Skocz do zawartości

[2021] Wentyl tubeless Fillmore


KrzysiekCH

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu jakaś sensowna innowacja, Presta istnieje już ponad sto lat. Drogie (jeszcze) wprawdzie ale kierunek właściwy moim zdaniem. Nie kojarzę, żeby istniało jakieś konkurencyjne rozwiązanie na rynku.

https://www.bikeradar.com/news/reserve-fillmore-tubeless-valves/

Edytowane przez KrzysiekCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę tutaj nadal jedną wadę Presty. Ta głupa końcówka lubi się wyginać :P 

No i musi być nakręcony kapturek, bo o ile dobrze rozumiem, to nie ma tam niczego co by blokowało zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo za tą kasę nie ma co mówić o opłacalności, ale mam nadzieję, że system się przyjmie i będzie kosztować rozsądne pieniądze.

Zaletą to nie tylko dolewanie mleka bez wykręcania wkładu, ale większa przepustowość wentyla co ma znaczenie przy montażu tubeless, nie zatyka się mlekiem, nie istnieje ryzyko wykręcenia wkładu przy pompowaniu, nie łamie się końcówka, można lepiej dozować ile powietrza wylatuje, jak się chce dopasować ciśnienie w oponie. No do mnie ten marketing przemówił :-) pewnie stestuję komplet i zobaczymy czy to faktycznie ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, może jestem przewrażliwiony, ale miałem kilka(naście) razy sytuacje, że po napompowaniu jak odkręcałem pompkę (lezyne) to wykręciłem ją razem z wkładem... i musiałem pompować od nowa, do tego pokrzywione główki wentyla, które się łamały przy próbie prostowania, więc dla mnie to gra warta świeczki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.11.2021 o 08:32, woojj napisał:

No ale panie mamy postęp.....więc może.

Tylko żebyśmy się nie obudzili za 10 lat z 20 niekompatybilnymi systemami...
Jeden wymyśli, że 0,5mm węższy/szerszy wentyl jest lepszy. Kolejny że owalny przekrój jest bardziej opływowy. Trzeci wymyśli podłączenie twist-lock jako rozwiązanie problemów z odkręcaniem się wkładów. Wszystko w imię postępu, a w portfelu coraz mniej, nie wspominając o braku możliwości pożyczenia pompki na szlaku, bo każdy ma na inny system ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z wentylków są ok, solidnie wykonane, bez najmniejszych problemów udało się wbić ciężkie nowe opony w obręcz. @zekkersą kompatybilne z wszystkim pompkami :) bez ryzyka wykręcenia wkładu, którego nie ma... Największy plus, czyli właśnie brak wkładu jest też minusem - zwykle wykręcałem wkład i wlewałem tam mleko, trzeba też uważać, żeby nie zgubić zakrętek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@hulk14masz rację, internety mówią, że można wlewać bezpośrednio przez wentyl. Jak montowałem to się nie odważyłem i wlałem przez oponę. Mam taką strzykawkę do mleka, będę musiał przetestować. Ale w takim razie odpada jeden z potencjalnych minusów tego systemu :-) Będę sukcesywnie wymieniał wentyle w moich rowerach na ten system. A kupowałem tutaj: Reserve Fillmore Tubelessventil (Paar) - 50mm | BIKE24

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pompowaniu nie trzeba wężyka od pompki wkręcać do oporu, sam wkład można dokręcić takim "badziewiem":image.png.a9dd923b8b3b66faf3c050645c6e73dc.png 


  Mam taką Lezyne z wężykiem i o ile faktycznie za 1 razem wykręciłem wkład, tak teraz nauczony z tym sobie radze. W końcu proste wkłady 😉

Edytowane przez Mandoleran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...