Skocz do zawartości

[Który z tych] Proszę o poradę, który rower wybrać z 2


Mitzrael

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam do wyboru  2 rowery które mi się podobają i są w moim zasięgu finansowym :

 - Orbea Alma H 30 2021 r. za 4400 zł (promocja z okolic 5400 zł)

 - Rockrider XC 120 2021 r. za 5000 zł 

 

Totalnie nie mam pojęcia który jest lepszym wyborem, proszę o opinie, nawet te najbardziej subiektywne.

Dodam tylko że szukam roweru do co weekendowego jeżdżenia po okolicznych trasach MTB, może jakieś 2 wyścigi MTB wpadną co roku. Ogólnie szybka jazda scieżkami/szlakami dla przyjemności. 

Proszę o opinie i pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xc120 się znaczniej bardziej opłaca nawet mimo wyższej ceny. Za tam 6 czy 8 stówek więcej masz lepszy, sztywniejszy amortyzator lepsze koła.

Widzę w przecenie jest też Orbea H10, to się wydaje porównywalna alternatywa do XC120. Na minus H10 gorszy amortyzator, na plus 68stopni główki ramy(rower inaczej sie prowadzi, trochę gorzej skręca & trochę lepiej zjeżdża w trudnym technicznie terenie). Widzę, że Orbea ma miejsce na wewnetrzne poprowadzenie linki do myk-myka, ale średnica sztycy 27.2 raczej nie pozwoli na zamontowanie niczego sensownego, zawsze jednak lepiej że jest.

Wagowo porównać sie nie da bo rockrider/Orbea bo orbea nie podaje wagi, ale nie spodziewał bym sie lepszego wyniku niż w xc120. Wręcz nie ma na to szans żadnych bo Recon który jest zastosowany w xc120 jest zgrubsza kilogram lżejszy niż judy/silver TK. w H10/H30

To jest generalnie taki przedział cenowy, że dokładając niewiele pieniędzy robisz dużą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...