie go nie złożę. 
        Unibike  Voyager GTS 2021 lub  Expedition GTS 2021, tutaj też bóg wie gdzie go kupić i czy naprawdę są aż tak bez awaryjne. 
        Kross trans 5.0 khaki 2021, Krossy ponoć mają słabe suporty więc co o tym myśleć, bóg wie co za łańcuch i czy opona ma wkładkę anty przebiciową?, mało tego gdyż tutaj zero problemów żeby nabyć ich rower. 
      Pomożecie, bo naprawdę nie jestem znawcą, ale jakąś tam mikro wiedzę mam lecz to za mało, na pewno dobrze było by mieć [przerzutka tylnia] Shimano Daore i dobry suport nie mówiąc już o dobrych oponach. 
      Jeśli coś przekręciłem to przepraszam bardzo, pozdrawiam 👋 
    • Przez molokun
      Witam wszystkich.
      Posiadam kross vento 2.0 2021, dokładnie ten model :
      https://kross.eu/pl/rowery/szosowe/road/vento-2-0-niebieski-srebrny-polysk

Fabrycznie są opony 700x25c, lecz ostatnio jedna mi strzeliła, więc kupiłem nowe decydując się na szerokość 700x28c:  VITTORIA Rubino Pro G2.0 , zwijane.
      Mam taki problem, że opona z tyłu nie mieści się, dotyka od góry widelca, a konkretnie tego poprzecznego elementu, na którym zamontowane są hamulce, brakuje kilka milimetrów. Montował, ktoś może opony 28c w takim modelu, da się coś z tym fantem zrobić, może wymiana kół  ?
      Oczywiście przed zakupem sprawdzałem posty czy w tym modelu 28c się zmieści. Z przodu jest ok, około 5mm prześwitu.
      Przy 2 barach z tyłu jest też około 5mm prześwitu, przy 4 barach mam już 1mm a przy niecałych 7 (zalecane 5-7) już ociera, więc brakuje niewiele. Czy dobrym pomysłem było by obniżenie koła ? W sensie podłożenie czegoś pod hak, żeby koło było minimalnie niżej i w takiej pozycji zamknięcie szybkozamykaczy ? Ewentualnie zmiana kół na szerszą obręcz, teoretycznie napompowana opona powinna zrobić się szersza i niższa. ale tu też ryzyko, że zostanę z kołami i oponami 
    • Przez andrzej_122
      Witam

Tak jak w temacie, zauważyłem dzisiaj takie uszkodzenie a na jutro planowałem trasę 60 km.
      Czy opona w takim stanie da radę? 

• Dodaj nową pozycję...