Skocz do zawartości

[Siodełko] Problem z drętwieniem


m4rc0

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam problem z drętwieniem tyłka i jajek. Generalnie kłopot dotyczy lewej strony. Latem zacząłem jeździć stale bez majtek i poczułem sporą ulgę. Po paru tygodniach problem drętwienia lewej strony niestety wrócił. Później bawiłem się ustawieniami siodełka i niewiele to dało. Ostatnio wsiadłem na trenażer i bez problemu siedziałem 2h na siodełku, a po paru dniach jazd, znowu problem powrócił. Jeździłem też ostatnio w majtkach i było ok. Czuję po prostu, że spodenki mi się "wżerają" w skórę i za każdym razem je odciągam, ale pomaga to tylko na chwilę. O ile jazda na zewnątrz jest nieco mniej problematyczna, bo częściej wstaję z siodełka, tak na trenażerze zazwyzcaj pozycja jest ta sama i nie ukrywam, że mnie to mocno irytuję, bo nie jestem w stanie usiedzieć więcej niż 1h bez 10-15 minutowej przerwy. W sferach zdrowotnych bez zmian, wszystko ok. Czy powinienem stosować jakiś krem? Nie rozumiem tego, że siodełko jest ustawione prosto, a prawa strona działa bez problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czołem! Drętwienie tylko jednej strony - to duża szansa, że masz za szerokie siodełko. Taki problem ma np. moja żona - niby siodełko dobrane do szerokości kości kulszowych, a boli i drętwieje z jednej strony. Na węższym problem znika :D Zwłaszcza problem który opisałeś na to wskazuje: "spodenki mi się "wżerają" w skórę i za każdym razem je odciągam, ale pomaga to tylko na chwilę." - mam to samo np. na SQLAB 610, które jest dla mnie rewelacyjne ale nie produkowane węższe niż 13 cm. Obejrzyj mój film, może co nieco Ci się rozjaśni:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...