Skocz do zawartości

[napęd] Wymiana korby.


darekp1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Aktualnie w rowerze {Spec. Sirrus mufa 68mm.} mam zamontowaną korbę 3x10 HT ll z przełożeniami 50/39/30 i kasetą 11-28.

Największej tarczy praktycznie nie używam, bo jest mi za twardo, więc chciałbym zmiękczyć napęd tak aby największa zębatka zaczynała się od 42-44 zęby, jednocześnie zachowując napęd 3x.

Pytanie, zmieniać korbę czy wymieniać zębatki? Jeżeli tak to prosiłbym o konkretne propozycje, bo w temacie jestem lekko zielony.

 

xT0bmeiyu15JVq9DLTphrHeXTH6FYfjEo17musjijp7mIr4kyRM4wHqVsQuH4jDF2CTUj-WsyxYlUO7-nxoBb9yW90z4ZRySHXfA_mLYH339XJyv7eEqI5WxkwA1cQW_Gc5_tRMH88WgNZTGvsQPIwztkbI70BriJgHmGBttIAghvo3XCjwrWviNH86PVIUSV5rRFJ-TWSlkTw2NTmhu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie brakuje Ci przełożeń niskich, to prościej wymienić kasetę na coś juniorskiego ( zaczynającego się od 14T ).

Jaką kierownicę ma ten rower - bo jak jest baranek, to w ogólności problem, bo trzebaby kombinować.

@bogus92 Suportu nie trzeba wymieniać, wystarczy conajwyżej dodać podkładki pod miski ( koszt kilka zł ). Przednia przerzutka pewno dla higieny powinna być wymieniona, ale przy przejściu na korbę z 42T pewno da się wyregulować to co jest - trzeba będzie tylko ją obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bogus92 napisał:

Korby FSA mają taką samą średnice osi co Shimano?

Zależy. FSA robi albo 30mm, albo 24mm. Ale tutaj jest, definitywnie, 24mm, więc tak samo jak shimmy.

22 godziny temu, darekp1 napisał:

Kierownica prosta z manetkami szosowymi SL-R770.

No to hulaj dusza, piekła nie ma. Możesz sobie zrobić napęd na częściach góralskich lub miksie jednego i drugiego.

W kwestii korby - to jakieś alivio 4x/3x/2x i do tego, w razie potrzeby, przednia przerzutka i manetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...