Skocz do zawartości

[do 3500 zł] Uniwersalny, lekki, porządny, z opcja bagażnika i fotelika dla dziecka. Specialized Sirrus?


Lizbona

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Szukam roweru, pierwszego porządniejszego. Budżet do ok 3500 zl

Chciałbym, żeby rower był dobry jakościowo, uniwersalny (glownie będą to szosy i utwardzone drogi, ale jak w lesie wjadę w coś grząskiego to zeby się nie zakopać) lekki, porządny, dość uznanej marki (żeby trzymał cenę, bo na nim się zapewne się skończy) oraz warunek - żaby dało się podpiąć sensowny bagażnik, taki aby utrzymał małe dziecko w foteliku.

ceny raczej teraz okazyjne, a sam znalazłem Specialized Sirrus 3.0.

Ładna i zgrabna konstrukcja, bez sensu do kupienia na wtórnym bo kosztuje tyle co nowy (domyślam się, ze to przez ostatnie problemy z dostępnością nowych)

Tylko pytanie, czy dobierze się kiedyś tam jakiś sensowny bagażnik do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomieszałeś . Jeśli chcesz rower który będzie super sprawny na asfalcie i jednocześnie nie zakopie się w piachu to ...  takiego nie ma . Na asfalcie dobre będą wąskie opony , a w piachu im szerzej tym lepiej . Oczywiście są rowery ,,uniwersalne " ale zawsze będzie to kompromis . Jeśli więcej będzie jazdy terenowej ( jednak w łatwym terenie ) to szukaj rowerów crossowych . Jeśli więcej będzie asfaltu to ..... ja też wybrałbym crossa ale może też patrzyć na rowery fitnes . Fitnesy będą lżejsze bo nie mają amora ale przeważnie mają też szosowe napędy , z dość twardymi przełożeniami . W każdym razie nie mają tak lekkich przełożeń jak crossy . Fitnesy będą też miały węższe opony .

Są jeszcze tak modne ostatnio gravele . Różne są filozofie producentów i jedne rowery tego typu idą bardziej w stronę szosy inne w stronę rowerów terenowych . Wszystkie mają kierownicę ,, baranek " , a to nie każdemu odpowiada . Tematów o każdej z tych grup rowerów jest sporo , są linki do konkretnych modeli , proponuję poświęcić trochę czasu na czytanie forum .

Na fotelikach zupełnie się nie znam ale pierwszy raz słyszę żeby ktoś chciał mocować fotelik na bagażniku . One mają mocowanie do rury podsiodłowej . W ogóle nie musisz mieć bagażnika , który i tak pod fotelikiem jest bezużyteczny .

Generalnie ja patrzyłbym na rowery crossowe , a za 3,5 kzł znajdziesz ( jeśli znajdziesz ) już przyzwoity rower .

Aha , jeśli chcesz żeby ktoś ocenił konkretny model roweru to wklej linka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo nowych fitnessów ma napędy oraz prześwity na opony jak gravele. Sirrus jest właśnie takim przykładem, ale 2.0 (za 2999) ma stalowy widelec, szukałbym czegoś z karbonowym. 3.0 z karbonem kosztuje już jednak ponad 4500.

Co do uniwersalności, to zgoda. Nie ma świętego gralla. Przy czym odnośnie piachu, to też kwestia umiejętności jazdy po nim. Takim kompromisem są opony semi-slick 35-42c. Ja ze swojej strony polecam vittorria terreno dry (zwijane). W sirriusie 2.0 są patfindery 42c, też sie powinny sprawdzić choć są trochę ciężkawe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...