Skocz do zawartości

[napęd] Jaką korbę dobrać


Wafel69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zamierzam zmodernizować moj rower. Z tyłu bedzie kaseta Deore 11-46 11rz. Czy mozecie polecić jakąs korbę 1-blatową między 38T a 40T która bedzie dobrze działać?

Obecnie mam rower fitness Specialized Sirrus Comp na Tiagrze. Wszytsko  wymieniam i idę w naped 1x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wafel69 napisał:

Wszytsko  wymieniam i idę w naped 1x

Gdzie jezdzisz ze planujesz isc w 1x? Ja tam mysle ze nie warto... jak dla ciebie za twarde przelozenia to mozesz np. tylko zmienic blaty na odpowiednio mniejsze. Rower fabrycznie ma 48 / 34, pisales o 40t... mozesz zalozyc to 40t a w miejsce 34t np 28t. Choc raczej latwiejsze do dostania bedzie 30t czyli np blaty 42 / 30t. Serio nie pchalbym sie w 1x do jazdy szosowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czemu nie, 1x  ale 50T.  Z tym, że wtedy można się zastanawiać czy pierwszy strzeli łańcuch czy aorta

To tylko zależy od dobrania zębatek. Ja mam blat 1x48T i kasete Ultegry 11-28T. W większości jeżdżę na środkowych zębatkach. 28T wchodzi czasami przy długich podjazdach na wiadukt lub most. 11T baaaardzo rzadko na długich zjazdach. Nic mi więcej w zasadzie nie trzeba. W napędzie 1x korba musi mieć wymienne blaty. Wtedy łatwo i tanio można robić upgrade w miarę zwiększania formy. Sam używałem 40T, 42T i teraz 48T. Potem te same blaty używała żona. Teraz w obu rowerach jest 48T.

Jak radził @abdesign grx400 będzie dobra. Ja mam grx800, ale ona kosztuje powyżej 800PLN. U Chińczyków można kupić tanio korby jednorzędowe NW ze zmiennymi blatami, może wyjść taniej niż grx400.

PS. Korba grx działć z Deore 11-46, nawet na stronie Shimnao ta kaseta jest plecana do grupy grx. Sam jeździłem z Deore 11-42. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już piszę. Obecenie mam korbę 50/34 i kasetę 11-34. Przez 95% roku praktycznie nie używam dużego blatu w korbie i jezdżę max 34/12. Jednak 1-2 razy w roku zakładam na rower sakwy i jade w góry (często wysokie Alpy) gdzie przełożenie 34/34 czasem nie wystarcza. Potrzebuję czegoś lżejszego niż stosunek 1:1. Z drugiej strony jak mam możliwość odchudzenia roweru o blat, przerzutkę i manetkę to czemu nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fitness z napędem 1x11 40t plus 11-42 (Edyta: czy tam 11-46) sprawdzi się nienajgorzej. I tak przy zębatce 40t głównie po zakresie 13-32 będziesz się pewnie poruszał więc przekosy z 11 i 42/46 będą rzadkie a blatów pokroju 40, 30 czy 28 nie zamontujesz do swojej korby. Mi by przeszkadzały dziury w kasecie i w napęd 1x przy cienkiej gumie bym nie poszedł ale są ludzie którzy takie coś doceniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...