Skocz do zawartości

[Łańcuch] Podrobiony KMC


tomino

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.06.2022 o 23:56, Enadxx napisał:

Rowerzysta.PL na Allegro za 73.99

Też kupiłem ten łańcuch tylko na ich sklepie... czyli to podróba? Nawet dobrze nie spojrzałem bo zawsze kupowałem OEMy i zawsze było ok, wrzuciłem w pudło zapasów i czeka na wymianę. Odsyłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@testudo

Czy to podróba to nie wiem. Producent informuje, że maja kilka lokalizacji fabryk i  czcionki moga się różnić.

Wg. informacji od KMC wiemy, że taki model sprzedaży OEM jest nielegalny.  Tak więc, jak kolega @JackFrost napisał , może to być również oryginał, ale przeznaczony do rikszy w Bombaju.

Edytowane przez Enadxx
literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, JackFrost napisał:

Z odpowiedzi wynika, że nawet łańcuchy "oem" powinny być dostarczone w odpowiednio oznaczonych opakowaniach z kodem EAN, instrukcją, informacjami producenta etc.

Z Shimano tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączam foto mojego OEM, cięty z rolki oryginalnej - widziałem, więc pewny na 100%

20220615_115641.jpg

48 minut temu, Dokumosa napisał:

Zarówno te na metry jak i OEM to produkty nieprzeznaczone na rynek konsumencki (detal). W PL sprzedawcy robią sobie z tego interes.

Niby tak, ale co to komu robi, podróbka może być także BOXowa, kupować u pewnych sprzedawców i tyle w temacie.
Niestety ludzie chcą po cenie a OEM zawsze będzie tańszy, a rynek nie znosi próżni, prosta sprawa.

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to jakaś głupota. Różne lokalizacje, różne wykończenie tego samego łańcucha.

Trochę jakby producent samochodów miał dwie fabryki, a ten sam model wyglądał inaczej, bo jeden wyjechał z fabryki w Polsce, a drugi we Włoszech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym piszę. Masz model dokładnie w tej samej specyfikacji. Jesteś sobie w stanie wyobrazić że w zależności od kraju wygląda inaczej, bo tak im się przypadkiem zrobiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda inaczej, ta sama specyfikacja a źródło i jakość użytych materiałów jest inna.

Klamki inne, plastiki w środku inne, welur inny. Te same z wyglądu i funkcji wnętrze co w europie jest inne z fabryki w usa lub chin i nie mówimy o innej wersji nadwozia tylko tych samych modelach.

 

Różne fabryki KMC, różny park maszynowy i jego wiek, formy, prasy to i wykończenie może być różne. Jeśli gatunek stali i ogólny proces produkcji jest dalej taki sam to żadna różnica, inaczej jeśli te gorzej wyglądające łańcuchy mają niższy gatunek stali bo są przeznaczone na mało wymagający rynek, np. do chin gdzie większość osób może jeździć wyłącznie po mieście i to raczej wolno ze względu na zagęszczenie populacji i zużycie łańcucha może statystycznie być o wiele wolniejsze niż w europie więc zupełnie nieopłacalne jest tworzyć produkt, który będzie się zużywał wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuujący temat KMC X8 od Rowerzysta.pl

Zmierzyłem łańcuch po 1000km i przymiar 0,75 nie wpada. Na tle dwóch innych KMC X8.93 jest najdłuższy (jeden OEM 1 tys.km - ma już luźne rolki, drugi pudełkowy 530km) ale na całej długości to max 1mm. Nawet ciężko mi to zmierzyć. Poza tym teraz cisnę ostro w korbę, więc warunki trochę inne. Wcześniej spokojnie ale z sakwami.

 Jeśli to podróbka, to bardzo dobrej jakości albo wszystkie są podróbki. 

Cały czas najgorzej wypada pudełkowy z Centrum rowerowego, który obecnie kosztuje 85zł. :blink: Ja zrobiłem zapas ale łańcuch i tak chyba za dobrze się sprzedawał, bo cena z 36zl skoczyła na 43zl. Podsumowując wolę 2 takie niż jeden pudełkowy z CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.06.2022 o 15:36, Ink napisał:

Kontynuujący temat KMC X8 od Rowerzysta.pl

Też kupiłem z tego sklepu na allegro KMC X8 OEM, czyli "bez pudełka". Wkrótce dojdzie to sobie porównam do takiego z pudełka nabytego w lokalnym sklepiku (za 100zł), który używam w swoim starym Herculesie. Niestety trwałość nie jest szałowa bo przymiar 0.75 już wpada...wymieniałem w jakoś w lutym, więc może nieco ponad 1kkm przekręcił. Chyba że to normalny przebieg, bo nie mam porównania. Stary Sedis kręcił do końca, żaden przymiar nie łapał, aż poszedł z wolnobiegiem i blatem w krainę wiecznego snu ale nakręcone było ze 20 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapomnij, że jakikolwiek łańcuch będzie choć zbliżony trwałością do tego sprzed 20 lat. 

U mnie na 2 łańcuchach KMC X8 przy przebiegu 1 tys.km każdy, przymiar 0,75 jeszcze nie wpada ale myślę że mu niewiele brakuje. Jeżdżę na 3 łańcuchy, więc trochę to potrwa ale każdy z innego źródła, więc myślę, że będzie w miarę obiektywne porównanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może byc bardziej skomplikowane. Żona jest sinologiem, mieszkała w Chinach, na codzień zajmuje sie nimi i coś mi opowiadała jak to tam funkcjonuje

Z tego co wiem np łańcuchy Decathlonowskie sygnowane jako Btwin, też są produkcji KMC. Nie jest to podróbka, zwyczajnie inne brandowanie. Ich łancuchy niestety są marne

Z kolei na Aliexpresie nabyłem kiedyś karbonowy wideł, kropka w kropkę identyczny jak model Bontragera, gdzie nawet w opisie aukcji podawali że jest to model produkowany kiedyś dla Bontragera. Wideł jeździ juz kilka lat, bez najmniejszych problemów, w serwisie stwierdzili że wygląda na produkt wysokiej jakości. Cena była niższa chyba ze 3 razy, nawet doliczajac transport.

Większośc firm rowerowych produkuje na Dalekim Wschodzie, (Chiny, Tajwan, obecnie i inne kraje) czasem w swoich fabrykach, czasem w fabrykach innych koncernów (np. Giant robi wiele komponentów dla innych firm), a często podzleca produkcję lokalsom. Później dochodzi branding no i MARŻA marki

Np w Chinach mają bardzo luźne podejście do kwestii patentów, znaków towarowych itd. 

Tak więc coś co jest podróbką może być robione dokładnie na tej samej maszynie i z tych samych surowców co oryginał jako partia produkcyjna większa niz zamówiona przez koncern, może byc np. odrzutem produkcyjnym którego koncern nie przyjął z jakichś powodów,   a może być robione zupełnie inaczej,

Zakupy w Chinach to zawsze troche loteria, a teraz doszło do tego jeszcze szaleństwo lockdownów w chinach

 

Edytowane przez Martinus_vm
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam , że mnie też coś nie pokoi w tych łańcuchach. Ostatnio na jednym podczas czyszczenia zauważyłem, że jest pęknięta płytka zewnętrzna co po przejechaniu 300 km nie ma prawa się zdarzyć i nigdy wcześniej mi się nie przytrafiło (a trochę tych łańcuchów już miałem). Zamówiłem drugi łańcuch w sumie przypadkiem od tego samego sprzedawcy co później zobaczyłem i po założeniu go napęd jest bardzo głośny. Zdejmowałem nawet przerzutkę do testu żeby zobaczyć czy to nie ona przypadkiem obciera i się okazało, że niema nic z tym wspólnego. Oba łańcuchy z allegro wersja oem. Zamówiłem teraz łańcuch shimano hg93 i dziś przetestuje bo nie jestem w stanie jeździć na tak głośnym napędzie. Dziwne to wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wszystkie są z jakiejś fabryki, gdzieś to w końcu wyprodukowano. Przecież napisałeś w wiadomości do sprzedającego to po co się pytasz? Wytrzymałość tej niby podróby jest taka sama jak oryginału, już to kiedyś sprawdziłem na przykładzie KMC X10.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...