Skocz do zawartości

[Wycena] Ebike Boplight custom


drizzt

Rekomendowane odpowiedzi

image0.jpg

 image1.jpg

 

Siema. Potrzebuje pomocy w wycenie roweru, zanim go wystawie na sprzedaz. Wszystko jest opisane przy czesciach, rower ma znikomy przebieg i malutko uzywany (ok 500km jeszcze bez bafanga, 144km z elektrycznym - nie bylo czasu jezdzic.. doslownie kilka razy do pracy i z powrotem).  Zlozylem go "od zera", wiadomo ze costam mozna bylo lepiej  i praktyczniej, czy lepiej poukladać kable - ale ogolnie wszystko gra:) Chce sprzedac bo mysle o czyms "gotowym" i amortyzowanym...  ale tez po prostu z potrzeby nowego gadzetu:) Wszystkie czesci kupilem jako nowe (maj 2020 do lata 2021, mimo rocznikow ostro szukalem, nie ukrywam ze czasem "pod kolor"  roweru :) Rower wazy ~17kg z baterią i napędem. 
Bede wdzieczny za pomoc. Aha, prosilbym o wycene calosci, nie rozbijam na czesci. Dzieki z gory!

btw. Rower (po wycenie) do obejrzenia w Krakowie, na Żabińcu. Nie wysyłam.
Wiecej zdjec na zyczenie, w dowolnej ilosci:)

Specyfikacja :D
Rama: Boplight Maraton Team  26, 17" (mam 178cm, wczesniej jezdzilem na 18" ale ta jest bardzo ok - dosc dluga. Kupiona nowa w 2020r)

(https://katalog.bikeboard.pl/produkt,2012,ramy,4496 kupiona nowiutka w 2020r, wazy niewiele ponad 1,3kg) 

Sztyca/Mostek Boplight 31.6, bardzo lekka; mostek Ritchey (2020r)

Kierownica: Funn LAME ON 31,8 710 mm niebieska (2020r)

Koła: Mavic Crossride 26" (kupione w 2020r nowe w Decathlonie)

Opony: Schwalbe Rocket Ron 2.1 (zwijane, nowe z 2020r z Bikestacji)

Amortyzator: Manitou RSeven (r7) 100mm, kupiony nowy w 2020r po dlugich poszukiwaniach:))

Zebatka/Tarcze - 38t/160mm firmy Snail, nie ukrywam ze kupowane "pod kolor", nowe z 2020r, lekkie.

Napęd(1x11): kaseta CSM8000 11-42 XT 11rz, manetka SLM8000 R XT 11rz, Łancuch CN HG701 11rz 116, przerzutka tylna RDM8000 GS  XT 11rz (kupowane w Biostern 2020r)

Hamulce: MAGURA MT Trail Sport  (kupione w 2020r - Bikestacja)

Siodło: Talisman E-Bike Man Gel Flow (2021r)

Pedały/Ramiona: Dartmoor Candy Pro (2020r), ramiona STEPS FC-E5000(2021r,idealnie "wpasowane" w bafanga)

Napęd elektryczny: Bafang 350W/36v + manetka SW102 (https://elektrycznenapedy.pl/elektryczny-zestaw-do-roweru-bafang-350w-36v-ebike-1, jak nowy 2021r 144km przebiegu)

Bateria: Bateria 36V 10.4 Ah na ogniwach Samsung (https://eltkom.pl/BATERIA-36V-10-4AH-OGNIWO-SAMSUNG-Z-LADOWARKA-p336175, sprawdzalem przebieg od "0" przy normalnej jezdzie 
na 2-3 wspom - 80km spokojnie. Jak nowa, 2 cykle ładowania)

Nawigacja: Mio Cyclo 215, nie uzyta "ani raz":) jak nowa, z tego roku.

Edytowane przez drizzt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W wycenie bezpośrednio może nie pomogę, ale są dwa elementy, które od razu rzucają się w oczy o powodują znaczną obniżkę wartości.

1. Koła 26 cali to dzisiaj wymierający gatunek.

2. Rower jeśli ktoś spojrzy na osprzęt szału nie robi, wizualnie za to może cieszyć oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rower, bez elektryki, strzelam że jakieś 1800-2200 zł. Tak jak wyżej, głównie ze względu na 26'. To może być sporym problemem.

Ile kosztuje napęd elektryczny nie wiem, ale weź kwotę ile cię kosztował i odejmij jakieś 40-50%.

No i WEDŁUG MNIE, jest jeden problem. Jest to rower typowo do XC, a Ty wepchałeś tam elektrykę. Taki napęd to się wrzuca do rowerów Enduro i podobnych, to tłuczenia po górach. Po co komu wspomaganie do w miarę lekkiego XC?

Myślę że lepszy interes zrobisz jak zdemontujesz elektrykę, wrzucisz jakąś korbę 1x typu Deore i sprzedasz oddzielnie. Ładny rower, ale trochę go zepsułeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, drizzt napisał:

hm mysle ze troche pojechales w dol z cena:) Nawet liczac 50% (bez napedu) wydana za kazda czesc wychodzi wyzej. :)

naped plus bateria to ~3700. (za nowe)

No ale pytasz o wycenę, czy o to żeby ktoś napisał tego co oczekujesz? Skoro wiesz ile wyszło, to po co pytasz?

Próbuj, natomiast sam sprzedawałem rower 26' i wiem jakie są realia. Na dodatek takie połączenie będzie jeszcze mniej pożądane.

Za 4250 zł wystawiłem Kross Dust 1.0 ze znikomym przebiegiem, w stanie idealnym ( ryski na widelcu, co jest typowe dla tego modelu). Do tego dużo kosztownych zmian. Rower ( a kupiłem go tanio, bo katalogowo to 5k) + części wyszły mnie sporo ponad 6k. Ma wszystkie najnowsze standardy. Nie napisał nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...