Skocz do zawartości

[Fora rowerowe w innych krajach] lista


Mtalamu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szukałem i prawdę mówiąc, nie ma wiele takich podobnych do naszego. Niestety organizacja też dość mocno leży i wszystko jest wrzucone do jednego wora. 

Za to na ogół odpowiedzi są bardziej konkretne i związane z tematem. Nie ma jakiś dziwnych przepychanek. Oczywiście to tylko obserwacja, nie siedzę tam na bieżąco. Pewnie też wynika to z nieco innej wartości pieniądza.

Tam mało kto pisze o jakiś tanich komponentach no name. Na ogół pojawiają się markowe produkty, które u nas mają zawrotne ceny, a u nich no cóż, najwyżej są drogie. No bo jak inaczej określić sytuację gdzie u nas koszyk na bidon Elite Vico Carbon kosztuje 85 zł w najtańszym sklepie, a oni określają go jako "cheap", bo kosztuje katalogowo 25$.

Z takich ciekawszych jest weightweenies, ale jak sama nazwa mówi, związana z manią lekkości.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

Rzeczywiśice wyszukiwara pokazuje sporo  mono tematycznych.  

Znalazłem cos takiego.  Vélo de Route - Velo Vert : le VTT, tout le VTT (veloderoute.com). Grupy tematyczne zbliżone. 

Ta  też wyglada podobnie Cycling UK Forum - Index page

 

 

Edytowane przez Mtalamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jezeli chodzi o turystyke rowerowa to proponuje zajzec tutaj- https://rad-forum.de/forum_summary

Myslalem, ze to forum  jest tutaj znane, gdyz kolega " Szy " opublikowal juz na nim pare relacji z wypraw.

Forum jest glownie w jezyku niemieckim. Czesc angielska i hiszpanska jest raczej slabo odwiedzana.

Pozdrawiam

Paul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zwrócić uwagę, że część z tych forów zatrzymała się w latach 20xx jeżeli chodzi o design i działanie :P 

U nas było jeszcze forum szosowe, ale chyba mu się umarło. Jakieś 2 czy 3 lata temu próbowałem się zarejestrować i nie wyszło. Szkoda, bo mając mocno zawężoną tematykę, jest duża szansa że trafi się ktoś kto zna odpowiedź.

A prawda jest taka, że dużo ludzi przeniosło się na FB. A że FB używa znaczna część społeczeństwa, to można sobie wyobrazić jaki tam jest poziom wypowiedzi. Przykład z dzisiaj, grupa Gravelowa. Ktoś pisze że zaliczył glebę, widać że baranek z Flare na zewnątrz, teraz ma Flare do wewnątrz. A w komentarzu ktoś pisze że może się przesunęła tylko klamka. Takie są tam właśnie dyskusje.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam sensownych porad ad sprzetu moze to będzie dobre? Dzieki. Jak mówisz, że od strony technicznej te fora sa dobre, to tym bardziej dziekuje

55 minut temu, JWO napisał:

 

-----------------------

To nie do Ciebie, tak ogólnie: 

Ad pisania nie na temat, niestety trzeba sie z tym liczyć.  To jest trochę męczące. Zdarzają się wypowiedzi konkretne i na temat. I na nic sie skupiam

Edytowane przez Mtalamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczałem przez kilka lat  opisy ciekawych miejsc w Polsce na Petit Fute Guides de voyage Petit futé - Guide touristique en ligne (petitfute.com) . Od 1,5 roku nic tam nie zamieściłem, bo ciekawa  praca, rower itd.  ale mam ochotę trochę pokazać Polske rowerową angielsko i francusko-języcznym. 

Na marginiesie, jak ktoś ma ochotę publikować na  Petit Fute, to zachecam, za kilkadziesiat któtkich wzmianek o Polsce dostałem od nich 54 książki podróżnicze-przewodniki.  ( Niby tam jest sekcja po angielsku ale praktycznie to w wersji zalążkowej)

Co ciekawe, nie znalazłem takiej strony po angiesku. Przydało by się trochę książek od nich 🙂 Może ktoś  zna taką stonę?

 

Niemieckiego nie znam, ale dziękuję, może innym się przyda. 

Edytowane przez Mtalamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zawsze, kiedy przejeżdżam przez obcy kraj, szukam grup rowerowych dla danego miasta/kraju na Facebooku. Dobrze mi się sprawdziło to podejście do tej pory w Europie na części I mojej wyprawy z Wrocławia do Kapsztadu. Nawet parę razy w ten sposób ogarnąłem sobie darmowe spanie u Polaków lub miejscowych, którzy chcieli wspomóc wyprawę :) Polecam!

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...