Skocz do zawartości

[siłownia] Rower stacjonarny

Rekomendowane odpowiedzi

Jako,że sezon szosowy się dla mnie skończył a trenuje 3/4 razy na siłowni tygodniowo,chciałbym się dopytać w jaki sposób mógłbym poprawić swoja kondycje/wydolność oraz jak jeździć szybciej.

Zastanawiam się nad interwałami na rowerze stacjonarnym na siłowni,niestety nie ma roweru spinningowego na mojej siłowni,wiem że na innych są.

Czy znaczna różnica jest miedzy tymi dwoma rodzajami rowerów?. Byłbym wdzięczny za rady jak polepszyć swoje osiągi przez sezon zimowy :).

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez nowyy
      https://m.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-giant-28-CID767-IDN4am0.html
      Witam! Mam na sprzedaż klasyczną szosówkę od Gianta na kołach 28' i rozmiarze ramy 56.
      Od samego początku, przez cały okres mojego użytkowania przechowywana jest w letniaku, w którym jest sucho i ciepło. Nigdy nie stała pod tzw. gołym niebem.
      Specyfikacja:
      - przerzutka przednia Shimano RX100
      - przerzutka tylna Suntour GPX
      - hamulce typu dual-pivot firmy Dia-Compe
      - sportowe siodełko San Marco Ponza Power; posiadam także inne, nieprofilowane, bardziej turystyczne;)
      - pedały platformowe Tioga
      - klamkomanetki
      - miejsce na bidon lub butelkę
      - rozmiar opon 23-622 (700x23C)
      Rower jest w bardzo dobrym stanie, a jazda na nim to sama przyjemność. Jest to model, który nie był robiony "na ilość", ale jednak stawiano wówczas na jakość wykonania. Jeśli chodzi o jakieś wady, to gdzieniegdzie można zauważyć drobne wkradanie się rdzy. Ponadto, tylne koło należy wycentrować. Miałem zrobić to sam, ale przez ostatni rok praktycznie nie jeździłem, więc już się tym nie zajmowałem. Rower naprawdę jest godny uwagi i polecam go z czystym sumieniem. Cena jest do negocjacji.

Proszę śmiało pisać, dzwonić, jak Ci jest wygodnie. Serdecznie polecam i zapraszam do kontaktu:)
    • Przez MartinGIR
      Witam Wszystkich
      Chciałbym zareklamować Casa Algarrobo - domek w okolicy Sierra Nevada do wynajęcia.  Pomieści super komfortowo 4 osoby z max pojemnością dla piątki.  Domek przy asfaltowej drodze górskiej z minimalnym ruchem samochodowym.  Sprzęt do napraw roweru, trochę wymiennych części, elektrolity, batony, pompka, CO2 naboje, ... na miejscu.  Idealne miejsce na wypady szosowe i grawelowe.  Trzeba być przygotowanym na spore przewyższenia.
      Więcej info na https://casaalgarrobo.eu
      Zniżka dla członków forum - 10%
      Contact na stronce.
      Pozdrawiam

• Przez scaraab
      Hej. Kupiłem okazyjnie trenażer jak w opisie. Dział świetnie zmienia obciążenie płynne zgodnie ze strava ( na razie to środowisko). Sądziłem że mocometr jest już w trenażerze i że na jego podstawie podawany jest opór. Kolega który mi go sprzedawał powiedział jednak że nie ma mocometru w tym modelu tylko opór i generowana moc jest obliczana z kadencji i prędkości wg. jakiegoś wzoru. Powiedział też że można dokupić mocometr do tego trenażera osobno i wpiąć tak aby jak najdokładniej odwzorować pracę podczas treningu. Czy ktośz Was przerabiał ten temat i może wskazać czy to prawda? Czy i gdzie można dokupić akcesoryjny mocometr? Czy można skonfigurować mocometr który mam w ramieniu korby aby to on był wzorcem? Wykonywana praca zmienia się ze zmianą przełożenia/kadencją itd. Zakładam że jeśli to strava określa moc wg wzoru to z mojej strony muszę ustalić przełożenie tak aby "zsynchronizować" moc z korby z mocą stravy i już go nie zmieniać przez cały trening zdając się na założenia treningu podane do stravy. Wtedy wykonam założenia trenigowe. Jeśli będę zmieniał przełożenia to owszem całkowita praca powinna się zgadzać (wydatek energetyczny z założonego czasu treningu) ale sam trening będzie w pewnym stopniu zależał od przełożenia a więc wykonam pracę ale nie do końca założenia treningowe. Czy dobrze myślę?
    • Przez domson
      Witam,
      poszukuję roweru szosowego endurance z szerszymi oponami, najlepiej 30 albo 32 do 4500 zł. Jakie modele polecilibyście z obecnie dostępnych? 
      Wpadł mi w oko np Giant Contend AR 4, ale nigdzie już nie można go dostać... może jakieś alternatywy w podobnej cenie?
      Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez zgreg
      Potrzebuje kupić kilka rzeczy do roweru (szosa): bidony, koszyki,spodenki, pedały SPD, buty,kask. Zbliża się koniec sezonu i zastanawiam się czy zazwyczaj są posezonowe wyprzedaże?
  • Dodaj nową pozycję...