Skocz do zawartości

[Tarcza / klocki] Wybór nowego zestawu


mastafu99

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem nowy ,używany rower przód 200 sramowska tarcza + hamulec XT 8120 / metaliczne klocki.
Tył 180, specka jak wyżej z tym że klocki żywiczne.

Nie wiem co gość z nimi zrobił ale ten przekozacki setup nie hamuje (mam 8020 metaliczne w poprzednim rowerze, więc wiem jak to powinno działać) ;) sunnie jak kerling po lodzie.

Zrobiłem podstawowe czyszczenie, wyjęcie odtłuszczenie spirytusem, wypalenie i spiłowanie na dronym papierze ściernym.
Dzisiaj je docierałem na górce z uporem maniaka i nic. Dalej nie da się koło za blokować ;)

 

Pytanie.  W co iść pod enduro w górach, naturale i ścieżki zjazdowe.
 

Shimanowskie icetechy czy może , tak mocno ostatnio promowane na enduro blogu, Galfery?

Klocki od shimano metaliczne bez radiatorów czy może EBC, czy też galfery ?

Generalnie chcę iść w metaliczne.

Jakieś pomysły przemyślenia kolegów z fo

 

tarcza.jpg

klocki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grubość są ok, ale sporo w nich rys wzdłużnych. Odnoszę wrażenie, że poprzedni właściciel brał udział w rajdzie po pustyni błędowskiej i jeździłem z piachem i błotem w klockach bez jakiegokolwiek czyszczenia. 

A co do klocków to chyba też ciekawe są i mają dobre opinie a2z. Jest okazja zrobić nowy ciekawy setup to szukam inspiracji ;)

W drugim (fuel ex 8) mam  Shimanowskie RT-86 i shimanowskie klocki metaliczne bez radiatorów. Daje radę, ale po rozgrzaniu ociera bo się odkształca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak się odkształca to raczej wiadomo by nie brać. Mam to samo i raczej dojrzewam ogólnie by nie brać już niczego z tarcz i kloców od Japońców. Jak tarcza nie ma jakiś wżerów to nowe klocki wszystko wypolerują i będzie ok. Klocki to lata miałem Shimano potem długo EBC (mocno przereklamowane moim zdaniem) a obecnie od kilku lat korzystam tylko i wyłącznie Baradinów. Raczej już nie eksperymentuje bo szkoda zdrowia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...