Skocz do zawartości

[amortyzator] Zamiana amortyzatora na sztywny widelec. Giant Roam 3 -2021.


gregors

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam Giant Roam 3 (2021r). Rower jest stosunkowo nowy, trochę nim pojeździłem i jednak muszę dokonać kilku modyfikacji pod siebie i swoją jazdę.

Na początek planuję wymienić opony, bo te Gianta na asfalcie to straszne topory oraz chcę wymienić amortyzator na widelec sztywny (wystarczy aluminiowy waga ok 800g).

Czy ktoś podpowie jaki kupić aby nie zmieniać geometrii roweru albo na co zwrócić uwage przy zakupie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Ginacie, sądząc po zdjęciach, jest prosta sterówka, ale nie zmienia to faktu, że zbyt wielkiego wyboru nie ma: accent MTB 29" Alu - wysokość zmierzona od osi do korony 452 mm, force MTB 29" - 476 mm. Teoretycznie ten drugi pasuje prawie idealnie w miejsce NEXa (jak wywalałem swojego to mi wyszła wysokość 478 mm), ale należy pamiętać o ugięciu wstępnym amortyzatora i mając to na uwadze, trzeba by szukać widła o wysokości około 460 mm. U mnie padło na niższy wideł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wojtasin napisał:

W tym Ginacie, sądząc po zdjęciach, jest prosta sterówka, ale nie zmienia to faktu, że zbyt wielkiego wyboru nie ma: accent MTB 29" Alu - wysokość zmierzona od osi do korony 452 mm, force MTB 29" - 476 mm. Teoretycznie ten drugi pasuje prawie idealnie w miejsce NEXa (jak wywalałem swojego to mi wyszła wysokość 478 mm), ale należy pamiętać o ugięciu wstępnym amortyzatora i mając to na uwadze, trzeba by szukać widła o wysokości około 460 mm. U mnie padło na niższy wideł.

tzn. kupiłeś ten 452mm tak ? O ile masz niżej kierownice w porównaniu do amortyzatora  ?

A czy taki będzie OK ? Link rozmiar L  ma 47 cm.

U mnie ten widelec amortyzowany na zablokowanym ustawieniu ma od koronki do mocowania kół 49cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chiński, tani karbon, temu nie ufam (mam gdzieś, leży od paru lat, niby nic nie nigdy z tym nie działo, ale niesmak pozostaje).

Dwie sprawy: 1) ja miałem ramę 17" i z mniejszą ramą to wyglądało OK, jeździlo się też ok;  2) kiedyś te widelce suntoura były jednak ciut niższe i mniej solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...