Skocz do zawartości

[Opony] Continental Grand Sport Race


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za oponami do Single Speed, do którego wkładam baranka. Będę jeździł po mieście, stąd rozmiar 32c. Fabrycznie jest jakiś no name z Decathlon, z oplotem 30TPI.

Znalazłem Continental Grand Sport Race 32c w wersji zwijanej. Jakieś opinie na ich temat? One są wyżej w hierarchii od Ultra Sport?

Miałem kiedyś model Grand Prix i jakoś mnie nie powaliły na kolana, więc nie wiem co o nich sądzić.

Jakieś alternatywny w 32c MAKSYMALNIE do 100 zł za sztukę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba cena nieco wyższa. Szkoda mi pakować droższe opony do roweru za 1100 zł :P

EDIT: Duro. Coś mi się pomieszało że piszesz o Tufo. Nie ma tych Duro w rozmiarze 32c, albo ja nie widzę.

Continental też odpada. Została jedna sztuka, a 28c są już droższe i nie do końca chce ten rozmiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Conti nie polecam :P

Tak jak wiele osób chwali te opony, czy Ultra Sporty czy Grand Prix, tak samo dużo osób ciągle przychodzi po nowe bo łapie kapcie. Ale mowa o takich typowo szosowych. 

Wersje ciężkie, "Plus" są okej i dają radę na różnych śmieciach. Raczej w tę stronę bym szedł, ciężkich opon miejskich, z wkładkami, drutówek, niż zwijanych, które są do innych zastosowań. O ile to ma być taki rower do codziennego tłuczenia a nie z nastawieniem na rekreację. 

Tania, poczciwa Ride Tour też jest super, ale to już coś z półki opon uniwersalnych. 

W 100% podpiszę się pod tą https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/komponenty-rowerowe/opony-rowerowe/opony-szosowe/opona-szosowa-bontrager-aw1-hard-case/p/11024/

Idzie coś nawet ugrać z tej ceny u dealerów Treka, wkładka Hard Case daje radę świetnie. Z opony byłem bardzo zadowolony. Dwa sezony dojazdów do pracy, żadnej gumy. A na Ultra Sportach w pierwszym miesiącu dojazdów były trzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Grand Prix to 4 Season, a nie GP5000. GP5000 to "ścigacka" opona i ona znika nawet jak rower stoi ;)
Ja mam GP 4Season (na tyle) i Schwalbe Marathon Supreme (na przodzie), obie 32c. 10000km po terenach miejsko-podmiejskich i nic się nie dzieje. Schwalbe miałem też wymienić na GP, ale okazała się wyjątkowo trwała :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@itr wrócił temat opon. Ja potrzebuję coś na lato, do miasta, ale do normalnej jazdy po DDR a nie z punktu A do B żeby tylko jakoś się dotoczyć.

Które Zaffiro polecasz? Bo widzę że są zwijane Zafirro i Zafirro PRO V G2.0. Nie wiem czym się różnią, ale obydwie mają dość kontrowersyjne 26TPI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja, którą mam to

Opona Vittoria Zaffiro 700x28C zwijana OEM 

na allegro np ekstreme czyli chyba kupiłem bezpośrednio w Biosternie.  Cena z przesyłką wyszła  mi  taka sama jak z allegro

W komentarzach pojawia się info że jakieś spękania się pokazują, na bokach ale u mnie nie .Warto zachować paragon 

Moja opona trzyma kształt , ma dobrą mieszankę, iluzja trwałej opony wciąż trwa, np kiedy jedzie się po żwirze.  Jest taka do spokojnej jazdy a nie ścigania z kolegami na szosówkach. Szerokość 28 bardzo na plus.

Miałem 23mm  i była bez gumy  ( nigdy)   drutowa.    Ale była na reklamacji wymianie, w Dekathlonie, pierwsza miała katastrofalne bicie po kilku dniach z ciśnieniem. coś się w niej rozlazło . Dopiero z innej serii trafiła się ta dobra i na lata.

Mam jedną sztukę nową mogę okazać do podotykania, ta na kole schowana na czas śniegu. Grudzień na maratonach 23 i 28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...