Skocz do zawartości

[nowe koła] Koła do jazdy enduro/fr/dh


Kubix_84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kółkami w moim rowerze (Giant Trance X 3 2021). Oryginalne obręcze mają kilka wgnieceń (co jest powodem jazdy bez wkładek),  więc czeka mnie minimalnie wymiana obręczy i szprych (w serwisie powiedzieli, że szprychy najlepiej również wymienić, by koło było mocne i niezawodne). Przeczytałem kilka opinii o piastach Giant boost, które podobno łapią luzy. Pytanie, czy jest sens kupować całe koła, czy może lepiej kupić same szprychy, nyple i obręcze? Na nowe koła jestem w stanie przeznaczyć do 1800pln (chyba że nie będzie nic godnego polecenia w tej cenie to dołożę), nie liczę w tym kosztów zestawu tubeless i wkładek

Wymagania:

  • Zależy mi na bardzo mocnych i niezawodnych kołach do jazdy enduro (ważę ok. 80 kg), rozmiar 29, szerokość wew ok 30mm
  • 28h (w przypadku wymiany obręczy musi mieć ona 28 otworów)
  • standard boost, przynajmniej 36 zapadek i bębenek Shimano MTB (w przypadku kupna nowych kół)

Obręcze, które znalazłem:

  1. Dt swiss EX 511 29 28h  - 400pln
  2. Mavic Ex1028 29 28h  -350pln

Koła, które znalazłem:

  1. Koła składane w fitwheels.eu (proszę o opinię na temat tej firmy) na piaście dt swiss 350(rachet 36) z obręczami fr560: https://fitwheels.eu/kola-dt-swiss-350-fr560-29-freeride-downhill-p-266.html  -przekraczają budżet, ale jeżeli są one warte ceny to mogę dołożyć
  2. Dartmoor Thunder 29 - tu problem jest z bębenkiem. Trzeba go wymienić za ok. 200pln.
  3. Koła na stronie daveo.pl na piaście dt swiss 350 (nie wiem jaki rachet), obręcze ex 511: https://daveo.pl/kola_dt_350_boostdt_ex511_29er_comp-1974i   -wykracza poza budżet
  4. Koła shimano np. m8120 - są dość tanie, więc zależy mi na opinii

Jestem otwarty na nowe propozycję. Chętnie sprawdzę inne modele kół i obręczy.

Zależy mi bardzo na opinii na temat piast Gianta i czy jest sens kupować nowe koła, czy zostać ze starymi piastami?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kubix_84 napisał:

Koła składane w fitwheels.eu (proszę o opinię na temat tej firmy)

 Maniaki rowerowe, polecam ... B) :thumbsup:

Jeżeli chciałbyś poskładać koła tak po Twojemu, lub chciałbyś się poradzić, możesz też pogadać ( łukasz ) telefonicznie ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu i obejżeniu kolejnych modeli kół stwierdzilem że spróbuję znaleźć coś bardziej budżetowego. Myślę o zostawieniu piast Giant Boost i wymianie samych obręczy. 

Proszę o opinię na temat piast Giant Boost. Czy jest sens budować na nich nowe koła i czy nie ma ryzyka, że się rozpadną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubix_84 napisał:

Proszę o opinię na temat piast Giant Boost. Czy jest sens budować na nich nowe koła i czy nie ma ryzyka, że się rozpadną?

Nie sądzę by ktokolwiek zarekomendował budowę nowych kół na tych piastach. Sam zresztą popełniłem kiedyś ten błąd bo miały być "poprawione"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...