Skocz do zawartości

[Koła] Jakie koła do XC i czy DT Swiss to nie przerost formy nad treścią.


adamsanders

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie u Daveo też można zerknąć jak taki kpl wyjdzie cenowo.

32 minuty temu, cervandes napisał:

No i z 18T można jakieś piniondze odzyskać próbując go sprzedać... 

Jak chcesz to mam 2 nówki sztuki na sprzedaż. Nawet zapytania nie było przez rok 😅

Element niesprzedawalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do kół to już zapłacone, kaseta xt - czekam na info od sprzedawcy na olx za 500zł taniej już nic nie znajdę. łańcuch xt też ciężko znaleźć za mniej niż 200. Czy sam ratchet można później wymienić w trakcie eksploatacji czy już nie będzie miało to sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to czasem warto się zastanowić nad kupnem na OLX jak chce się przycebulić kilkadziesiąt złotych. Gościu mi wysłał kasetę bez nakrętki, po wielkich fochach powiedział że dośle na swój kosz a jak napisałem że brakuje jeszcze jednego dystansu to stwierdził ze to już nie jego problem bo on tego nie miał. Sprawy nawet nie da się zgłosić poprzez formularz OLX bo woła o ID ogłoszenia które znika po odebraniu paczki. Jeszcze pobierają od tego myto dla każdej transakcji, wysyła 4,50 a 14 zeta za ochronę kupującego. Jutro chyba zadzwonię na infolinie. Ciekaw jestem jak mam taką sprawę zgłosić do rzecznika praw konsumenta jak mam tylko imię i nazwisko gościa.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 13:45, AdamKRK napisał:

jak weszły pierwsze przerzutki to pewnie też piali z zachwytu, a mimo to aktualnie wole mieć M8000 niż jakieś 3x7. Kwestia punktu odniesienia ;)

Jak lubisz coś innego, szukaj manetek hydraulicznych XT ( krótka seria, produkowane przez chwilę , ŚWIĘTY Graal dla maniaków rowerów ) fajnie to działa ... :D :thumbsup: 

57 minut temu, adamsanders napisał:

Tak na marginesie, to czasem warto się zastanowić nad kupnem na OLX jak chce się przycebulić kilkadziesiąt złotych. Gościu mi wysłał kasetę bez nakrętki, po wielkich fochach powiedział że dośle na swój kosz a jak napisałem że brakuje jeszcze jednego dystansu to stwierdził ze to już nie jego problem bo on tego nie miał. Sprawy nawet nie da się zgłosić poprzez formularz OLX bo woła o ID ogłoszenia które znika po odebraniu paczki. Jeszcze pobierają od tego myto dla każdej transakcji, wysyła 4,50 a 14 zeta za ochronę kupującego. Jutro chyba zadzwonię na infolinie. Ciekaw jestem jak mam taką sprawę zgłosić do rzecznika praw konsumenta jak mam tylko imię i nazwisko gościa.

To jak to ? ... :blink: Gościu sprzedaje kasetę bez nakrętki, a potem jeszcze w domu zauważasz, że brakuje pierścienia do kasety ? ... Matko Bosko ... :huh: 

Nie było jakichś zdjęć przed kupnem na aukcji ?. A może były części, tylko jak już sprzedał, to sobie pomyślał, że sobie zostawi niektóre części z kasety, bo jeszcze mogą mu się przydać ... :D  

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie poglądowe z neta kompletnej kasety. Zdjęta z nowego roweru. Wysłano rozebraną na tryktytce. Gościu stwierdził że mu tak dali w serwisie w którym to ściągali. Dopiero na YT zobaczyłem że oprócz nakrętki jeszcze jest tam podkladka i coś mnie tknęło żeby rys. zlozeniowy obczaic.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2021 o 12:35, adamsanders napisał:

Panowie, teraz to mi namieszaliście jeszcze bardziej...

W kwestii wyjaśnienia - budżet na całość to nieco ponad 2k. Na to składają się używane koła (prawdopodobnie), nowa kaseta a więc i z nią nowy łańcuch i przednia zębatka oval. Gdyby się uparł to tak naprawdę nie muszę wymieniać tego napędu bo mam najechane niecałe 5k a że o napęd dbam wiec póki co jeszcze jest w miarę ok. Tylko że ogranicza mnie system zastosowany na kasecie i piascie, zmieniając to czy na XD czy microspile musze wymienić i tak i tak kasetę a co za tym idzie resztę napędu. Jasne, mógłbym z czasem kupić znowu SRAM NX na zwykłym shimanowskim bębenku albo jakiś odpowiednik ale nie wiem czy nie lepiej właśnie dopłacić.

Ktoś polecił Deorkę 12. Jak to działa z łańcuchem i przerzutką GX?

Co do kół. Przód jest ok ale tył był centrowany już 3 razy i to pomimo że ja raczej jeżdżę w miarę ostrożnie. Piasta z tyłu też nie najwyższej jakość. Zrzucenie wagi o około kilogram to moim zdaniem właśnie gra warta świeczki jak najbardziej bo i z czego miałbym zejść więcej.

 Co do ceny GX...no taki mamy teraz klimat, NX kosztował w Decu 325 zł przed pandemią teraz chyba i tak 500. Więc jak miałbym wydać tylko na coś co i tak już mam to uwierzcie że te 200 stówy więcej z GX już mnie nie zbawią.

Można kupić używaną ramę, mostek albo ramię korby, ale używane koła? Nonsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu producentów daje dożywotnie gwarancje nar ramy nie bez powodu :)

Serwisowanie koła - tak można wymieniać szprychy itd. ale długo jeżdżone koło jest zmęczone,

aluminum się męczy, a karbon pęka, taka technologia, puszczają łączenia między warstwami,

niby warstwy są spiekane, ale jednak nie połączone, na początku są to małe wewnętrzne bardzo małe "cracki" których nie widać.

Poszycia samolotów się prześwietla szukając takowych.

Edytowane przez pemekscreen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2022 o 20:55, adamsanders napisał:

Tak na marginesie, to czasem warto się zastanowić nad kupnem na OLX jak chce się przycebulić kilkadziesiąt złotych. Gościu mi wysłał kasetę bez nakrętki, po wielkich fochach powiedział że dośle na swój kosz a jak napisałem że brakuje jeszcze jednego dystansu to stwierdził ze to już nie jego problem bo on tego nie miał. Sprawy nawet nie da się zgłosić poprzez formularz OLX bo woła o ID ogłoszenia które znika po odebraniu paczki. Jeszcze pobierają od tego myto dla każdej transakcji, wysyła 4,50 a 14 zeta za ochronę kupującego. Jutro chyba zadzwonię na infolinie. Ciekaw jestem jak mam taką sprawę zgłosić do rzecznika praw konsumenta jak mam tylko imię i nazwisko gościa.

A możesz zdradzić co chcesz zgłaszać do RPK jeśli kupiłeś od prywatnej osoby?

Jeśli nie było wszystkich elementów widocznych na zdjęciu, nie ma dowodu w postaci wiadomości, że te elementy są oferowane i będą wysłane, nie było tego w opisie to nawet zgłoszenie na komendzie nic tu nie da. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pemekscreen napisał:

Wielu producentów daje dożywotnie gwarancje nar ramy nie bez powodu :)

Serwisowanie koła - tak można wymieniać szprychy itd. ale długo jeżdżone koło jest zmęczone,

aluminum się męczy, a karbon pęka, taka technologia, puszczają łączenia między warstwami,

niby warstwy są spiekane, ale jednak nie połączone, na początku są to małe wewnętrzne bardzo małe "cracki" których nie widać.

Poszycia samolotów się prześwietla szukając takowych.

Rama też się męczy. Dlatego później pęka mimo użytkowania zgodnie z przeznaczeniem i poniżej maksymalnego obciążenia.

I w strukturze aluminium również powstają mikropęknięcia.

"Długo jeżdżone" to oczywiście chwytliwe ale nic zupełnie nie znaczące hasełko bo na jego podstawie niczego nie da się określić.

Doczytaj lepiej dokładnie warunki tych dożywotnich gwarancji na ramę bo to fajnie brzmi w katalogu lub przy sprzedaży.

 

Kolejny specjalista...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pemekscreen napisał:

Wielu producentów daje dożywotnie gwarancje nar ramy nie bez powodu :)

Serwisowanie koła - tak można wymieniać szprychy itd. ale długo jeżdżone koło jest zmęczone,

aluminum się męczy, a karbon pęka, taka technologia, puszczają łączenia między warstwami,

niby warstwy są spiekane, ale jednak nie połączone, na początku są to małe wewnętrzne bardzo małe "cracki" których nie widać.

Poszycia samolotów się prześwietla szukając takowych.

Dożywotnia gw ma sporo wyłączeń i przede wszystkim obowiązuje tylko pierwotnego właściciela.

Odnośnie zmęczenia kól - tak, szprychy sie zużywaja, łożyska sie zużywaja, obręcze póki nie pogniecione czy skorodowane będą jeździć dalej.

Odnosnie węgla to używanego IMHO się nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Saga kupna koła i zmiany napędu dobiegła końca, trwało to jak teraz rzuciłem okiem od października ;) 

Cały koszt operacji zamknął się w kwocie nieco ponad 2100zł

Waga gołego koła DT to 875g vs oryginalny syncros niecałe 1200g

do tego kaseta xt vs nx 150g na korzyść shimano

dodatkowo spora oszczędność na alu zębatce oval od banless (70g na plus) vs nx eagle

łancuch SLX (niestety nie znalazłem w dobrej cenie XT) róznica do GX marginalna

Waga kompletnego koła gotowego do jazdy zalanego mlekiem to 2205g

 

 

Całościowo wyszło ponad 500g mniej na rowerze i to było czuć jak tłukłem się po schodach z drugiego piętra. Wyszło mniej niż sugerowały osoby udzielające się w temacie ale sprawiedliwie trzeba dodać że ja przestrzeliłem w drugą stronę z góry zakładając ze będzie pod 1kg, nie było na to szans.

Efekt: Mam taką trasę którą namiętnie klepię aby właśnie sprawdzać progres formy. Myślę ze w zeszłym sezonie z 20-25 razy objechana. Rekord na niej to średnia 25.7km/h z tamtego roku. Tydzień przed zmianą dołożyłem do 25.8 a teraz po zmianie 26.3 więc progres jest bardzo widoczny. Pierwszy raz udało się zejść poniżej 90minut jazdy. Gdyby nie lekki wiaterek to spokojnie można jeszcze coś dołożyć na obecnej formie. Nie wiem co składa się na taki wynik, czy świeży napęd który stawia mniej oporów, waga koła czy może oval. Ciężko stwierdzić przy zmianie tylu czynników. Nie mniej - jestem zadowolony.

Na minus - potwierdzam efekt bezwładności na ratchet 18t o którym ktoś tu wspominał. Wydaje mi się nawet że jest większy niż na oryginalnej piaście shimano. Staram się kręcić cały czas i to z wysoką kadencją więc jakoś mocno mi to nie przeszkadza jednak warto zaznaczyć że takie coś występuje.

Z napędem mieszanym SRAM, SHIMANO tez nie ma żadnych problemów.

Dziękuję wszystkim za rady w tym temacie.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...