Skocz do zawartości

[trenażer] mocometr w trenażerze elite qubo digital smatr B+


scaraab

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Kupiłem okazyjnie trenażer jak w opisie. Dział świetnie zmienia obciążenie płynne zgodnie ze strava ( na razie to środowisko). Sądziłem że mocometr jest już w trenażerze i że na jego podstawie podawany jest opór. Kolega który mi go sprzedawał powiedział jednak że nie ma mocometru w tym modelu tylko opór i generowana moc jest obliczana z kadencji i prędkości wg. jakiegoś wzoru. Powiedział też że można dokupić mocometr do tego trenażera osobno i wpiąć tak aby jak najdokładniej odwzorować pracę podczas treningu. Czy ktośz Was przerabiał ten temat i może wskazać czy to prawda? Czy i gdzie można dokupić akcesoryjny mocometr? Czy można skonfigurować mocometr który mam w ramieniu korby aby to on był wzorcem? Wykonywana praca zmienia się ze zmianą przełożenia/kadencją itd. Zakładam że jeśli to strava określa moc wg wzoru to z mojej strony muszę ustalić przełożenie tak aby "zsynchronizować" moc z korby z mocą stravy i już go nie zmieniać przez cały trening zdając się na założenia treningu podane do stravy. Wtedy wykonam założenia trenigowe. Jeśli będę zmieniał przełożenia to owszem całkowita praca powinna się zgadzać (wydatek energetyczny z założonego czasu treningu) ale sam trening będzie w pewnym stopniu zależał od przełożenia a więc wykonam pracę ale nie do końca założenia treningowe. Czy dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Miernik mocy ma mało który trenażer, przynajmniej w takim przedziale cenowym. W większości przypadków to mniej, lub bardziej dokładna estymacja na podstawie ustawionego oporu i prędkości rolki.

Co do odczytu mocy z miernika w korbie to masz 2 opcje. Albo ustawić PowerLink w appce Elite, przez co trenażer będzie brał moc z miernika, ale testowałem i średnio to działa. Drugą opcja to użycie miernika jako źródła mocy w aplikacji (zwift, trainerroad etc.) i to działa to ok, chociaż reakcja trenazera na zmianę mocy będzie nieco wolniejsza niż korzystanie z wbudowanego "pomiaru", ale za to masz pewność że odczyty stacjonarne i outdoor są podobne.

Kolega chyba miał na myśli czujnik Misuro+, ale nie jest to pomiar mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...