Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Romet 2022 Ecobike SX300


Rekomendowane odpowiedzi

Nie myślałeś.  Gdybyś myślał to zauważyłbyś do czego się odniosłem. Wypowiadasz się na temat jakości brose.  Ja też. A to głośne jest. 

Nie ma znaczenia który to bafang. Dla ścisłości, mój to standardowy dostępny w detalu bbs02b który pod takim oznaczeniem jest sprzedawany. A co mnie obchodzi reszta, za każdym razem odnoszę się w porównaniach do tego zestawu. 750w 48v. Miałem/mam 4 zestawy i wszystkie pracują bardzo cicho,  ciszej niż którykolwiek gotowiec który testowałem czy serwisowałem. 

Poza tym kolejny raz piszesz o czujniku nacisku w OEMowych bafangach. Mimo że już kiedyś napisałem że dla mnie w praktyce nie jest to żadna korzyść i nic nie wnosi a jako osoba która miała możliwość sprawdzić oba rozwiązania nie widzę żadnego argumentu by kupić gotowca z powodu tego detalu, z masą realnych i potencjalnych problemów w pakiecie. 

Nie wiem na czym polega mentalna przypadłość na którą cierpisz,  realnie ta przypadłość to niezdolność do zrozumienia i akceptowania tego że ludzie doświadczalnie kształtują swoje preferencje i to, że ktoś im wciska, że coś jest dobre nie oznacza, że w ich odczuciu jest dobre. I jeśli mogą to wybierają to co im pasuje a nie to co musi pasować. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie padł wybór na praktycznie nowy Nilox Unisex-Adult eBike X6 jako pierwszy rower elektryczny na próbę czy to będzie to.

https://www.nilox.com/it/datasheet/electric-bike-30nxeb275vng1v2

Nabyłem go za równe 2000 zl i jestem mega zadowolony mimo bardzo słabego osprzętu. W przyszłości zamierzam przesiąść sie na coś lepszego. Przyjemność z jazdy jest duża.

Edytowane przez andrewkmicic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie tak czytam wasze posty o mocy i cichej pracy ale czy to nie o to chodzi w rowerze elektrycznym by byl jak najbardziej podobny do zwyklego roweru ? Gowno z tego ,ze sobie przerobicie zwykly rower na elektryka ,bedzie mial mega barerie i silnik ,ale w fullu emtb chodzi o to by jak najszybciej wyjechac i zjechac takim rowerem a samorobka to sie mozna zabic w porownania z jaka predkoscia zjedzie ktos na ebiku z dobra geometria 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć wszystkim!

Kupiłem Ecobike SX300, rower dobry ale ma pewien mankament który dla mnie dyskwalifikuje do dalszego użytkowania :)

Teraz jestem w trakcie poszukiwania nowego pojazdu, musi mieć podobne cechy: treking/cross 29, fabrycznie możliwość odblokowania.

 

Niestety bardzo ciężko znaleźć w sieci informacje które nowe rowery dają się odblokować bez żadnych kombinacji.

Nie piszcie po co ( i że to nie motor) bo ja na zwykłym rowerze jeżdżę 25/35 /h  (a motorem 200) więc do dzisiaj nie mogę zrozumieć przyczyny istnienia blokady i ograniczeń dla rowerów ze wspomaganiem.

To jest nienormalne że na zwykłym rowerze mogę jechać ulicą 50 a na rowerze ze wspomaganiem tylko 25.

Zawężając: jeśli ktoś ma informacje który fabryczny elektryk ma z menu odblokowanie to proszę o info, niestety Ecobike np RX500 nie są już dostępne.

 

W ostateczności będę kombinował z konwersją na bafanga 750 bo to ma sporo plusów.

 

Edytowane przez Tuurban78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tuurban78 napisał:

Cześć wszystkim!

Kupiłem Ecobike SX300, rower dobry ale ma pewien mankament który dla mnie dyskwalifikuje do dalszego użytkowania :)

Teraz jestem w trakcie poszukiwania nowego pojazdu, musi mieć podobne cechy: treking/cross 29, fabrycznie możliwość odblokowania.

 

Niestety bardzo ciężko znaleźć w sieci informacje które nowe rowery dają się odblokować bez żadnych kombinacji.

Nie piszcie po co ( i że to nie motor) bo ja na zwykłym rowerze jeżdżę 25/35 /h  (a motorem 200) więc do dzisiaj nie mogę zrozumieć przyczyny istnienia blokady i ograniczeń dla rowerów ze wspomaganiem.

To jest nienormalne że na zwykłym rowerze mogę jechać ulicą 50 a na rowerze ze wspomaganiem tylko 25.

Zawężając: jeśli ktoś ma informacje który fabryczny elektryk ma z menu odblokowanie to proszę o info, niestety Ecobike np RX500 nie są już dostępne.

 

W ostateczności będę kombinował z konwersją na bafanga 750 bo to ma sporo plusów.

 

Odradzam bafanga! To coś nie ma czujnika nacisku lepiej kup sobie CYC STEALTH lub CYC PHOTON. Po premierze PHOTON'a kupno gotowca mija się totalnie z celem.  Znacznie taniej wyjdzie konwersja ,która zmiażdzy każdy ebajczek za 10k + cebulionów.

 

Edytowane przez Dave99
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam bafanga. Na chwilę obecną prawie dwa lata na 750tkach. Bardzo mocny,  bardzo cichy,  łatwy w serwisie,  konserwacji,    bezproblemowo dostępne części. Łatwość zmiany ustawień i dopasowania do preferencji. 

Nie widzę żadnego sensu ani korzyści z czujnika nacisku,  z perspektywy użytkowania kilku gotowców z boschem,  brose,  yamahą i shimano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy prawie 2023 rok ,a ten zachwala prymitywny silnik ,który liczy tylko prędkość obrotową na korbie. Oprogramowanie silnika ma zerowe pojęcie z jaką mocą pedałuje rowerzysta i tym samym wspomaganie działa w oderwaniu od twojego wkładu energetycznego. Ręce opadają!

Osobiście mam CYC STEALTH i mogę sobie w appce na telefonie ustawić czy chcę mieć CADENCE SENSOR only / TORQUE SENSOR only czy CADENCE SENSOR + TORQUE SENSOR.  Ostatni tryb hybrydowy daje najbardziej naturalne wrażenia. Jak ustawiłem sobie dla checy na CADENCE SENSOR only to wyraźnie się czuło że na nagłych podjazdach silnik nie reagował na moje silniejsze deptanie na pedały. Wrecz odczuwałem spadek wspomagania bo spadła mi wtedy kadencja.

CYC PHOTON zamiecie ten twój chiński wynalazek w każdym departameńcie.

 

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dave99 napisał:

Mamy prawie 2023 rok ,a ten zachwala prymitywny silnik ,który liczy tylko prędkość obrotową na korbie. Oprogramowanie silnika ma zerowe pojęcie z jaką mocą pedałuje rowerzysta i tym samym wspomaganie działa w oderwaniu od twojego wkładu energetycznego. Ręce opadają!

Osobiście mam CYC STEALTH i mogę sobie w appce na telefonie ustawić czy chcę mieć CADENCE SENSOR only / TORQUE SENSOR only czy CADENCE SENSOR + TORQUE SENSOR.  Ostatni tryb hybrydowy daje najbardziej naturalne wrażenia. Jak ustawiłem sobie dla checy na CADENCE SENSOR only to wyraźnie się czuło że na nagłych podjazdach silnik nie reagował na moje silniejsze deptanie na pedały. Wrecz odczuwałem spadek wspomagania bo spadła mi wtedy kadencja.

CYC PHOTON zamiecie ten twój chiński wynalazek w każdym departameńcie.

 

Polecam to czego używałem. W sumie będzie 6 różnych systemów. Cyce to raczej na innym forum. Różowa landrynka pl? 

Nie wiem czy jesteś ignorantem czy to jakaś inna przypadłość  - wybralem bafanga świadomie po użytkowaniu równolegle kilku z czujnikiem nacisku. Gdyby czujnik cokolwiek sensownego wnosił to bym wybrał system z czujnikiem. 

Nie wiem na opad czego cierpisz,  ręce podejrzewam że nie są na pierwszym miejscu. 

Cyc zamiecie  - rozumiem że już przetestowałeś,  sprawdziłeś, masz doświadczenie powiedzmy 10 000 km, znasz wszystkie mocne i słabe strony? 

Lubisz polecać "zielonym" niesprawdzone zabawki? 

Cena (tak sobie gdybają ludzie,  będzie oscylować w okolicy 1200 ojro. 

Przystępność w pakiecie. 

 

8 godzin temu, kipcior napisał:

Ten Cyc Photon już nie ma tego drugiego łańcucha między korbą, a silnikiem?

Jeśli będziesz się wdawał w dyskusję z dejwem to doświadczysz buractwa w czystej formie. 

Edytowane przez tobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co łykasz ale albo za mało ,albo za dużo...
Ty w życiu nie jeździłeś żadnym silnikiem z czujnikiem nacisku. Permanentnie wciskasz jakieś herezje że czujnik nacisku nic nie daje.
Silnik bez czujnika nacisku nie da ci efektu "wypłaszczenia terenu". Ty musisz ręcznie za każdym razem włączać wyższy stopień wspomagania , a ja wystarczy że trochę mocniej depnę na pedały i elektronika robi wszystko automatycznie. Przykład. Jeśli w napęd wkładam 50W od siebie to silnik daje mi 150W. Jak 100W to silnik błyskawicznie automatycznie zwiększa do 300W. I odwrotnie. Silnik nie marnuje energii jak jadę z górki i mam lekkie przełożenie na kasecie. Mogę sobie machać korbą i 100 razy na minutę i nic jeśli mój wyliczony moment obrotowy jest za mały. 

MOŻESZ POMARZYĆ O TAKIEJ AUTOMATYCE NA TYM BAFANGOWSKIM BADZIEWIU. POGUDŹ SIĘ Z TYM ty niewierny tomaszu.

 

 

 

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa tygodnie jeździłem na bajku z silnikiem brose. 3 dni z yamahą. W pracy testowe rowery z boschem różnej generacji. 

Miałem też zestaw tsdz 750w. 

Czy 2000 km wystarczy żeby stwierdzić czy to ma sens i czy jest do czegokolwiek potrzebne? 

Masz dość buracki (nie tylko w tym wątku) sposób prowadzenia narracji. I , co typowe dla tego warzywa,  wiesz lepiej co robią w życiu inni i na czym bazuje ich doświadczenie. 

Ja nie muszę o czymś marzyć. Za rowerowe zabawki których używałem w ciągu 25 lat mógłbym z powodzeniem kupić przyzwoite mieszkanie w stolicy. Więc gdyby coś, w mojej opinii i doświadczeniu ,służyło czemuś to bym to kupił. Na ebajkach w różnej konfiguracji zrobiłem ponad 20 tysięcy km. W terenie,  w mieście, od 6 lat żyjąc w bardzo wymagającym dla jeżdżącego regionie UK. Więc to więcej niż niezbędne żeby wyciągnąć wnioski czy coś jest przydatne czy nie. 

Prowadzisz narrację w stylu reżimowym. "Jedyna racja to moja racja,  a jeśli uważasz inaczej to gie wiesz". Taki sposób myślenia to nie ta długość geograficzna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...