Skocz do zawartości

[gravel] Merida Silex 200 czy Giant Revolt 1

dentyl

Rekomendowane odpowiedzi

hej, decyduję sie na w końcu na gravela, juz prawie byłem przekonany do Silexa 200, ale dzisiaj zobaczyłm w miare dobrych pieniądzach Gianta Revolt 1. Silex miałem okazje przymierzyć i się przejechać i wydaje sie wszystko ok. Giant niestety nie występuje u mnie w mieście...  Jak duża różnica w wygodzie, geometrii jest w tych dwóch rowerach. Zastosowanie to wycieczki do 200km dziennie, może jakiś bikepaking.

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/2063-2594/silex-200

https://www.giant-bicycles.com/pl/revolt-1

Giant nie ma takiego odchyłu w stronę MTB jak Merida, ale to nadal gravel o zrelaksowanej geometrii. "Różnica w wygodzie" jest tak niemierzalnym pojęciem, że nie da się na to pytanie odpowiedzieć.

Jeśli porównujesz te dwa konkretne modele, to jednak GRX i hydrauliczne hamulce w Giancie to inna klasa niż sora i mechaniki w Merdzie. Przy czym upewnij się czy rower który kupujesz też ma taką specyfikację, coś mi świta że w poprzednich rocznikach to inaczej wyglądało. 

Według specyfikacji jest GRX, właśnie o osprzęt sie rozchodzi, jest różnica ogromna, a cenowo jakieś to tylko 1k w górę. Obawiam się tylko, samego roweru, już raz kupiłem rower patrząc na osprzęt bardziej niż na sam rower i nie był to strzał 10 :)

https://www.dobrerowery.pl/giant-revolt-1-2021-desert-sage?combination_id=32273&gclid=Cj0KCQjw_fiLBhDOARIsAF4khR0cl7HLFIjsAXzWZUDYlVp3sCe-ulyXC1LAmR6-pBrcPgx-DgJ8zZAaAj3vEALw_wcB

Jeszcze poszukam u mnie w mieście (Lublin) sklepu, który może będzie miał Gianta w L-ce.

Rower będzie raczej do jedno dniowych wycieczek do 200km, dwa razy do roku jakieś kilku dniowe wyjazdy ( może bikepacking z opcja spania w agro, ewentualnie jakiś namiot/ hamak ). Co do rozmiaru do mierzyłem meride w rozmiarze L, według Gianta dla mnie tez rozmiar L- 187 cm/91cm. Aktualnie tłukę się crossem. Rożnica w osprzęcie to jest inny poziom w ogóle, myślałem żeby w silexsie przechodzić na wyższe grupy z czasem, ale cena GRXa (hamulce/tylnia przerzutka+ klamkomanetki ) to praktycznie 80% ceny roweru :) No i w cenie tez nie ma diametralnej różnicy. Tysiąc zł za te wszystkie upg nie wydaje się wysoka, wszystkie inne rowery z hydrauliką/ grx to praktycznie 7 000 zł, albo i wyższej w nowszych rocznikach. 

Świetna cena na tego Gianta, tak naprawdę to aż dziwne w tych czasach. Dzwoniłeś do sklepu upewnić się, czy to aktualne? Bo w tej cenie powinny rozejść się jak ciepłe bułki ;) .

Wydaje mi się, że nie ma się co zastanawiać jak wszystko Ci w nim pasuje, bo za takie pieniądze gravela z hydrauliką nie kupisz.