Skocz do zawartości

[MTB XC FS Scott vs Canyon] Scott Spark RC team 2022 czy Canyon Trail Lux CF 7


Kaloryfer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie co wybrać?

Cena podobna jednak w Skocie nie ma regulowanej sztycy oraz nie ma karbonowych kół. Teoretycznie wybór  przemawia za Canyonem. Koła karbonowe to nie jest dla mnie mus ale skoro za tą cenę miałbym je mieć to czemu nie. Musem jest reg. sztyca, która zwiększyła by cenę skota o ponad 1,5kzl (sztyca tej samej klasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott jeśli masz sentyment do marki, dobry sklep z ogarniętym serwisem niedaleko miejsca zamieszkania, albo podoba Ci się rower z pochowanymi przewodami i damperem.

Canyon jeśli chcesz mieć jak najlepszy osprzęt w danej kwocie, serwisujesz rower sam, albo nie podoba Ci się rower z pochowanymi przewodami i damperem. :)

Jeśli faktycznie jeździsz w miejscach, gdzie potrzeba myk-myka, to i Sparka 920 wypada rozważyć https://www.scott.pl/produkt/1271/8610/Rower-Spark-920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott dostępny od ręki, stoi, patrzy i czeka na mnie. Canyona trzeba upolować a na razie 2 miesiące i nic. Były wszystkie rozmiary, kolory ale nie było tego "mojego".

Może się tak zdarzyć, że canyona nie upoluje a scott zostanie sprzedany. Stąd ta zadumajka. Gdyby była wiosna to bym kupił scotta ale jeszcze niby mam czas.

Wygląd obydwu mi się podoba. Schowany damper ani podoba ani niepodoba, przewody schowane mają obydwa, sentymentu do scotta nie mam a nawet z racji serwisu gdzie bym go musiał robić to jest to raczej minus.

Zalinkowany scott spark niestety nie odpowiada mi. Chcę shimano xt oraz lżejszy rower. I nawet nie chcę na nowo rozważać innych modeli bo już dokonałem wyboru albo tego canyona albo scota. Chyba, że już będzie wiosna to zmienie zdanie lub, ktoś znajdzie powód abym jednak zdecydował się na scotta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że nowe sztuki pojawiają się w poniedziałki raz na tydzień lub dwa, tak około 7-8 godz. rano. Polowałem na szosę i tak było, teraz przymierzam się do LUX CF 6 albo chyba jednak LUX Trail CF 6 i też się tak pojawia. Mam nadzieję że przyda się to info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na nowego anthema i byłem ciekawy co giant przygotował. Fajny rowerek ale mimo wszystko pozostanę przy swoim wyborze. Szkoda, że w nowym modelach nie podali wagi, która ma dla mnie . Jednak myślę, że jest ona na poziomie modeli z zeszłego roku czyli bardzo fajna <11,5kg.  Jedyny minus, to rower z grupą XT w dość wysokiej cenie.

Dzisiaj miałem Canyona w koszyku ale jednak ktoś mnie wyprzedził. Zabrakło minuty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.11.2021 o 15:34, Kemusi napisał:

Przyjrzał bym się  https://www.pinkbike.com/news/first-look-the-2022-giant-anthem-pro-29-joins-the-flex-stay-club.html

chyba @Tyfon79 o tym tutaj pisał , może być ciekawsza opcja 

Anthem podobno pęka, ten nowy wahacz jak pozbyli się maestro.

 W Australi na pewnym portalu przy testach im pękł. Ale nie żeby się rozpadł tylko pojawiły się cracki.

Co do Scotta RC Team mam i jeżdżę, fajny rower, ale tłuką się linki troszkę. Może to tylko mój egzemplarz.

Cóż waga duża, ale sztywna konstrukcja. Dla estety ideał linek prawie nie widać. I te 120mm, trochę na wyrost na podjazdy, ale jest manetka. Za to Pany jak to w dół daje rade, Down Country pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy Antheim też fajny ale ani to typowy XC ani DC, bo geometria bardziej DC a zawieszenie XC. Ale kto powiedział, że to źle?  Na szczęście swój zamówiłem i nie muszę się zastanawiać nad tą opcją.

Może bardziej by mi pasował. Niestety nie ma możliwości przetestowania tych wszystkich rowerów. Generalnie przejście z HT na FS jest u mnie i tak już bardzo dużą zmianą i to HT będzie punktem odniesienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Shamtu napisał:

Anthem podobno pęka, ten nowy wahacz jak pozbyli się maestro.

 W Australi na pewnym portalu przy testach im pękł. Ale nie żeby się rozpadł tylko pojawiły się cracki.

Co do Scotta RC Team mam i jeżdżę, fajny rower, ale tłuką się linki troszkę. Może to tylko mój egzemplarz.

Cóż waga duża, ale sztywna konstrukcja. Dla estety ideał linek prawie nie widać. I te 120mm, trochę na wyrost na podjazdy, ale jest manetka. Za to Pany jak to w dół daje rade, Down Country pełną gębą.

Możesz napisać gdzie i kiedy go kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.11.2021 o 08:56, Kaloryfer napisał:

Dzisiaj zamówiony. Jednak jasny nie grafitowy. 

Dzięki. Teraz tylko czekac na dostawe styczeń/luty. 

Przysłali 2 tygodnie wcześniej. Wszystko pięknie zapakowane, żadnych uszkodzeń czy też wad. Przez chwilę myślałem, że blokada w amortyzatorze nie działa ale poszukałem w necie co może być przyczyną i Szajbajk poratował: linka była za słabo napięta. Parę minut i zrobione.  Dzisiaj pierwsza jazda, słowem kosmos.

IMG_20220112_210620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...