Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Romet 2022 Ecobike SX300


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Planuje zakup elektryka i jestem ciekawy co myslicie o nowej serii rometa ? Osprzęt deore powinien dać radę , silnik bofang 350 ? Czy w tego typu rowerach jest możliwość odblokowania go ? Jeżdzę dużo po polach i mi na tym zależy . Nic nie ma o manetce wiec pewnie tylko klasyczne wspomaganie .

https://e-rower.pl/elektryczne/8908-rower-e-rambler-e90-2022.html

 

Prosze o opinie co byście wybrali . Czy nowego rometa czy :

 

https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-ecobike-sx300-840w-14ah-10921837285

 

tutaj jest manetka i możliwość odblokowania co bardziej pcha mnie w tą stronę . Bardzo prosze o opinie w którą strone kierować swoje myśli . 8-10 k to dla mnie kupa forsy i chciałbym być zadowolony z zakupu . Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

672 Wh to nic specjalnego jak będziesz jechał na odblokowanym ebiku. Jak będziesz jeszcze jechał na samej manetce to zasięg możesz spokojnie podzielić przez 2.

 

Do 30km/h potrzeba ~200W.

Do 40km/h potrzeba już ~400W.

Do 50km/h potrzeba aż ~800W

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem unikania zakupu komarków, czy elektrycznych skuterów, tylko usilne szukanie roweru z mocnym silnikiem i pojemną baterią.

Jak ktoś chce jeździć autem po autostradzie 190 km/h to nie kupuje ciężarowego MAN-a z mocnym silnikiem, tylko wygodną osobówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu e-bike to przede wszystkim bike, pojedzie tyle ile mu dasz "z nogi" oraz trochę więcej - na baterii. A jak ktoś pyta od razu "ile na baterii" nie pisząc ile jest w stanie dać samemu to po prostu nie będzie zadowolony - bo zasięg w porównaniu z motorowerem będzie symboliczny. My kupiliśmy po to by nam pomagały pod wiatr i pod górę, więc jesteśmy zadowoleni - dodając " z nogi" jesteśmy w stanie zrobić na baterii 400Ah spokojnie ponad 100km, a jak nie wieje to zdecydowanie więcej. Po 47 latach "świadomej" jazdy ( na pierwszym wyjeździe wokół Małej Niziny Panońskiej  i Balatonu byłem w 1971r  jako 13 latek i teraz przydaje mi się wspomaganie. I nie wykluczam że za kilka lat będę musiał kupić z mocniejszą baterią.

Edytowane przez PiotrWie
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.11.2021 o 15:09, Dave99 napisał:

Bo tu wiara tylko akceptuje ebiki z gówno bateryjką max 300wh i unijnym limitem ustawionym na arbitralne magiczne 25km/h.  Oni tu tak już mają... Jakieś krypto lobby skuterkowe ;)

Nie, tu "wiara" akceptuje legalne e-rowery a nie jakieś gówno-pseudo-e-motocykle rajcujące jakichś napalonych Januszy i małolatów co to jeszcze mają trociny w głowie, comprende? ;) Jakby nie było samo forum też jest rowerowe a nie "pojazdy elektryczne udające rower". Jak wyżej wspomniano na rowerze się jedzie pedałując, a na e-rowerze dochodzi do tego jedynie wspomaganie. Ponarzekaj sobi  jeszcze na te "unijne limity" i udaj się ze swoimi poradami na forum dla lobby kombinatorów ;) Bez odbioru.

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat silnika Ananda centralnego do ecobików serii 300 i 500? Chodzi mi przede wszystkim o jego głośność. Producent podaje, że jest ona niższa niż 50 dB, ale niewiele z tego wynika. Ma 49dB czy 20 dB? 49 dB to dość dużo, jak szum odkurzacza z odległości kilku metrów, wyraźnie by to było słychać. Jeździłem wcześniej Rometami z silnikami Shimano E5000 i E6000. Ten drugi był całkowicie niesłyszalny. Jeździło się super, jak zwykłym rowerem. E500 było trochę słychać, zwłaszcza na niskich przełożeniach i czasem mnie to drażniło. A co z tą Anandą centralną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten blog. O Ananda piszą też tutaj:

https://lubieelektryki.pl/pl/blog/Silnik-centralny-ANANDA-swietnie-spisuje-sie-w-dlugich-podrozach-i-w-jezdzie-trekkingowej./32

No, ale jak zauważyłeś, to blog sklepu z elektrykami - wszystkie rowery wedle opisów są tam super... Niezależne i niezaangażowane opinie są dużo cenniejsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.12.2021 o 14:27, Dave99 napisał:

Niedługo kupuję sobie "na gwiazdkę" MX500 840Wh to ci dam znać. Obstawiam poziom typowego bafanga. O ciszy na poziomie silników brose raczej można pomarzyć ;)

 

Zrobiłem ostatnio jazdę testową, miałem szczęście,  na specu z tym super brose, na focusie z shimano i do tego na moim "wujowym" bafangu, dwa pierwsze na serwis przyszły. Spec z przebiegiem 500 km, focus 2000 km. Więc uznać można (focus terenu za bardzo nie widuje więc czysty i zadbany) że oba w stanie bez zastrzeżeń. 

Postanowiłem zrobić "ślepą próbę " i zbadać jak to z tą godnością jest. Żeby była realnie ślepa to na wszystkie trzy posadziłem syna,  bo ja mogłem uprzedzony być. Od drzwi domu mam podjazd 10%, potem 8%, w sumie jakieś 800 m. 

Bafang sparowany z blatem 46 I kasetą 11-42, focus z kasetą 11-46, spec z kasetą 10-52, oba z blatami fabrycznymi. 

Wszystkie puściłem w najwyższym trybie wspomagania. Pojedynek nie był równy dla bafanga bo musiał ciągnąć masę 34 kilo roweru, zapiąłem mu najcięższy pakiet. Więc silnik miał ciężej niż dwa pozostałe. Blat 46 daje obciążające silnik przełożenie,  to wpływa na poziom hałasu. 

Syn miał się przejechać i wrócić,  zmienić rower i kolejny przeturlać. Potem jeszcze raz wszystkie trzy. 

Po powrocie zadałem mu pytanie jak pracują te trzy systemy. On nie wie czym różni się system z czujnikiem nacisku od "prostackiego" bafangowego. 

Pytanie pierwsze: jak "ciągnie każdy system" odpowiedź "najlepiej bafang,  potem brose, ostatni shimano"

Pytanie drugie, "jakie ogólnie miał wrażenie z kultury pracy", stwierdził że "bafang w każdym trybie wspomagania,  poza pierwszym, jest dużo mocniejszy od pozostałych,  mimo bardzo twardego blatu asfaltowego".  Zapytałem czy odczuwał jeszcze coś innego jeśli chodzi o różnice. Tak,  na podjeździe musiał ciut mocniej przygnieść na dwóch fabrycznych. 

Zapytałem ostatecznie jak cicho pracują Wszystkie testowane. "Najbardziej rzęził focus, minimalnie ciszej ale też nie za bardzo lepiej spec,  najciszej twój". 

Tak więc nie za bardzo rozumiem skąd ten twój specowy odjazd,  bo przypadkowy jeździec,  bez żadnego doświadczenia tak odpowiedział na te kwestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zatrybiłeś. To jaśniej: spuszczasz się nad genialnością brose. To do tego się odniosłem. Ciche to coś nie jest. Mój dzieciak nie ma być żadnym autorytetem, z ciekawości byłem zainteresowany usłyszeć opinię kogoś kto o systemach E nie ma żadnego pojęcia. Wsiada i jedzie. Wiedzy nie ma ale żeby słyszeć jak kulturanie coś pracuje nie trzeba mieć wiedzy. Wystarczy nie być głuchym. Puściłem chłopaka na test nie sugerując mu niczego na co ma zwrócić uwagę. Pytania zadałem po teście. I mizernie to w przypadku tego cuda wypadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...