Skocz do zawartości

[rama full] jaka ze 100-120mm skoku pod koła B+ lub 29+


kazafaza

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy! 

Mam plan na fulla ze skokiem 100mm (120mm max), na froncie siądzie amor 120mm pod 29+.  Rama musi pomieścić koło B+ albo 29x2.8".  Sprzęt nie będzie katowany po czarnych szlakach najeżonych kamlotami, ale musi ogarnąć stokilo chłopa lubiącego czasem krzywo zeskoczyć z jakiejś hopy czy inszego murka.  Nie musi koniecznie być VPP czy czterozawias, w przeszłości dobrze czułem się na jednym zawiasie.  Wiadomo że taper i mykmyk to mus ale to standard od wielu lat...a gdyby ktoś miał coś zbędnego w tym stylu to potrzebuję L/XL (189cm i długie łapy/tułów).  

Materiał obojętny.  Co polecacie?  Co takiego widzieliście co spełniłoby powyższe wymagania?   Z góry dziękju za sugestie i opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pójść w 29x2.6".

Wtedy możesz kupić świetną ramę Ibis Ripley AF:

https://ibiscycles.pl/ripley-af/

 

Opony plusowe drastycznie zawężają Ci wybór sprzętu, bo to praktcznie martwy standard. 

Koła 27,5x2.8 przyjmie Pivot Trail 429, ale sama rama kosztuje więcej niż kompletnty Ripley AF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam nie iść na łatwiznę :D 

Banshee phantom V1. Z długimi hakami powinna łyknąć 29x2.8, Prime V1 łyka. No i masz KS-linka, czyli VPP. 
Modele V1 od banshee mają opinię robionych jak na przetrwanie ataku nuklearnego, także nie powinno być problemu z wytrzymałością. 

Trek full Staszek? Bywają na OLX. 

Lenz miał ramy pod 29+, ale drogawo i raczej egzotycznie :D 

Polecam rzucić oczami tu, możesz też skrobnąć do Ivanickiego, on robił rozeznanie jak składał swoją Banshee na plusach. 


Przy B+ prostsza sprawa, większość ram 29" z boostem łyka tyle na zadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Galvatron: dzięki za sugestie, 2.6" miałem w Marino i taki to krosiarski rozmiar po przesiadce z trzech cali 🤡

@Gharalion: dzięki, B-17 jak najbardziej na liście 👍

@akkwlsk: nigdy nie ma łatwo!  Ivanicki ostatnio się sprzedał że swego bandziora nadal w szafie trzyma w oczeku na dogodny moment.  Phantom V1 zaś zdaje się być idealnym rozwiązaniem!  Podźwiękował serdecznie, będę polować zatem...ale jak cierpliwość nie pozwoli to pewnie skończy się mejlem do Peru ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i rokiem czekania na ramę :D 

Były śliczne, seledynowe phantomy do wzięcia na olx parę miesięcy temu. Nie sądzę że się sprzedały, więc może jeszcze się wynurzą. I to chyba nawet nówki sztunie. Mam zapuszczony filtr i baczenie na wszystko z banshee na główce, także dam znać jak przyuważę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziękował za pamiętę ale za dużo centów bujanych.  Mam amora dwunastkę i wokół niego chcę zbudować bujadło ale takie umiarkowane dosyć, wręcz krosiarskie gdyby nie papucia objętość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...